TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Reidas Telšiuose: atimti vairuotojų pažymėjimai ir konfiskuotas antiradaras

Reido akimirka
Telšių apskrities VPK nuotr. / Reido akimirka
Šaltinis: 15min
4
A A

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai pastebi, kad pagerėjus eismo sąlygoms, vairuotojai vis labiau didina važiavimo greitį, nepaisydami miesto ribose ar užmiestyje numatytų taisyklių ir tam tikrose vietose galiojančių apribojimų.

Kreipdamiesi į vairuotojus, pareigūnai akcentuoja, kad greitis – vienas iš nelaimes keliuose nulemiančių veiksnių, kuriam šiuo metu skiriamas ypač didelis dėmesys.

Vykdydami eismo dalyvių kontrolę, Kelių policijos skyriaus pareigūnai praėjusią savaitę kontroliavo leistiną važiavimo greitį ir nustatė 66 pažeidėjus, iš kurių net devyni greitį viršijo daugiau nei 50 km/h. Šie vairuotojai po teismo sprendimo neteks teisės vairuoti transporto priemonę 1–6 mėn. ir paklos 289–434 eurų baudas. Mieste greitį viršijantys vairuotojai ypač rizikuoja savo, o dažniausiai ir kitų eismo dalyvių gyvybėmis. Vairuotojai itin atidūs privalo būti gyvenamosiose zonose ar kitose apriboto važiavimo greičio vietose, kur bet kurią akimirką į gatvę paskui kamuolį gali išbėgti ar triratuku išvažiuoti išsiblaškęs vaikas.

Kontroliuodami eismą mieste, pareigūnai ne kartą sutiko nustebusių vairuotojų, nesitikėjusių, kad bus užfiksuotas per didelis jų važiavimo greitis dėl greičio matavimo prietaisų stokos. „Pabrėžiame, kad kiekvienas policijos automobilis aprūpintas visa reikiama įranga tiek greičiui, tiek kitiems pažeidimams fiksuoti. Pareigūnai greitį kontroliuoja tiek mobiliais, tiek stacionariais, automobiliuose įmontuotais, prietaisais. Tad nesitikėkite, kad spustelėję akceleratoriaus pedalą „praslysite“ pro greitį fiksuojantį prietaisą. Nerizikuokite nei eismo dalyvių gyvybėmis, nei savo šeimos biudžetu“, – akcentavo Kelių policijos skyriaus viršininkas Dainius Razminas.

Telšių apskrities VPK nuotr./Konfiskuotas antiradaras
Telšių apskrities VPK nuotr./Konfiskuotas antiradaras

Šūsnis už greičio viršijimą surašytų protokolų ir paimti vairuotojų pažymėjimai byloja apie neatsakingus vairuotojus, nepaisančius Kelių eismo taisyklių. Kartais greitį mėgstantys vairuotojai imasi tam tikrų priemonių, kuriomis bando pergudrauti eismą keliuose kontroliuojančius pareigūnus. Vieną tokių – 58-erių vyrą – pareigūnai sutiko Telšiuose, Karaliaus Mindaugo gatvėje. Bandydamas išvengti baudos už greičio viršijimą, vairuotojas, pažeisdamas Kelių eismo taisyklių reikalavimus, naudojosi greitį trukdančia matuoti ir matavimo prietaisus užfiksuojančia technine priemone (antiradaru). Deja, ši gudrybė atsipirko brangiai – pažeidėjas prarado apie 300 eurų kainuojantį prietaisą ir privalės sumokėti 28–57 eurų baudą.

Be leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų, pareigūnai praėjusią savaitę užfiksavo ir daugiau pažeidėjų. Patikrinus 724 transporto priemones, iš viso nustatyti 102 Kelių eismo taisykles pažeidžiantys vairuotojai, tarp kurių – 7 neblaivūs (4 automobilių vairuotojai, 3 – dviratininkai), 8 – nesinaudoję saugos diržais, 10 – telefonu rankomis besinaudoję vairuotojai ir kiti pažeidimus įvykdę eismo dalyviai.

Pareigūnai įspėja, kad važiavimo greičio kontrolė miesto ir rajono gatvėse balandžio mėnesį bus vykdoma itin intensyviai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min