Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 04 20, 19:05

Rastas Drąsiaus Kedžio kūnas (atnaujinta 9.05 val., nuotraukos)

Kaune rastas labiausiai ieškomo Lietuvos įtariamojo Drąsiaus Kedžio kūnas. Taip tikina lavoną atpažinę artimieji. Prokuratūra kol kas nesiryžta to vienareikšmiškai patvirtinti ir tikina, kad iš pradžių būtina atlikti ekspertizes.
Drąsius Kedys
Drąsius Kedys / M.Patašiaus/ „Lietuvos rytas“ nuotr.

Kaune rastas 40-mečio vyro kūnas, manoma, kad tai gali būti dviejų žmonių nužudymu įtariamo kauniečio Drąsiaus Kedžio kūnas.

Šiuo metu vyksta atpažinimas, pranešė LNK ir TV3 žinios.

Sulaikytas D.Kedžio draugas Albertas Žilius.

Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis naujienų portalui 15min.lt patvirtino, kad D.Kedžio paieškos greičiausiai yra baigtos.

„Pirminiai duomenys mums leidžia spėti, kad tai yra Drąsiaus Kedžio kūnas. Mes gavome informacijos, kad šiandien jis atsirado centriniame Kauno morge. Kūnas buvo rastas šeštadienį Kauno apylinkėse“, – sakė K.Betingis.

„Mūsų turimi duomenys leidžia teigti, kad aptiktas žmogus mirė neseniai. Tokia yra pirminė informacija, daugiau detalių paaiškės rytoj“, – pridūrė prokuroras.

TV3 televizijai K.Betingis pabrėžė, kad kol kas nekalbama apie nužudymą, o mirties priežastis turi paaiškėti po ekspertizės.

A.Žilius – apie D.Kedžio užpuolimą

youtube.com stop kadras/Atsitiktinai D.Kedžio filmuotoje medžiagoje į kadrą pakliuvęs plikis, ant kurio krito žudynių bendrininko šešėlis.
Kadras iš „YouTube“/Albertas Žilius atsitiktinai pateko į kadrą Drąsiaus Kedžio filmuotoje medžiagoje.

A.Žiliaus pavardė žiniasklaidoje buvo minima pernai rudenį, kai šis D.Kedžio draugas viešai pasakojo, jog prieš pusantros savaitės iki tragedijos dėl savo dukros prieš pedofilus sukilęs vyras buvo užpultas.

„Kai tik įvažiavome į Vilnių, po vienu tiltu kelią užblokavo septintos klasės BMW ir visureigis. Šio numeriai buvo tranzitiniai. Iš visureigio iššoko keturi vyrai. Pagriebęs Drąsių už krūtinės, vienas sušuko: „Kedy, tu ką, su pedofilais kariauji?“ Tai galėjo būti kariškiai ar pareigūnai. Jie žinojo, ką sustabdė ir už ką“, – „Kauno dienai“ yra tvirtinęs D.Kedžio bičiulis A.Žilius.

A.Žilius – prie motelio „Baltosios burės“ D.Kedžio filmuotoje medžiagoje šmėkštelėjęs vyras. Vyras pristatomas kaip Juodkrantės bedarbis, jį yra apklausę pareigūnai: policija aiškinosi, kas jį sieja su dviguba žmogžudyste įtariamu D.Kedžiu.

D.Kedžio kūną atpažino jo tetos (papildyta 19.54 val.)

„Ryte internete pasirodė informacija, kad Kauno apylinkėse rastas vyro kūnas. Man paskambino Sonata (Žukauskienė, D.Kedžio pusseserė – 15min.lt). Ji paragino važiuoti per morgus ir ieškoti kūno, kad galėtume įsitikinti, ar tai ne Drąsius. Aš su savo seserimi Birute (Stepankevičienė, kita D.Kedžio teta – 15min.lt) nuvažiavau į centrinį Kauno morgą. Ten mes ir atpažinome kūną“, – verkdama ir visiškai palūžusi emociškai pasakojo  D.Kedžio teta ir krikšto motina Audronė Skučienė.

„Sulysęs, užsiauginęs plaukus. Ant kūno matėsi smurto žymių. Visas šonas buvo mėlynas. Man atrodo, kad jį užmušė pedofilai. Gyvenime tokio streso neturėjau“, – kalbėjo A.Skučienė.

