Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 7d. 10:24

Raigardo punkte sulaikyti du dideli kontrabandinių rūkalų kroviniai (nuotraukos)

Vilkikas
VSAT nuotr. / Vilkikas

Sekmadienio naktis buvo karšta Druskininkų pasieniečiams - pasienyje su Baltarusija veikiančiame Raigardo punkte sulaikyti du stambūs kontrabandinių cigarečių kroviniai, gabenti vilkikų priekabų slėptuvėse. Lenko vairuojama transporto priemone į Lietuvą bandyta įvežti 51 tūkst. pakelių rūkalų, esto – 45 tūkst. pakelių.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, šios kontrabandos vertė įskaitant privalomus mokėti mokesčius yra apie 700 tūkst. litų.

Sekmadienį tuoj po vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai Raigardo kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos atvykstančio vilkiko Renault Magnum ir jo priekabos dokumentus.

Jokio krovinio negabenančia transporto priemone į Lietuvą vyko 42-ejų Lenkijos pilietis. Druskininkų pasieniečiai nustatė, kad priekabos registracijos liudijime nurodyta kita markė ir kėbulo numeriai nei atvykusios į punktą.

Pati priekaba VSAT pareigūnams pasirodė įtartina – buvo matyti, kad negamykliniu būdu sumažintos jos durys. Priekabos dugne matėsi keistų virinimo siūlių, o kai kuriuose tarpuose buvo pripurkšta silikono.

Kartu su muitinės pareigūnais Druskininkų pasieniečiai detaliai patikrino „tuščią“ priekabą ir jos grindyse bei lubose aptiko slėptuves. Iš jų ištrauktas 51 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų: 2 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Fest-7“, 9 tūkst. pakelių „Fest“, 20 tūkst. pakelių „Premjer“, 3 tūkst. pakelių „Premjer-7“, 10 tūkst. 500 pakelių „NZ Gold Super Slims“, 5 tūkst. pakelių „Minsk 5 Super Slims“. Visi šie rūkalai buvo su Baltarusijos akcizo ženklais.

Be to, slėptuvėse buvo ir 1 tūkst. pakelių „LM Red Label Triple Filter“ su Ukrainos banderolėmis.

Dėl kontrabandos VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lenką pasieniečiai po apklausos uždarė į arešinę. Vilkikas, priekaba ir cigaretės saugomi Druskininkų užkardoje.

Praėjus maždaug trims valandoms po šio sulaikymo ten pat Raigardo punkte Druskininkų pasieniečiams ir muitininkams įkliuvo iš Baltarusijos vilkiku MAN atvykęs 38-erių estas.

Jo tempiamos priekabos grindyse ir lubose irgi buvo aptiktos slėptuvės, kuriose gabenti 45 tūkst. pakelių cigarečių „Saint George“ su Rusijos banderolėmis. Tyrimą dėl šio kontrabandos atlieka muitinės pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min