Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rakštimi tapusi Raseinių rajono Sujainių kaimo šutvė stebina moraline menkyste

neįgalus senolis Petras Antosaitis
Arūno Dambrausko nuotr. / Pas senelių globos namuose gyvenantį Petrą Antosaitį buvo įsibrauta nakties metu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagalbą po mašina gulėjusiam žmogui norėjusios suteikti slaugės užpuolimas Raseinių rajone sukėlė nemenką šurmulį. Paaiškėjo, kad nesavanaudišką moterį apspardžiusios ir apspjaudžiusios šutvės nariai yra padarę kur kas daugiau nusikaltimų, kurie stebina savo moraline menkyste.

Pareigūnai tylėjo

Redakcija paprašė Raseinių rajono policijos komisariato informacijos apie asmenis, kurie buvo užfiksuoti išpuolio metu, kai Sujainiuose nukentėjo slaugė Rima Pukinienė. Tačiau pareigūnai pareiškė, kad informacijos nesuteiks ir taip darys vadovaudamiesi Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

Tačiau Sujainiuose ir apskritai visoje Paliepių seniūnijoje mažai kam paslaptis, kad incidente dalyvavę liūdnai pagarsėję vyrai yra ne kartą teisti, o jų atžvilgiu priimti nuosprendžiai – įsiteisėję. Chuliganai puikiai žinomi ir teisėsaugos pareigūnams. „Jie iki skausmo visiems pažįstami“, – neslėpė Raseinių rajono apylinkės teismo darbuotoja.

Priminsime, kad slaugė R.Pukinienė buvo užpulta kovo 25 dieną apie 8 valandą ryto, kai sustojo suteikti pagalbos po automobiliu gulinčiam Modestui Lukšai. Netoliese tuo metu buvę Albertas Debrinis ir Eugenijus Unikis jai ėmė grasinti, liepė nešdintis, moteris buvo apspardyta ir apspjaudyta.

Rasa Pukinienė buvo suspardyta ir apspjaudyta
Rasa Pukinienė buvo suspardyta ir apspjaudyta

Užpuolė ūkininką

Paaiškėjo, jog 36 metų A.Debrinis panašaus pobūdžio išpuoliais apylinkėse garsėja jau senokai.  2012 metų gegužės 20 dieną jis užpuolė gerai žinomą Raseinių rajono ūkininką Vidmantą Mielinį: buvo išdaužyti jo traktoriaus langai.

Pateikiame ištrauką iš A.Debrinio paaiškinimo: „Važiuodamas į Sujainių tvenkinį pamačiau atbuline eiga važiuojantį traktorių. Važiavo tiesiai į mano automobilį. Traktoriaus vairuotojas važiavo kelis kartus tai į priekį, tai atgal. Matydamas tokį vaizdą, nuėjau prie traktoriaus. Traktoriaus vairuotojas man pasirodė neblaivus, nes važiavo netiesia linija. Atidaręs dureles norėjau pasiaiškinti, kodėl jis taip vairuoja.“

Po šio įvykio A.Debriniui buvo pareikšti įtarimai, kad veikdamas bendrininkų grupėje viešoje vietoje vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams, plūdosi, padarė žalą ūkininkui.

Vežėsi „Velnią“

Pasak su V.Mieliniu tuo metu kartu dirbusio liudytojo, tą vakarą buvo valomas siloso sandėlis. Pro šalį važiavusiam A.Debriniui nepatiko traktoriaus manevrai.

„Jis sustabdė savo automobilį, priėjo prie traktoriaus ir ėmė veržtis į vidų. Kai buvo išstumtas lauk, čiupo akmenis ir ėmė mėtyti į kabiną“, – pasakojo liudytojas.

Jis sustabdė savo automobilį, priėjo prie traktoriaus ir ėmė veržtis į vidų. Kai buvo išstumtas lauk, čiupo akmenis ir ėmė mėtyti į kabiną.

Kaip liudytojas parodymus davė ir kartu su A.Debriniu prie tvenkinio važiavęs teisėsaugininkams neblogai žinomas J.Milašius, pravarde Velnias. Tačiau Velnias nedaug ką tegalėjo pasakyti, nes tuo metu buvo „be sąmonės“.

