Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ramentu brolį užmušęs kaunietis pranešė policijai bute radęs „nepažįstamą“ negyvėlį

Antrankiai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį 62-ejų metų kauniečiui Arūnui Paplauskui, nužudžiusiam savo brolį.

2015 m. lapkritį A.Paplauskas nutarė aplankyti judėjimo negalią turintį brolį, vieną gyvenusi Kaune, Petrašiūnuose. Trumpai su juo pabendravęs, brolio prašymu nuėjo į parduotuvę nupirkti maisto ir, kadangi retai matydavosi, susitikimui atšvęsti – degtinės.

Pabudęs pamatė ant grindų gulintį nejudantį žmogų ir paskambino 112. Teigė brolio nepažinęs, todėl BPC operatoriui pasakęs, kad bute guli negyvas nepažįstamas žmogus.

Kurį laiką šventę draugiškai, broliai ėmė pyktis: A.Paplauskas papriekaištavo broliui, kad šis negerbęs motinos, net nebuvo jos laidotuvėse. Įsiplieskus konfliktui, brolis sudavė A.Paplauskui ramentu, tačiau šis ramentą atėmė ir sudavė juo neįgaliam broliui. Kiek smūgių sudavė ir į kurias vietas, kaltinamasis nebeatsiminė, nes buvo smarkiai apsvaigęs nuo alkoholio.

Vėliau prabudęs pamatė ant grindų gulintį nejudantį žmogų ir paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Teigė brolio nepažinęs, todėl operatoriui pasakęs, kad bute guli negyvas nepažįstamas žmogus. Tik atvykus pareigūnams suvokė, kad konflikto metu mirtinai sužalojo savo brolį.

Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme kaunietis savo kaltę pripažino.

Nagrinėdamas bylą teismas nustatė dvi kaltinamojo atsakomybę lengvinančias ir vieną sunkinančią aplinkybes. Atsižvelgęs į jas, taip pat liudytojų parodymus, kitus įrodymus, į tai, kad kaltinamojo teistumai ir administracinės nuobaudos išnykusios, charakterizuojamas teigiamai, teismas skyrė kaltinamajam 10 metų laisvės atėmimo pataisos namuose.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min