TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rastą seną sprogmenį vyriškis Alytuje pats atnešė kariškiams (nuotraukos)

Kariškiams atneštas sprogmuo
viršilos Romo Albaičio nuotr. / Kariškiams atneštas sprogmuo
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį neprisistatęs vyras į Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono (Alytus) praleidžiamąjį punktą atnešė sprogmenį, įvyniotą į polietileninį šiukšlių maišelį. Sprogmenį kariams palikęs vyras nurodė jį radęs pats.

viršilos Romo Albaičio nuotr. /Aptverta teritorija
viršilos Romo Albaičio nuotr. /Aptverta teritorija

Kaip informuoja Krašto apsaugos ministerija, tarnybą atlikę bataliono kariai apie radinį nedelsiant pranešė policijai ir išminuotojams, aptvėrė praleidžiamojo punkto teritoriją.

Sprogmenį apžiūrėję Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai nustatė, kad tai – Antrojo pasaulinio karo laikų 45 mm artilerijos šaudmuo. Sprogmuo pavojaus nebekėlė – jis buvo be sprogdiklio ir sprogstamosios medžiagos.

Kariuomenės išminuotojai ragina gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai – jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Radę į sprogmenį panašų daiktą, gyventojai prašomi vietą pažymėti, įspėti aplinkinius ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei pranešti tikslią sprogmens radimo vietą. Operatyviai atvykę kariai išminuotojai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

viršilos Romo Albaičio nuotr. /Kariškiams atneštas sprogmuo
viršilos Romo Albaičio nuotr. /Kariškiams atneštas sprogmuo

Lietuvoje nuolat randama nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų. Sprogmenimis yra užteršti ir buvę sovietinės kariuomenės poligonai.

Kariuomenės išminuotojų duomenimis, nuo 1994 m. dėl neatsakingo elgesio su rastais sprogmenimis Lietuvoje žuvo ar buvo sužalota apie dešimt žmonių.

Nesprogusius karinius sprogmenis neutralizuoja Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai išminuotojai. Praėjusiais metais Inžinerijos bataliono Išminavimo kuopa įvykdė  912 standartinių sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo operacijų, kurių metu sunaikino 4 tūkst. 749 sprogmenis.

Vykdant ištisinio Lietuvos teritorijų išminavimo darbus praėjusiais metais taip pat buvo išvalyta daugiau nei 18 ha teritorijų, rasta ir neutralizuota 1 tūkst. 85 vnt. standartinių sprogmenų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min