Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 23d. 14:36

Reklamos nesivaikančiam milijonieriui Sergejui Rachinšteinui ir septyniems jo bendražygiams – prieškalėdinė teismo dovana

Sergejus Rachinšteinas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Sergejus Rachinšteinas

Sergejus Rachinšteinas ir dar septyni kaltinamieji penktadienį išgirdo išteisinamąjį teismo nuosprendį.

Sergejus Rachinšteinas laikomas vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, skelbiama, kad jam priklauso apie 30 patalpų, kuriose įsikūrę garsūs nuomininkai: „Norfa“, „Rimi“ ir „Maxima“ prekybos centrai.

Elito vakarėlių ir žiniasklaidos dėmesio vengiantis žydų tautybės verslininkas su dar septyniais asmenimis (Narimantu Šimeliu, Anatolijumi Matiažu, Arturu Beliajevu, Andžejumi Račiunu, Birute Panavienė, Gene Petkuviene ir Dalia Varanavičiene) buvo teisiamas dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo, nusikalstamo susivienijimo organizavimo, dokumentų klastojimo ir kitų nusikaltimų.

Tačiau šią baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį paskelbė, kad visi aštuoni kaltinamieji dėl praktiškai visų jiems inkriminuotų kaltinimų yra išteisinami. Teisėjo Audriaus Cicino nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Bylą kuruojantis prokuroras Vytautas Kukaitis iškart po posėdžio buvo apsisprendęs išnaudoti šią galimybę. Anot prokuratūros atstovo, tai, kad dokumentai dėl 1,5 milijono litų Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumos yra netikri – visiškai akivaizdu. V.Kukaitį stebina, kad teismui pritrūko įrodymų, kas ir kaip tą klastojimą vykdė.

Apie S.Rachinšteinui inkriminuotus kaltinimus žiniasklaida yra pasakojusi jau anksčiau (žr. susijusius straipsnius). Buvo akcentuojama, kad milijonierius pasamdė benamį N.Šimelį, jog pastarasis savo parašu tvirtintų daugelį svarbių dokumentų, o S.Rachinšteinas tokiu būdu esą išlikdavo šešėlyje.

S.Rachinšteinas jam palankaus išteisinamojo nuosprendžio penktadienį komentuoti nepanoro.

VIDEO: 15min.lt - milijonierius Sergejus Rachinšteinas ir jo bendražygiai išgirdo palankų nuosprendį
VIDEO: 15min.lt - prokuroro komentaras dėl Sergejaus Rachinšteino ir jo bendražygių išteisinimo

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min