Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Reidų sostinės klube „Fabrikas“ pasekmės – policija pradėjo tarnybinį patikrinimą, meras prabilo apie reketo kultūrą

Dėl 7 šiemet įvykdytų pareigūnų reidų sostinės naktiniame klube „Fabrikas“ policijoje pradėtas tarnybinis patikrinimas, bus siekiama išsiaiškinti, ar viskas šių reidų metu atlikta teisėtai ir teisingai. Tuo tarpu Vilniaus meras Remigijus Šimašius tokius reidus vadina parodomosiomis akcijomis ir įžvelgia jose grėsmių.
Reidas naktiniame klube „Fabrikas“
Reidas naktiniame klube „Fabrikas“ / Video kadras

Kaip jau rašė 15min, klubo „Fabrikas“ steigėjai nuo šių metų pradžios pasijuto tarsi narkotikų baronai, per kelis mėnesius patalpose įvykdytos trys didelio masto kratos.

Policija aiškina, kad reidai vykdyti dėl ne kartą gautos informacijos apie šioje vietoje platinamus narkotikus, tačiau 7 apsilankymų klube rezultatai turbūt nedžiugina, iš viso jų metu sulaikyti 4 narkotikų turėję jaunuoliai.

Pareigūnų veiksmų supykdyti klubo steigėjai kreipėsi į policiją su skundu ir prašymu pradėti tarnybinius patikrinimus.

Steigėjų skunde prašoma nustatyti ir paaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu reidų metu vykdytos asmenų kratos. Taip pat, kodėl vasario 23 d. klube prireikė būrio automatais ginkluotų ir kaukėtų pareigūnų ir kas sankcionavo tokių spec. priemonių naudojimą.

VIDEO: Akimirka, kai liudininkui užlaužiami pirštai

„Taip pat nurodyti, ar, departamento nuomone, panaudojant šias priemones, o taip pat ir fizines prievartos priemones, buvo viršyti įgaliojimai?“ – dėstoma skunde.

Dar vienas prašymas – išsiaiškinti, ar nebuvo pažeistos asmens kratos atlikimą reglamentuojančios taisyklės.

Klubo savininkams užkliuvo epizodas, kai neuniformuotas pareigūnas galimai pažeidė įkalčių saugojimo tvarką. Vaizdo kameromis užfiksuota, kaip galbūt narkotines medžiagas policininkas tiesiog įsideda į kišenę.

VIDEO: Nustebino „slaptojo pareigūno“ veiksmai

Kaip 15min sužinojo Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate, su „Fabriko“ steigėjų skundu jie susipažino.

„Kaip mus informavo Vilniaus apskrities policijos Imuniteto valdyba, toks skundas yra gautas ir dėl minėto atvejo tarnybinis patikrinimas yra pradėtas“, – rašoma pateiktame atsakyme.

Sureagavo ir sostinės meras

Apie šiuos reidus paklaustas sostinės meras R.Šimašius sakė, kad iš policijos tikisi aktyvaus operatyvinio darbo.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

„Labai norėtųsi, kad policija ir toliau aktyviai dirbtų operatyvinį darbą, kad į narkotikų vartojimą nebūtų traukiami vaikai, kad nebūtų pasikartojančių nelaimių tabore“, – sakė jis.

Vis dėlto, mero nuomone, tai, kas vyksta sostinės naktiniuose klubuose, kelia abejonių.

„Tačiau reidai, kuriuos matome naktiniuose klubuose, dažnai tampa panašūs į parodomąsias akcijas, dėl kurių galimai rankas trina konkurentai. Tęsiantis tokioms akcijoms mes vėl užsiauginsime reketo kultūrą, kai nemokantys duoklės bus apskundžiami policijai, ir sulauks tokių padorius klientus gąsdinančių reidų“, – sako Vilniaus miesto meras R.Šimašius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius