TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Radviliškio „žvaigždė“ po avarijos neišsisuko – nukentėjusysis dėkoja policijai

Pareigūnai Aurelijus Vilkas ir Ovidijus Malatokas
Šiaulių aps. VPK nuotr. / Pareigūnai Aurelijus Vilkas ir Ovidijus Malatokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai Radviliškio komisariato viršininkas Saulius Baltakis sulaukė laiško iš žmogaus, panorusio po susitikimo su šio komisariato vyresniuoju patruliu Aurelijumi Vilku ir patruliu Ovidijumi Malatoku padėkoti jiems už teisingumą.

Panevėžietis Andrius Jankauskas rašo, kad rugpjūčio 1 d. jis iš Panevėžio važiavo į Telšius ir Radviliškyje, prie „Maximos“ parduotuvės, pateko į eismo įvykį – į jo vairuojamą automobilį atsitrenkė kitas automobilis.

Jo vairuotojas pripažinti savo klaidos buvo nelinkęs, tad situacijai išsiaiškinti teko kviesti policijos pareigūnus.

Jų laukdamas Andrius iš aplinkinių žmonių reakcijos suprato, kad eismo įvykio kaltininkas – vietos gyventojams žinomas žmogus, nes net keletas asmenų priėjo prie jo reikšdami užuojautą.

Kai atvažiavo policijos patruliai, šis žmogus iškart prie jų pripuolė ir apie įvykį ėmė dėstyt isavo versiją.

„Aš apstulbau, nes pasakojo visai ne taip, kaip viskas vyko. Kol jis kalbėjo, pagalvojau, kad man čia geruoju nesibaigs – aš ne vietinis, policininkai ir anas vairuotojas iš vieno miestelio, policininkai tikriausiai jį pažįsta ir juo patikės“, – rašo Andrius.

Situacija buvo painoka,  savo pranešime rašo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė.

Policininkai atidžiai išklausė abiejų eismo įvykio dalyvių, apžiūrėjo automobilius ir konstatavo, kad kaltas yra radviliškietis.

Situacija buvo painoka. Policininkai atidžiai išklausė abiejų eismo įvykio dalyvių, apžiūrėjo automobilius ir konstatavo, kad kaltas yra radviliškietis.

Tačiau šis niekaip nesutiko pildyti eismo įvykių deklaracijos ir tik, kai policininkai išaiškino jam, kad eismo įvykį įforminti gali ir pareigūnai, tik tada jam bus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, vairuotojas pripažino kaltę ir užpildė eismo įvykio deklaravimo dokumentus.

„Širdyje labai apsidžiaugiau, kad policininkai buvo nešališki ir viską išsprendė teisingai, nors pradžioje galvojau, kad čia man geruoju nesibaigs.

Vakarop, grįždamas iš Telšių, pagalvojau, jog pirmąkart gyvenime policininkams esu dėkingas. Kardinaliai pakeičiau nuomonę apie policijos pareigūnus“, – dalinosi savo įspūdžiais Andrius.

Savo dėkingumą vyras nutarė išreikšti, padovanodamas patruliams dėžutę saldainių. Vyras pareigūnus surado patruliuojančius mieste.

„Priėjau ir pasakiau: „Ačiū, vyrai. Už teisingumą.“ Saldainių nepriėmė – sakė negalintys“, – rašo jis.

„Priėjau ir pasakiau: „Ačiū, vyrai. Už teisingumą.“ Saldainių nepriėmė – sakė negalintys“, – rašo dėkingas vairuotojas.

Andrius tikriausiai nežinojo, kad įstatymu reglamentuota, jog valstybės tarnautojas jokių dovanų priimti negali.

Tada panevėžietis rado kitokį padėkos būdą: laišku kreipėsi į Radviliškio policijos komisariato viršininką, prašydamas padėkoti šiems pareigūnams ir paskatinti juos, kad ir toliau jie išliktų teisingi ir objektyvūs.

Radviliškio policijos komisariato patruliai Aurelijus Vilkas ir Ovidijus Malatokas sako, kad nors situacija nebuvo iš paprastųjų, tačiau, išklausius abiejų eismo dalyvių ir įvertinus automobilių apgadinimus, tiesą nustatyti nebuvo sunku.

Septynerius metus vidaus reikalų sistemoje dirbantis Aurelijus Vilkas pasakoja, kad, dirbant policinį darbą, tenka sulaukti visko – ir padėkų, ir nepasitenkinimo. Viskas priklauso nuo situacijos: kai surašai protokolą už kelių eismo taisyklių pažeidimą, iš pažeidėjo padėkos tikrai nesulauksi, tačiau už tai, kad sudrausmintas neklaužada, keliantis grėsmę aplinkiniams, dėkingi būna kiti žmonės. Taigi kartais pagalba žmonėms suteikiama netiesiogiai, jiems to net nejuntant – „nukenksminant blogiečius“, kad dori žmonės galėtų ramiai gyventi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min