Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Recidyvistas Vladimiras Kesminas išteisintas dėl giminaitės prievartavimo, bet nuteistas už jos išžaginimą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė galutinį verdiktą recidyvisto Vladimiro Kesmino baudžiamojoje byloje dėl artimos giminaitės seksualinio prievartavimo ir išžaginimo.
Seksualinis priekabiavimas, prievarta
Asociatyvinė iliustracija: seksualinis priekabiavimas, prievarta / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vladimiras Kesminas (gim. 1960 m.) savo giminaitę ir prievartavo, ir žagino, bet turi būti nuteistas tik už išžaginimą.

Taip ketvirtadienio popietę paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kasacine tvarka išnagrinėjęs šio recidyvisto baudžiamąją bylą.

LAT kolegijos vertinimu, ankstesniais Telšių rajono apylinkės ir Šiaulių apygardos teismų nuosprendžiais V.Kesminas nepagrįstai buvo pripažintas kaltu tiek pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 149 str. (Išžaginimas) 1-ąją dalį, tiek pagal BK 150 str. (Seksualinis prievartavimas) 1-ąją dalį.

Anot LAT, V.Kesmino poelgio kvalifikavimas pagal pastarąjį straipsnį nepagrįstas, nes seksualinis prievartavimas sudarė tik įžangą į lytinį nusikaltimą, o ne atskirą lytinės aistros tenkinimo epizodą.

Apskųstais nuosprendžiais V.Kesminas buvo nuteistas 6 metų laisvės atėmimo bausme. Aukščiausiajam Teismui recidyvistą dalinai išteisinus, bausmės dydis nėra keičiamas, nes būtent išžaginimas yra sunkiausia nusikalstama veika, už kurią jam ir buvo skirti šešeri metai kalėjimo.

Aukščiausiajam Teismui parašytame skunde V.Kesmino advokatas aiškino, kad jo ginamasis apskritai nuteistas nepelnytai. Esą lytiniai santykiai vyko be jokio smurto, abiejų šalių sutikimu. O seksualinės prievartos tarp giminaičių apskritai nebuvo.

Tačiau LAT šiuos gynėjo teiginius apie nuteistojo visišką nekaltumą atmetė.

V.Kesminas teismo yra pripažintas recidyvistu, nes ir anksčiau daug kartų teistas už vagystes, plėšimą, taip pat ir išžaginimą.

Naujausios bylos duomenimis, 45 metų moteris viename Telšių rajono kaime buvo išžaginta 2011 m. kovo 9 d. apie 21.30 val.

Teigiama, kad artimą giminaitę V.Kesminas išžagino netrukus po to, kai moteris iš gailesčio priėmė į savo namus benamį nusikaltėlį, paleistą iš kalėjimo. Lemtingą vakarą vyriškis vartojo alkoholį (po sulaikymo jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis).

Būsto šeimininkės sūnaus nebuvo namuose, todėl V.Kesminas ėmė priekabiauti prie giminaitės. Panaudojęs smurtą, moterį jis išžagino.

Kitame kambaryje buvo nukentėjusiosios motina, tačiau senolė nieko negirdėjo.

Apie nusikaltimą policijai pranešė kiek vėliau tą patį vakarą namo parėjęs šeimininkės sūnus.

Beje, Telšių rajono apylinkės teisme V.Kesminas šioje byloje buvo nuteistas ir pagal BK 233 str. 1-ąją dalį.

Tačiau jau Šiaulių apygardos teismas dėl poveikio nukentėjusiam asmeniui V.Kesminą buvo pripažinęs nekaltu. Aukščiausiasis Teismas dabar irgi patvirtino, kad V.Kesmino siųstos trumposios SMS žinutės nebuvo tokios rimtos ir baisios, jog galėtų būti vertinamos kaip nusikalstama veika.

Šiandienis LAT teisėjų kolegijos, kurią sudarė Rimantas Baumilas (pirmininkas), Vytautas Piesliakas (pranešėjas) ir Jonas Prapiestis, nuosprendis yra galutinis ir neskundžiamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Parašykite atsiliepimą apie 15min