„Miegojau ant galinės automobilio sėdynės, nes buvau išgėręs. Pabudau nuo šuns lojimo. Apsidairęs pamačiau, kad esu automobilyje, o automobilis stovi prie Sujainių tvenkinio. Mačiau, kad nepažįstamas vyriškis gąsdina mano draugus šunimi“, – dėstė J.Milašius. Anot ūkininką užpuolusių sėbrų, po incidento V.Mielinis buvo atvykęs prie Sujainių tvenkinio ir reikalavo atlyginti žalą dėl išdaužytų traktoriaus langų.

Siautėjo prie tvenkinio

Už ūkininko užpuolimą A.Debrinis buvo nuteistas 1 metams, bausmės vykdymą atidedant vieniems metams.

Panašiu elgesiu A.Debrinis pasižymėjo ir būdamas jaunesnis. Dar prieš keletą metų prie Sujainių tvenkinio jis yra užpuolęs N.Ž: smogė kumščiu, spardė. Nukentėjęs ligoninėje gydėsi 5 dienas.

Vieną vakarą prie Sujainių tvenkinio A.Debrinis metė butelį į automobilio „Audi“ priekinį stiklą. Iškvietus pareigūnus paaiškėjo, kad A.Debrinis nevykdė tuo metu jam galiojusios kardomosios priemonės – būti gyvenamojoje vietoje nuo 20 iki 6 valandos.

Savo paaiškinime dėl šio incidento A.Debrinis teigė, jog prie tvenkinio tiesiog žaidė su vyno buteliu, jį kažkur metė, bet kur butelis nuskriejo, nematė.

A.Debrinis turėjo nemalonumų ir dėl naminės degtinės. Vieną kartą buvo sulaikytas įsigijęs 55 litrus nelegalių svaigalų. Tada jis paaiškino: nupirktos degtinės neketinęs realizuoti – ją būtų išgėręs kartu su draugais.

2012 metų rugpjūčio 16 dieną, apie 22 valandą, Blinstrubiškiuose, netoli daugiabučio namo, A.Debrinis išplūdo gimtadienį šventusią R.P. ir jos šventės dalyvius, paskui išdaužė R. P. priklausiusio automobilio „Renault Megane Scenic“ dešinės pusės langus.

Kniaukė degalus

Savaitraštis „Alio, Raseiniai“ sužinojo, kad po automobiliu gulėjęs žmogus, kuriam slaugė R. Pukinienė skubėjo suteikti pagalbą, yra A.Debrinio pusbrolis Modestas Lukša. Šis 26 metų Blinstrubiškių gyventojas taip pat yra liūdnai pagarsėjęs. Be to, į kai kurias istorijas jis įsivėlė kartu su A.Debriniu.

Pavyzdžiui, M.Lukša yra baustas už tai, kad 2012 metų lapkričio 11-osios vakare iš Vėjukų kaime esančios „Lukoil“ degalinės pavogė 40 litrų degalų už 172 litus.

Aš nuėjau sumokėti, sustojau ir pagalvojau, kad aš jau sumokėjau už degalus ir apsisukęs grįžau į automobilį.

Savo poelgį jis paaiškino taip: „Paprašiau, kad Albertas (Debrinis, – red. past.) pavėžėtų. Pažadėjau sumokėti už degalus ir pasakiau, kad gali už 200 litų jų įsipilti. Aš nuėjau sumokėti, sustojau ir pagalvojau, kad aš jau sumokėjau už degalus ir apsisukęs grįžau į automobilį. Paskui pamačiau, kad iš paskos bėga Albertas. Sustojau ir jį paėmiau. Kitą dieną atsikėlęs ir išsiblaivęs pradėjau galvoti ir supratau, kad aš jiems nesumokėjau už degalus, todėl nuvažiavau į degalinę ir jiems padarytą žalą atlyginau.“

Panašiai apie įvykį pareigūnams pasakojo ir A.Debrinis, kuriam dėl šio įvykio pavyko išvengti atsakomybės. M.Lukša dėl degalų vagystės nubaustas 390 litų bauda.

Užpuolė senelius

2009 metų gegužės mėnesį M.Lukša yra apiplėšęs devyniasdešimtmetę Oną Valinčienę, kuri gyveno Blinstrubiškių senelių globos namuose (2012 metų kovo 6 dieną O.Valinčienė mirė).

