Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Raseinių vandenų“ direktorius Raimedas Viršilas stos prieš teismą dėl brutalaus aplinkos teršimo

Už Šyšos upės teršimą Šilutėje atsakys „Biofuture“ darbų saugos vadovas.
15min.lt/Aldonos Aleksėjūnienės nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvusio UAB „Raseinių vandenys“ vadovo Raimedo Viršilo veiklą vertins teismas.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų surinktais įrodymais, buvusiam UAB „Raseinių vandenys“ direktoriui pateikti kaltinamai piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir teismo sprendimo nevykdymu.

Pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad Raimedas Viršilas galimai davė neteisėtus nurodymus jam pavaldiems asmenims UAB „Raseinių vandenys“ transportu išvežti iš vienos bendrovės, kuri užsiimama maisto produktų perdirbimu ir gamyba, gamybines atliekas, nuotekas ir išpilti jas į gamtinę aplinką. Tokiu būdu buvo siekiama padėti bendrovei išvengti išlaidų už atliekų šalinimą.

STT pareigūnai taip pat išsiaiškino ir tai, kad R.Viršilas nesiėmė jokių veiksmų žinodamas, kad minėta bendrovė neturi įsirengusi pirminių valymo įrenginių ir į UAB „Raseinių vandenys“ Raseinių miesto nuotekų valyklą išleidžia padidintos taršos gamybines nuotekas ir atliekas, kurios trikdo Raseinių miesto nuotekų valymo įrenginių darbą. Neužtikrinusi nuotekų išvalymo iki nustatytų reikalavimų, UAB „Raseinių vandenys“ už 2012 metų viršnormatyvinę taršą į valstybės biudžetą turėjo sumokėti daugiau nei 135 tūkstančius litų.

Jau vykstant ikiteisminiam tyrimui, Šiaulių miesto apylinkės teismas buvo nušalinęs R.Viršilą nuo UAB „Raseinių vandenys“ direktoriaus pareigų, tačiau, bylos duomenimis, šios teismo nutarties reikalavimai nebuvo vykdomi: įtariama, kad atvykęs į UAB „Raseinių vandenys“ tarnybines patalpas R.Viršilas davė neteisėtus nurodymus darbuotojams klastoti dokumentus ir neturėdamas teisės veikti UAB „Raseinių vandenys“ direktoriaus vardu – derino sutarties sąlygas dėl jau minėtų gamybinių nuotekų ir atliekų išvežimo su šios bendrovės direktoriumi.

Tai jau antroji baudžiamoji byla, kurią šiais metais Šiaulių apygardos prokurorai perduoda teismui dėl neskaidrios buvusio UAB „Raseinių vandenys“ direktoriaus R.Viršilo veiklos.

2014 m. vasario 26 d. Šiaulių apygardos teismui perduotoje baudžiamoje byloje R.Viršilas taip pat buvo kaltinamas piktnaudžiavimu, kadangi siekdamas asmeninės naudos sau ir vienai su jo pagalba įkurtai ir proteguojamai bendrovei, neorganizuodamas viešųjų pirkimų procedūrų, pirko bendrovei reikalingų projektavimo paslaugų, įvairių prekių ir medžiagų ne iš tiesioginių tiekėjų, o iš minėtos bendrovės. Dėl to UAB „Raseinių vandenys“ permokėjo ir nepagrįstai patyrė daugiau nei 50 tūkstančių litų išlaidų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min