15min be reklamos
2023 02 07, 12:52

Rekordinė kontrabanda: Kaune sulaikyta po obuoliais slėpta 2,58 mln. eurų vertės cigarečių siunta

Muitininkai šiomis dienomis baigė ikiteisminio tyrimo veiksmus dėl sausio 24 dieną Kaune sulaikytos didelės cigarečių kontrabandos. Tądien Petrašiūnų rajone sulaikyti penkių asmenų (iš jų – keturi lietuviai ir vienas rusas) grupę, du vilkikus ir tris puspriekabes. Vienoje jų rasta 1330 dėžių baltarusiškų cigarečių kontrabandos siunta.

Kaip pranešimu spaudai nurodo Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT), neteisėti rūkalai, kurių vertė – beveik 2,6 mln. eurų, į Lietuvą buvo įvežti užmaskavus obuolių kroviniu.

Tai didžiausia šiemet Lietuvoje sulaikyta cigarečių kontrabanda.

Gavę informacijos apie Kauno Petrašiūnų rajone, R.Kalantos gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje vykdomus įtartinus krovimo darbus, MKT pareigūnai sausio 24-osios pusiaudienį patikrino minėtą vietovę.

Čia pareigūnai išties užklupo prie dviejų krovininių vilkikų (sustatytų vienas prieš kitą galais) besidarbuojančius penketą vyriškių.

Pastarieji iš vienos mašinos puspriekabės jau buvo spėję iškrauti 4 padėklus su obuoliais, kurie tebuvo priedanga tikrajam kroviniui – nes likusi puspriekabės dalis buvo pilna dėžių su cigaretėmis.

Paaiškėjo, kad šį vilkiką „Daf“ su tariamu 14,5 tonų obuolių kroviniu į Kauną iš Baltarusijos atvairavo įvykio vietoje sulaikytas Rusijos pilietis, pasienyje deklaravęs, kad obuolius tranzitu gabens per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį.

Iš viso puspriekabėje rasta net 1330 „NZ Gold Super Slims“ ir „Minsk 5 Super Slims“ dėžių (665 tūkst. pakelių) cigarečių, jų bendra vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 2,58 mln. eurų.

Greta stovėjusio antrojo vilkiko MAN puspriekabė dar buvo tuščia – matyt, į ją turėjo būti perkrauta rūkalų kontrabanda. Netoliese stovėjo dar viena, trečia, puspriekabė, pilna dėžių su obuoliais. Panašu, kad iš pirmojo vilkiko iškrovus cigaretes, šiuos obuolius ketinta sukrauti į „Daf“ ir išvežti į Rusijos Kaliningrado sritį.

MKT Kauno skyriuje dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Be aukščiau minėto Rusijos piliečio, įvykio vietoje buvo sulaikyti dar keturi asmenys, visi – Lietuvos piliečiai, dauguma jų – Kauno rajono gyventojai.

Sulaikytųjų namuose atliktos kratos, kurių metu aptikta didelė grynųjų pinigų suma – 130 tūkst. eurų, taip pat šaudmenų.

Kauno apylinkės teismas tenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės prašymą dėl kardomosios priemonės paskyrimo.

Rusijos pilietis buvo suimtas 20-čiai parų, Lietuvos piliečiams tyrimui vadovaujanti prokurorė paskyrė švelnesnes kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą neišvykti, piniginį užstatą, dokumentų paėmimą ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min