15min be reklamos
2022 01 04, 08:40

Rekonstruojant Klaipėdos uosto krantinę neutralizuoti po vandeniu aptikti sprogmenys

Sausio 3 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komandos narai-išminuotojai, vykdydami rekonstruojamos Klaipėdos uosto krantinės povandeninės dalies žvalgybos užduotį, 4 metrų gylyje aptiko du II-ojo pasaulinio karo laikų 105 mm artilerijos sviedinius ir artilerinio sviedinio sprogdiklį, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.
Klaipėdos uosto krantinės teritorijoje po vandeniu aptikti sprogmenys
Klaipėdos uosto krantinės teritorijoje po vandeniu aptikti sprogmenys / Povandeninių veiksmų komandos nuotr.

Buvo aktyvuotas planas „Skydas“, ištrauktų sprogmenų laikiną saugojimą vietoje perėmė policijos pareigūnai. Vėliau į vietą atvykę Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sprogmenis išsivežė naikinimui.

Operacija vykdyta reaguojant į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos prašymą Lietuvos kariuomenei išžvalgyti potencialiai pavojingą vietą uosto krantinėje, siekiant toliau tęsti numatytus kasimo darbus.

Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda, Karinių jūrų pajėgų sudėtyje veikianti nuo 2001 m., vykdo išminavimo operacijas sausumoje ir po vandeniu, atlieka nesprogusios amunicijos paiešką ir ją nukenksmina, užtikrina strategiškai svarbių objektų povandeninės dalies apžiūrą, atlieka laivų ir krantinių apžiūrą ir smulkųjį povandeninės dalies remontą; skiria narus išminuotojus priešmininiams laivams, dalyvauja paieškos ir gelbėjimo operacijose, taip pat tarptautiniuose mokymuose ir operacijose, teikia pagalbą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai tiriant nusikaltimus.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min