Po apiplėšimo senolė tyrėjams pasakojo, kad pamačiusi savo kambaryje nepažįstamą žmogų bandė šauktis pagalbos ir ėjo durų link. Tačiau įsiveržėlis jai užspaudė burną, pargriovė ant lovos, smaugė.

2009 metų gegužės mėnesį M.Lukša yra apiplėšęs devyniasdešimtmetę Oną Valinčienę, kuri gyveno Blinstrubiškių senelių globos namuose .

Iš O.Valinčienės kambario M.Lukša išsinešė 10 litų, už kuriuos nusipirko 2 litrus stipraus alaus ir iš karto jį išgėrė. Tuomet nusprendė vėl sugrįžti į senelių globos namus.

Pro pirmojo aukšto balkoną jis pateko pas neįgalų Petrą Antosaitį ir kėsinosi pavogti mobilųjį telefoną, laikrodį, džinsinę liemenę, cukrų. Tyrėjams apie nusikaltimo aplinkybes pasakojęs M.Lukša teigė, jog apie antrąjį įsiveržimą į senelių namus nieko pasakyti negalintis: „Visiškai neatsimenu, nes buvau girtas.“

Šį įvykį prisimenantis P.Antosaitis savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ pasakojo: „Tuo metu buvau šiek tiek stipresnis. Nutvėriau jį, kai bandė išlipti pro balkoną. Prisišaukiau pagalbos. Visi čia žino tą Lukšiuką. Ir dabar jį dažnokai matau vaikštinėjantį girtą“, – sakė nusikaltėlį padėjęs sulaikyti P.Antosaitis.

Lankosi užsienyje

Liudininkų duomenimis, Blinstrubiškiuose gyvenantis M.Lukša kartais išvyksta į užsienį. Ką jis ten veikia, galima tik spėlioti. M.Lukšos mama D. L. pasakojo, jog prieš keletą metų sūnus su A.Debriniu buvo išvykęs į Daniją.

„Išvyko antrą dieną po Velykų, pasiėmęs būtiniausius daiktus – dokumentus ir patalynę. Pinigų neturėjo. Apie gegužės vidurį A.Debrinis sugrįžo, o kur mano sūnus, nesakė“, – tyrėjams yra pasakojusi D. L.

Nuo M.Lukšos yra nukentėję ir nepilnamečiai. Pavyzdžiui, mergina R. K., iš kurios parvertęs ant žemės pagrobė 200 litų. Už tai nubaustas lygtine laisvės atėmimo bausme – jam buvo draudžiama išvykti.

Įtarė neištikimybę

Užsienyje lankosi ir dar vienas incidento, kai Sujainiuose buvo užpulta slaugė, dalyvis Eugenijus Unikis. 27 metų vyras neblogai žinomas ir apylinkių gyventojams, ir teisėsaugos pareigūnams.

Praėjusių metų pabaigoje jis grįžo iš Švedijos, tačiau sugrįžtuvių paminėjimas baigėsi nusikaltimu.

Buvau piktas, nes kai buvau išvykęs į Švediją, girdėjau įvairių kalbų, kad sugyventinė galėjo man būti neištikima.

Gruodžio 12 dieną apie 1 valandą į policiją pagalbos kreipėsi jo sugyventinė – 26 metų K. J., pranešusi, jog E.Unikis ją ketina nužudyti.

E.Unikis tyrėjams aiškino visų konflikto aplinkybių gerai neprisimenantis, nes buvęs girtas. „Buvau piktas, nes kai buvau išvykęs į Švediją, girdėjau įvairių kalbų, kad sugyventinė galėjo man būti neištikima“, – aiškino užrūstintas vyras.

Kiek smūgių?

E.Unikis buvo teistas ir už tai, kad 2008 metų spalį prie Viduklės kultūros rūmų, veikdamas bedrininkų grupėje, sumušė Raseinių rajono gyventoją R. A.

Vienas iš nukentėjusiųjų R. G. pasakojo: „Pamatęs, jog prasidėjo muštynės, išėjau iš salės ir pradėjau bėgti. Bėgant nusmuko batas ir pagriuvau. Atsisukęs pamačiau, kad mane vejasi. Supratau, kad būsiu sumuštas, todėl susiriečiau ir rankomis užsidengiau galvą. Pribėgę spardė, supratau, kad dviese. Kai nustojo spardyti, atsikėliau ir nubėgau autobusų sustojimo aikštelės link, pasislėpiau už medžių ir paskambinau policijai.“

Tarp neramumus Viduklės kultūros rūmuose sukėlusių asmenų buvo ir E.Unikis. Nustatyta, kad jis užpuolė R. A.

