TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ramūnas Balkūnas dėl kraupiosios „Honda Prelude“ avarijos nuteistas 10 metų

Byla teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / R.Balkūno byla teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas mašinų plovėją iš Lazdijų rajono pripažino kaltu dėl tragiškos eismo nelaimės sostinės Fabijoniškių mikrorajone ir priteisė šešiems nukentėjusiesiems įspūdingą sumą žalai atlyginti, tačiau Ramūnas Balkūnas bausmę atliks atvirojoje kolonijoje.

Trečiadienio rytą Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas paskelbė nuosprendį rezonansinėje baudžiamojoje byloje.

21 metų Ramūnas Balkūnas dėl kraupiosios pernykštės „Honda Prelude“ avarijos sostinės Fabijoniškių mikrorajone nuteistas 10 metų.

Vieno iš šešių nukentėjusiųjų ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo teismas patenkino iš dalies, visų kitų – visiškai. Nukentėjusiems kol kas priteista daugiau kaip 800 000 litų.

15min.lt primena, kad visų šioje byloje iš pradžių pareikštų nukentėjusiųjų civilinių ieškinių bendra suma sudarė per 1,7 milijono litų. Tiesa, viena moteris teismui dar iki nuosprendžio paskelbimo pranešė, kad savo finansinių pretenzijų atsisako. Kito nukentėjusiojo civilinio ieškinio dėl turtinės žalos atlyginimo pagrįstumą teismas spręs civilinio proceso metu.

10 metų laisvės atėmimo bausmę atlikti teismas R.Balkūnui paskyrė ne pataisos namuose ar kalėjime, o atvirojoje kolonijoje.

R.Balkūną teismas pripažino kaltu ir dėl to, kad vaikinas neteisėtai nešiojo metalinę teleskopinę lazdą, kuri yra smogiamojo-triuškinamojo poveikio šaltasis nešaunamasis ginklas.

Šiandienis nuosprendis dar neįsiteisėjo, jis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui. Iki verdikto įsiteisėjimo R.Balkūną teismas leido laikyti suimtą. Vėliau jo nelaisvėje praleistos paros bus įskaičiuotos į bausmės laiką.

Kaip skelbta anksčiau, 2011-ųjų metų gegužės 22 dieną sostinės Fabijoniškių mikrorajone esančią S.Nėries gatvę sudrebino avarija, kai R.Balkūno vairuojamas automobilis „Honda“ vertėsi, čiuožė stogu per šaligatvį ir pražudė vaikiną bei kūdikį, dar penki žmonės, įskaitant patį vairuotoją, buvo sužeisti (keli iš jų sunkiai).

Nuosprendį vairuotojui trečiadienį paskelbęs teisėjas Olegas Zaicevas pabrėžė, kad skyrė maksimalią įstatymuose numatytą bausmę. „Atsižvelgiant į įvykio pasekmes“, – trumpai motyvavo O.Zaicevas.

Temidės tarnas akcentavo, kad kaltas dėl šios tragedijos yra tik vairuotojas, o pačių nukentėjusiųjų veiksmuose nebuvo nė lašo neatsargumo, neapdairumo: „Jie ėjo šaligatviu. Žmonės buvo sutraiškyti tikrąją to žodžio prasme...“

Teisėjas O.Zaicevas taip pat pabrėžė, jog nustatyta, kad R.Balkūnas avariją padarė apsvaigęs nuo kvaišalų. Tai paaiškina, kodėl gyvenamojoje zonoje nepatyręs vairuotojas daugiau nei trigubai viršijo leistiną 40 km/val. greitį. „Mes puikiai žinome amfetamino poveikį – euroriją ir taip toliau“, –  komentavo teisėjas.

Teismas taip pat uždraudė naudotis R.Balkūnui specialia teise – uždraudė jam 3 metus vairuoti  transporto priemones.

VIDEO: 15min.lt - Ramūnas Balkūnas išklausė nuosprendį dėl HONDA PRELUDE avarijos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min