TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Raseinius šiurpinančių „sajanų“ tramdytojo praeitis – mįslingame kvaišalų trileryje

Raseinių "sajanus" žada sutramdyti iš Šiaulių į Raseinius persikėlęs R.Dereškevičius
"Alio, Raseiniai" nuotr. / Raseinių „sajanus“ žada sutramdyti iš Šiaulių į Raseinius persikėlęs R.Dereškevičius
Šaltinis: ALIO, RASEINIAI
0
A A

Skiauterę Raseiniuose bandančią kelti „sajanų“ gaują turėtų tramdyti vietos kriminalistai. Bet ar tai įmanoma, jei jų viršininkas yra pareigūnas, kurio vadovaujami policininkai neseniai patys platino narkotikus? Tokio pribloškiamo klausimo iš skaitytojo sulaukė savaitraštis „Alio, Raseiniai“.

Po skandalo – į Raseinius

Operatyvinė informacija apie Raseinių rajone susibūrusias ar bandančias burtis gaujas renkama, kaupiama ir apibendrinama Kriminalinės policijos skyriaus vadovo Remigijaus Dereškevičiaus kontroliuojamoje duomenų bazėje. Bet ar šis pareigūnas gali kontroliuoti situaciją Raseiniuose?

Rimtų abejonių kyla ne tik dėl to, kad „sajanai“ Vosiliškio gyvenvietėje išdrįso atakuoti policininkus, bet ir dėl netolimos R. Dereškevičiaus praeities.  Dar šių metų pradžioje jis vadovavo bene skandalingiausiai policininkų komandai – Šiaulių policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimo biurui (ONTB). Prieš keletą mėnesių trys šio biuro darbuotojai buvo suimti ir iki šiol sėdi Lukiškėse, mat pareigūnai kaltinami narkotikų platinimu.

Tiesioginis jų viršininkas R.Dereškevičius po skandalo Šiauliuose atsidūrė Raseiniuose ir pradėjo dirbti Kriminalinės policijos skyriaus vadovu. Savaitraštį „Alio, Raseiniai“ jis tikino, kad situacija Raseiniuose kontroliuojama ir „sajanų“ laukia bausmės.

„Į „sajanų“ grupę susibūrę jaunuoliai Raseinių gyventojams tikrai nekelia grėsmės. Teisme jau nagrinėjama ne viena

"Alio, Raseiniai" nuotr./"Sajanų" lyderis Karolis jasaitis

byla dėl tų jaunuolių nusikalstamos veiklos. Netrukus bus priimti ir sprendimai. Situacija tikrai kontroliuojama“, – sakė R. Dereškevičius.

Ar galima tikėti tokiais teiginiais? Paklaustas, kaip jis, patyręs ir įžvalgus kriminalistas, sugebėjo nepastebėti, kad jo tiesioginiai pavaldiniai dideliais kiekiais galėjo platinti narkotikus, R. Dereškevičius ištarė: „Nežinau, kaip tai atsitiko. Visus akcentus sudės teismas.“

Pasigedo viršininko

Ankstesni R.Dereškevičiaus pavaldiniai buvo sulaikyti šių metų pradžioje, kai Policijos departamento Imuniteto valdybos pareigūnai atliko operaciją Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK). Keturi ONTB narkotikų skyriaus kontrolės kriminalistai, tarp jų ir skyriaus vadovas, įtariami narkotikų platinimu, korupcija ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Įtariamieji buvo sulaikyti darbo vietoje, atliktos kratos. Aptikta grynųjų pinigų ir narkotikų. Praėjusio sausio pabaigoje teismas patenkino prokurorų prašymą suimti įtariamuosius dviems ar trims mėnesiams, bet dėl užtrukusio tyrimo prašymą teko pakartoti.

Netrukus po šio skandalo surengtoje spaudos konferencijoje Šiaulių AVPK vadovybė tikino, kad iš pareigų atsistatydinti neketina. Tačiau žurnalistai pastebėjo, kad į konferenciją neatvyko tiesioginis susikompromitavusių pareigūnų viršininkas R. Dereškevičius.

Tuomet neoficialiai prabilta, neva dėl skandalo nuspręsta „nukirsti galvą“ R. Dereškevičiui, taip išsaugant postus aukščiausiajai apskrities komisariato vadovybei.

„Jis į Raseinius išvyko savo noru“, – tokį paaiškinimą savaitraštis „Alio, Raseiniai“ gavo iš Šiaulių AVPK Valdymo organizavimo skyriaus. Taip pat pabrėžiama, kad komisariato vadovybė R. Dereškevičiaus profesinę kompetenciją vertina teigiamai.

