Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 24d. 11:45

Reidas Lietuvoje: per savaitę policija pričiupo 303 neblaivius vairuotojus

Rytinis kelių policijos reidas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Per savaitę, vasario 15-21 dienomis, šalies keliuose užfiksuoti 564 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai, išaiškinti 303 neblaivūs vairuotojai, tarp jų – 124 tokie dviračių vairuotojai, 11 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų. Magistraliniame kelyje „Via Baltica" įvyko 4 eismo įvykiai – juose žmonės nenukentėjo.

Praėjusią savaitę, vasario 15-21 dienomis, policijos pareigūnai vykdė Europos kelių policijos tinklo TISPOL inicijuotą saugaus eismo akciją, skirtą krovininių automobilių ir autobusų vairuotojams kontroliuoti.

Priemonės metu mūsų šalyje patikrinta 3 510 transporto priemonių, iš jų – 2 836 krovininiai automobiliai ir 674 autobusai. Tarp patikrintų transporto priemonių – 982, kurios įregistruotos užsienio šalyse.

Išaiškinti 106 Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimai, iš kurių – 98 padarė krovininių automobilių vairuotojai ir 8 – autobusų vairuotojai. Didžiąją dalį pažeidimų (68 proc.) padarė Lietuvoje įregistruotų transporto priemonių vairuotojai.

Buvo sulaikyti 6 neblaivūs krovininių automobilių vairuotojai. Tokius vairuotojus išaiškino  Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės ir Raseinių policijos pareigūnai.

Nustatyti kiti KET pažeidimai, kuriuos padarė krovininių automobilių vairuotojai: po 1 leistino važiavimo greičio ir leistino svorio viršijimo atvejus, 2 pavojingų ir 3 didžiagabaričių krovinių vežimo tvarkos pažeidimus, 11 saugos diržų nenaudojimo atvejų, 13 darbo ir poilsio bei 15 tachografų naudojimo tvarkos pažeidimų, 18 krovininių automobilių neatitiko techninės būklės reikalavimų. Taip pat nustatyti ir 28 kiti KET pažeidimai. 

Išaiškinta 1 nusikalstama veika – kyšio davimo atvejis. Vasario 19-osios pavakarę (apie 15.30 val.) Pakruojo rajone, Linkuvos miestelio Vaškų gatvėje, šio rajono policijos patruliai sustabdė krovininį automobilį „Scania R 500". Jį vairavęs 43 metų Latvijos Respublikos pilietis neturėjo krovinio dokumentų, nors vežė, pasak jo paties, apie 30 t grūdų, o būtinus dokumentus paliko vienoje įmonėje, iš kur paėmė krovinį. Pareigūnai nutarė pasverti šią transporto priemonę ir išsiaiškinti, ar ji neviršija leistino svorio. Sunkvežimio vairuotojas į tai sureagavo savaip: „susitarti vietoje ir skirstytis".

Jis iš karto pasiūlė 100 eurų atlygį ir sumą, įrašęs mobiliojo ryšio telefono ekrane, parodė patruliams. Vairuotojas, įspėtas apie gręsiančią baudžiamąją atsakomybę, kyšio sumą padidino iki 170 eurų, sakydamas, kad „daugiau pinigų nebeturi". Dėl bandymo papirkti policijos pareigūnus vairuotojas iš kaimyninės Latvijos buvo pristatytas į policijos komisariatą, kur pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pasvėrus transporto priemonę (junginį), ji viršijo leistiną svorį – atsakomybė už tai numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso 145 straipsnio 5 dalyje. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min