E.Unikis pasakojo: „Buvau šokiuose. Jis (R. A. – red. past.) mane pamatęs kažką pasakė, tačiau negaliu tiksliai pasakyti, ką. Per šurmulį nesigirdėjo. Spėjau, kad jis mane norėjo įžeisti, todėl priėjau ir ranka sudaviau į veidą. Man atrodo, kad sudaviau vieną kartą, aš tada buvau apsvaigęs nuo alaus ir visko neprisimenu.“

Įsiveržė į namą

2010 metų spalio 7 dieną veikdamas bendrininkų grupėje ir būdamas apsvaigęs nuo alkoholio E.Unikis įsibrovė į Ž. Z. priklausantį namą, esantį Aukštkelių kaime. Namo duris atidariusiam Ž. Z. vienas užpuolikų smogė kumščiu ir dūrė peiliu į šlaunį.

Spėjau, kad jis mane norėjo įžeisti, todėl priėjau ir ranka sudaviau į veidą. Man atrodo, kad sudaviau vieną kartą, aš tada buvau apsvaigęs nuo alaus ir visko neprisimenu.

Nukentėjusysis R. Š. pasakojo, kad gėrė alkoholinius gėrimus, kai į vidų įsiveržė kompanija. R. Š. po kelių smūgių neteko sąmonės, o kai atsipeikėjo, pamatė virtuvėje sėdinčią I., kuri sakė esanti išprievartauta.

Tarp į namą įsibrovusių asmenų buvęs E.Unikis nuteistas už tai, kad pavogė namuose netoli išėjimo padėtą motopjūklą „Stihl“.

E.Unikiui už įvairius nusižengimus yra skirta ne viena bausmė, tačiau realios laisvės apribojimo bausmės jis išvengia.

Auga pamaina

Apie netvarką pasakoję gyventojai pabrėžė: nereikia būti ekspertu norint suprasti, kad dauguma nuskaltimų padaroma apsvaigus nuo alkoholio. Atsakingai ir tvarkingai gyvenantiems žmonėms nerimą kelia tai, kad nuo alkoholio tampa priklausomi vis jaunesni žmonės. „Auga nauja chuliganų karta“, – teigė pašnekovai.

Apie naujosios chuliganų kartos siautėjimą papasakojo ir į redakciją paskambinęs Betygalos gyventojas Vaclovas Grinius. Likus kelioms dienoms iki Velykų, prie jo namų buvo sudaužytos ir išvartytos aplinką puošiančios dekoratyvinės skulptūros. Apie tai vyras pranešė policijai ir vietos seniūnui.

Čia viską padarė girti nepilnamečiai. Jie netoliese pradėjo girtuokliauti jau nuo pietų. Nepilnamečiai įprato rinktis kitoje gatvės pusėje esančiame apleistame name.

„Sodelyje prie nedidelio tvenkinuko buvau pastatęs kelias gulbes, gandrą, briedžiuką. Praėjusio ketvirtadienio rytą pamačiau, kad skulptūros išdaužytos ir išvartytos“, – pasakojo V.Grinius.

„Sveikas liko tik briedžiukas, kuris stovėjo po medeliu. Chuliganai jo turbūt nepastebėjo“, – pridūrė sutuoktinė Stanislava Grinienė.

V. Grinius teigia neabjojąs, kad išpuoštą kiemelį suniokojo vietiniai nepilnamečiai.

„Čia viską padarė girti nepilnamečiai. Jie netoliese pradėjo girtuokliauti jau nuo pietų. Nepilnamečiai įprato rinktis kitoje gatvės pusėje esančiame apleistame name. Kai buvau šiltnamyje, mačiau, kaip jie girti iš to pastato išėjo. Viena septintokė su cigarete dantyse. Bernas ją apsikabino, ji irgi apsikabino – sarmata buvo žiūrėti. Jie tame apleistame name dažnai duodasi ir girtuokliauja. Tarp girtuokliaujančių – septintokai, aštuntokai, devintokai. Kas iš jų išaugs?“ – nerimavo nuo chuliganų nukentėjęs Raseinių rajono gyventojas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min