Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekordinius cigarečių kiekius kontrabanda gabenusi 13 žmonių gauja jau laukia teismo

Kaune teisiama kontrabandininkų gauja
VSAT nuotr. / Kaune bus teisiama kontrabandininkų gauja
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apygardos teismui perduota pasieniečių sulaikytos rekordinės cigarečių kontrabandos byla, kurioje įtarimai pareikšti 13 asmenų. Jiems gresia ilgi nelaisvės metai, be to, iš šios grupės turėtų būti išieškota daugiau kaip 3 mln. litų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, dėl 2013 m. balandžio gale Kauno rajone sulaikyto milžiniško rusiškų cigarečių krovinio. Penktadienį teismui perduotos baudžiamosios bylos dėl cigarečių kontrabandos bei dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis apimtis – 16 tomų.

Iš 13 asmenų, kuriems dėl šių nusikaltimų VSAT Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai pareiškė įtarimus bei patraukė baudžiamojon atsakomybėn, du šiuo metu slapstosi. Dėl to jų atžvilgiu yra išskirtas atskiras tyrimas bei paskelbta tarptautinė pasislėpusiųjų paieška.

Vienas iš organizatorių yra žinomas kultūrizmo sporto atstovas, kitas – bendrovės vadovas, dar du – pagal verslo liudijimus dirbę asmenys.

Šios kontrabandos organizatoriai, disponavę didelėmis pinigų sumomis, yra siejami su Kauno nusikalstamu pasauliu. Vienas iš organizatorių yra žinomas kultūrizmo sporto atstovas, kitas – bendrovės vadovas, dar du – pagal verslo liudijimus dirbę asmenys.

Kitų įtariamųjų profesinės veiklos sritys irgi įvairios: tolimųjų reisų vairuotojas, ūkininkas, vadybininkas ir kt.

2013 m. balandžio gale po ilgalaikio tyrimo VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos Kriminalinės žvalgybos organizavimo skyriaus pareigūnai kartu su Pagėgių rinktinės bei jos Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiais įsiveržė į vieną Kauno rajono Selveravos kaimo sodybą. Jos kieme stovėjo rusiškais valstybiniais numeriais paženklintas krovininis vilkikas „Iveco“ su priekaba. Vėliau buvo nustatyta, kad šis vilkikas į Lietuvą įvažiavo per Kybartų kontrolės punktą. Aiškinantis šias aplinkybes pasieniečiams talkino Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai.

Operaciją Selveravos kaime surengę pasieniečiai užfiksavo, kaip iš minėto vilkiko priekabos grupė asmenų krovė cigarečių dėžes į čia pat stovėjusį tokios pačios markės vilkiką lietuviškais numeriais. Sodybos kieme stovėjo ir mikroautobusai „Volkswagen LT35“ bei „Volkswagen Caravelle“. Jais buvo atvykusi dalis asmenų.

VIDEO: Rekordinės cigarečių kontrabandos sulaikymas


Iš viso įvykio vietoje buvo sulaikyti 8 asmenys: vilkiko rusiškais numeriais vairuotojas Rusijos pilietis bei 7 lietuviai, Kauno bei Vilkaviškio rajonų gyventojai.

Sulaikymo metu pasieniečių apsupti cigaretes krovę vyrai bandė sprukti. VSAT pareigūnams teko panaudoti tarnybinį ginklą – į orą iš pistoleto buvo paleisti įspėjamieji šūviai. Bėglius jėga tramdę pasieniečiai taip pat panaudojo ir specialiąsias priemones – antrankius bei ašarines dujas.

VSAT pareigūnams dar būnant šioje sodyboje, į ją automobiliu „Volkswagen Passat“ atvyko du Vilkaviškio rajono gyventojai. Juos pasieniečiai irgi sulaikė. Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad šie vyrai – nusikaltimo organizatoriai.

Tą pačią dieną Jurbarke pasieniečiai sulaikė dar vieną asmenį, šio miesto gyventoją. Ikiteisminio tyrimo metu išsiaiškinta, kad tai irgi vienas iš kontrabandos organizatorių.

Kiek vėliau VSAT pareigūnai sulaikė dar tris asmenis, kuriems irgi buvo pareikšti įtarimai šioje byloje.

Abiejuose sodybos kieme stovėjusiuose vilkikuose pasieniečiai aptiko net 689 dėžes cigarečių „Jin Ling“, „New Line“, „Bayron“ ir „Bayron White“. Iš viso pasieniečiams tuomet į rankas pateko 344 500 pakelių cigarečių, pažymėtų rusiškomis banderolėmis. Sulaikytų rūkalų vertė, įskaičiavus privalomus sumokėti akcizo mokesčius, yra 2 mln. 532 tūkst. litų. Tai rekordinis pastaraisiais metais pasieniečių sulaikytas kontrabandinių cigarečių krovinys.

Dabar su šiuo nelegaliu kroviniu susijusiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė: už kontrabandos gabenimą – laisvės atėmimas iki 8 metų, už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis – laisvės atėmimo bausmė iki 7 metų.

Be to, iš šioje nusikalstamoje veikloje dalyvavusių asmenų turėtų būti išieškoma 3 mln. 239 tūkst. 500 litų skola. Jos išieškojimui užtikrinti buvo areštuotas visas jų turimas nekilnojamasis turtas ir automobiliai. Keturios iš įvykio vietoje sulaikytų transporto priemonių su byla perduotos teismui ir turbūt bus konfiskuotos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min