Nubaudė pats save

Savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ pareigūnas teigė, kad sprendimą išvykti į provinciją priėmė kaip bausmę sau už tai, kad nesukontroliavo tiesioginių pavaldinių Šiauliuose.

„Aš prisiėmiau atsakomybę už tai, kas įvyko. Atsistatydinau ir pradėjau dirbti Raseiniuose“, – savaitraščiui teigė dabartinis Raseinių kriminalistų vadovas. Pasiteiravome, kaip R. Dereškevičiaus veiklą Raseiniuose vertina Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas.

„Kol kas R. Dereškevičiaus darbo vertinti negalėčiau, nes praėjo nedaug laiko – tik keli mėnesiai. Yra pasiekta tam tikrų rezultatų. Bet čia nekalbu apie tokius dalykus, kaip nusikaltimų išaiškinamumas. Kiek turėjome išaiškintų nusikaltimų prieš jam ateinant, tiek turime ir dabar. Aš nemanau, kad R. Dereškevičiaus perėjimas dirbti į Raseinius yra pažeminimas pareigose. Žmogui tiesiog reikėjo pasitraukti ir pakeisti darbo aplinką. Turbūt ten reikėjo kito vadovo“, – svarstė K. Užemeckas.

Paklaustas, ar į Raseinius atvykęs R.Dereškevičius gavo tarnybinį butą, K. Užemeckas sakė: „Jis nuomojasi kuklų butuką ir gauna už tai nuompinigius.“

Ieškojo vadovo

Pasak K.Užemecko, atvykus į Raseinius dirbti R.Dereškevičiui, nieko iš pareigų atleisti nereikėjo.

„Raseinių rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyrius jau beveik dvejus metus neturėjo nuolatinio vadovo. Buvome paskelbę respublikos mastu konkursą vadovo vietai užimti, tačiau pretendento neatsirado. Per visą tą laiką skyrius turėjo tik du laikinus vadovus“, – pabrėžė K. Užemeckas. Jo teigimu, R. Dereškevičius turi duomenų būti geru skyriaus vadovu.

„Jis turi gebėjimų vadovauti. Tikrai negaliu vertinti to, kas atsitiko Šiauliuose, tai ne mano kompetencijoje. Nemanau, kad pas mus atėjo dirbti kažkoks blogietis. Jis yra taktiškas, moka bendrauti, turi patirties“, – sakė K. Užemeckas.

Įtarimai dėl nebaudžiamumo. Abejonių dėl Raseinių policininkų veiklos efektyvumo kilo po to, kai kalbos apie „sajanų žygius“ pasiekė rajono politikus.

Liepos pabaigoje vykusiame Tarybos posėdyje savo ataskaitą pateikusio K. Užemecko buvo teiraujamasi, kas tie „sajanai“, kaip atsitiko, kad jie Vosiliškio gyvenvietėje išdrįso užpulti policininką. „Ar neužsiauginsime naujų meškiukų?“ – klausė Tarybos narys Valdemaras Jacikas, turėdamas galvoje 2003 metų įvykius, kai „meškiukais“ vadintos kriminalinės gaujos siautėjimas taip įkaitino atmosferą, kad viešai buvo pradėta nuogąstauti, jog Raseinių teisėsaugininkai nebekontroliuoja situacijos.

Sunerimusius politikus K.Užemeckas patikino, kad situacija dabar yra visiškai kontroliuojama, nekelianti grėsmės gyventojams.

Tačiau tokie teiginiai ne visiems atrodo įtikinami. Antai paaiškėjo, kad nuo jaunuolių, siejamų su „sajanais“, yra nukentėję ir Raseiniuose žinomi žmonės: pavyzdžiui, po futbolo rungtynių buvo užpultas, parverstas ant žemės ir spardytas Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės fanų koordinatorius, futbolo treneris Steponas Nacius. Negana to, „sajaniniai“ jį dar pažadėjo užkasti. Už šį išpuolį „sajaniniais“ vadinami nepilnametis A. A. ir 1993-aisiais gimęs Julius Jurevičius atsipirko baudomis: vienam paskirta 650 litų, kitam – 700 litų bauda.

Paaiškėjus tokiems faktams, kilo įtarimų, kad „sajanai“ Raseiniuose jaučiasi nebaudžiami, o ikiteisminiai tyrimai jų atžvilgiu atliekami nepakankamai efektyviai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min