TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekordinę sumą išviliojusių telefoninių sukčių apeliacijas Klaipėdos teismas atmetė

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: telefoninis sukčius
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo apeliacinius skundus neįprastoje telefoninių sukčių baudžiamojoje byloje. Joje buvo nuteista 10 asmenų, iš garbaus amžiaus Klaipėdos gyventojos apgaule išviliojusių beveik 29 tūkst. eurų (100 tūkst. litų). Šioje byloje buvo teisiami Vytautas Ažukas, Edgaras Kavolynas, Vaidas Vitkus, Igoris Golombevskis, Andrejus Šelepovas, Mindaugas Petkevičius, Jurijus Andrejevas, Rita Baliunienė, Nerijus Angelis, Henrikas Katarskis ir Nina Lipčiuk.

Pergalę gali švęsti apeliacinį skundą parašęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Romas Jasevičius. Aukštesnės instancijos teismas atsižvelgė į jo argumentus ir nusprendė, kad didžiules sumas iš pensininkės nuteistieji įgijo veikdami organizuotose, o ne bendrininkų grupėse, todėl dalis jų turi sulaukti griežtesnio nuosprendžio.

2013 metų vasario-kovo mėnesiais grupė Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikytų asmenų kartu su bendrininkais laisvėje iš Klaipėdoje gyvenančios 73 metų moters apgaule pasisavino beveik 100 tūkst. litų.

Iš pradžių moteriai telefonu paskambinę trys kaltinamieji, prisistatę policijos, finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos bei banko atstovais per kelias dienas išviliojo beveik 35,5 tūkst. litų. Jų melu patikėjusi klaipėdietė iš savo banko sąskaitos pervedinėjo pinigus į sukčių nurodytas sąskaitas. Laisvėje esantis sukčių bendrininkas tuos pinigus vėliau išgrynindavo bankomatuose ir perduodavo nurodytiems asmenims.

Kai nukentėjusios banko sąskaita ištuštėjo, bendrininkai nusprendė ją palikti ramybėje. Tačiau apie patiklią moterį išgirdęs kartu su jais tardymo izoliatoriuje dienas leidęs Vytautas Ažukas nusprendė irgi pabandyti iš jos pasipelnyti, tikėdamasis, kad ji turi ir santaupų grynaisiais.

Už telefoninį sukčiavimą jau teistas vyriškis mažiau nei per savaitę iš klaipėdietės išviliojo dar beveik 65 tūkst. litų. Taip pat prisistatęs pareigūnu nuteistasis moteriai juos nurodydavo palikti įvairiose Klaipėdos vietose, o vėliau pinigus paimdavo ir padalydavo kartu su juo veikę bendrininkai.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas būriui teisiamųjų pernai rugsėjį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, tačiau nepripažino jų veikus organizuotose grupėse. Jie buvo pripažinti veikę bendrininkų grupėse, todėl pagal kai kuriuos baudžiamojo kodekso straipsnius buvo išteisinti.

Apeliacinį skundą parašė ne tik valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras R.Jasevičius, bet ir 7 nuteistieji. Visi jie skundėsi buvę nuteisti per griežtai.
Šią savaitę aukštesnės instancijos teismas nutarė minėtą nuosprendį pakeisti, rašoma Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pirmos instancijos teismas nepripažino nuteistųjų veikus kaip organizuota grupė, kadangi tarp jų visų nebuvo bendro susitarimo sukčiauti, nebuvo bendrai aptartos aplinkybės, kokiu būdu sukčiavimas bus vykdomas ir kokios sumos bus išreikalautos iš nukentėjusiosios, dalis nuteistųjų vienas kito net nepažinojo.

Tačiau Klaipėdos apygardos teismas įsiklausė į prokuroro argumentus, kad nuteistieji žinojo, jog be jų veikia kiti asmenys, kad tiek jie, tiek kiti asmenys atlieka tam tikras užduotis ir turi skirtingus vaidmenis. Be to, visi nuteisti asmenys žinojo, jog yra vykdomas telefoninis sukčiavimas ir jie savo veiksmais prisideda, kad šis nusikaltimas būtų baigtas, t. y. kad nukentėjusiosios pinigai būtų pasisavinti, ir jie šiais pinigais galėtų laisvai naudotis pagal savo valią. Šie argumentai buvo pripažinti pagrįstais ir apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad asmenys veikė kaip organizuota grupė. Todėl kai kuriems nuteistiesiems sugriežtintos bausmės.

„Šį aukštesnės instancijos nuosprendį laikau prokuratūros pergale. Džiaugiuosi, kad nuteistieji pripažinti veikę organizuotoje grupėje. Šis nusikaltimas pasižymi ypatingu ciniškumu, buvo pasinaudota garbaus amžiaus moters patiklumu. Ne vienas iš nuteistųjų jau yra anksčiau teistas už analogišką veiklą, o išviliotus pinigus kai kurie išleisdavo narkotinėms medžiagoms įsigyti“, – sakė valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras R.Jasevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min