„Kauno diena“ cituoja D.Kedžio motinos Laimutės Kedienės seserį B.Stepankevičienę: „Taip, esame įsitikinę šimtu procentų, kad tai Drąsiaus kūnas. Atpažinome jį. Jo krikštamotė A.Skučienė jau išvyko užsakyti šarvojimo salės. Morge jį atradome patys, savo pastangomis. Niekas iš pareigūnų mums nieko nepranešė. Tiesiog sužinojome, kad yra neatpažintas kūnas, maždaug tokio amžiaus kaip Drąsiaus, susiskambinome ir nuvykome pažiūrėti. Atpažinome iš juodo apgamo ant dešinio peties ir tvarkingų dantų.“

Kūnas rastas dumblynuose prie Kauno marių (papildyta 20.09 val.)

Kaip žurnalistams sakė A.Skučienė, D.Kedžio kūnas buvo rastas šeštadienį „kažkokiuose dumblynuose prie Kauno marių, „Darom“ akcijos metu“. Nepatvirtintais duomenimis, negyvėlį rado aplinką tvarkydami vaikai.

Kauno rajono policija savo kriminalinių įvykių suvestinėse anksčiau pranešė apie Kauno rajone, Šlienavos kaime, netoli Kauno marių, rastą nežinomo asmens lavoną. Skelbta, kad vyriškis gali būti 40–50 metų amžiaus, vidutinio kūno sudėjimo, juodų plaukų, vilkėjo tamsiai mėlynos spalvos sportiniu kostiumu, kurio kelnės – su siauromis rudos spalvos juostelėmis, avėjo juodais suvarstomais vasariniais batais.

Ten pat rašoma, kad apatinėje pilvo srityje vyriškis turėjo tatuiruotę su drakono atvaizdu. Žolėje, šalia kūno, rastas pistoletas „Baikal IŽ 79-8“ su dėtuve ir 9 šoviniais. Suvestinėse teigiama, kad „ant vyro kūno išorinių smurto žymių nepastebėta“.

Papildyta 21.13 val. Prokuroras K.Betingis „Lietuvos ryto“ televizijai telefonu sakė, kad A.Žiliaus sulaikymas susijęs su baudžiamąja byla dėl teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo.

Papildyta 23.19 val. Kaip praneša BNS, laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas LNK žinioms sakė esąs 90 proc. tikras, kad rasti palaikai yra D.Kedžio. Tiksliai tapatybė turėtų būti nustatyta trečiadienį. „Šią dieną galiu vertinti 90 procentų, kad tai minimas asmuo“, – tvirtino jis.

D.Kedys dingo praėjusių metų spalio 5 dieną, kai Kaune buvo nušautas Kauno apygardos teismo teisėjas J.Furmanavičius ir D.Kedžio buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo V.Naruševičienė.

J.Furmanavičių, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą ir nenustatytą asmenį Aidą D.Kedys kaltino tvirkinus ir seksualiai prievartavus jo mažametę dukrą. Mergaitės motiną L.Stankūnaitę ir tetą V.Naruševičienę kaunietis kaltino sąvadavimu.

Vilniaus apygardos prokuratūra teismui yra perdavusi vadinamąją Kauno pedofilijos bylą. Joje mergaitės tvirkinimu kaltinimas vienintelis A.Ūsas.

D.Kedžiui prokurorui už akių yra pateikę įtarimus dėl dviejų žmonių nužudymo. Paskelbta tarptautinė jo paieška.

Atnaujinta 7.39 val. Kaip skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“, vienas kūną matęs pareigūnas teigia, kad rastas kūnas visiškai nepanašus į D.Kedį. Tyrėjai manė, kad miręs žmogus gali būti 40–50 metų. Viešai skelbiamų D.Kedžio aprašymų neatitiko ir išvaizda. D.Kedys buvo stambaus kūno sudėjimo, raumeningas vyras, o rastasis – gerokai liesesnis.

Nors artimieji mano, kad D.Kedys buvo nužudytas, dienraštis skelbia, jog svarstomos kelios mirties priežastys: jis mirė perdozavęs kvaišalų, nusinuodijo arba tiesiog ištiko staigi mirtis. D.Kedžio pusseserė advokatė S.Žukauskienė teigė dar nežinanti, ar bus kreiptasi į nepriklausomus ekspertus.

Lrytas.lt skelbia, jog, neoficialiais duomenimis, vyriškio kūnas antradienį atvežtas į Vilnių.

Atnaujinta 9.05 val. Lietuvos radijui Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras K.Betingis trečiadienį sakė, kad šiandien bus atliekami įvairiapusiški tyrimai, į kuriuos bus pakviesti geriausi specialistai.

„Bus naudojama geriausia technika, kad būtų identifikuoti visi galimi kūno sužalojimai, bus atlikta autopsija ir nustatoma mirties priežastis“, – Lietuvos radijui sakė K.Betingis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min