Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Religinės bendruomenės nariai kaltinami nužudymu

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo skyriaus prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti vilniečiams, trims broliams – trisdešimt trejų metų vienos firmos direktoriui A.P., dvidešimt aštuonerių metų, kartą teistam P.P., trisdešimt vienerių metų A.C. bei Šalčininkų rajono gyventojui trisdešimt septynerių metų J. N. dėl nužudymo ir neteisėto laisvės atėmimo.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis buvo nustatyta, kad 2007 m. gruodį pagalbos telefonu 112 buvo gautas pranešimas dėl Vilniaus mieste Lazdynėlių ir Šiltnamių gatvių sankryžoje esančioje „Oslo“ stotelėje gulinčio mirtinai sumušto žmogaus.

Atvykę į įvykio vietą policijos pareigūnai stotelėje rado sumušto žmogaus lavoną, kuris tapatybės duomenų su savimi neturėjo. Tik po daugiau kaip mėnesio buvo nustatyta nužudytojo tapatybė: jį atpažino iš Rusijos atvykęs sūnus.

Pareigūnai nustatė, kad 2007 m. gruodžio mėnesio viduryje nukentėjusiojo A.A. žmona, nepakęsdama vyro smurto, girtuoklystės, kreipėsi į vienos religinės bendruomenės narius prašydama pagalbos jį perauklėti.

Religinės bendruomenės nariai broliai A. P., P.P. ir A.C. išvežė A. A. į policijos nuovadą, o vėliau į Šalčininkų r., Nevainionių kaimą, kur gyvena J.N.

Tarp neblaivaus A.A. ir jį išvežusių A.P., P.P. A.C. ir J.N. įvyko susistumdymas, peraugęs į nukentėjusiojo suspardymą, sumušimą, kurį vėliau kaltinamieji įmetė į automobilio bagažinę ir išvežė atgal į Vilnių.

Kelyje pastebėję, kad A.A. yra miręs, jo kūną išmetė „Oslo“ stotelėje, o žmonai pasakė, kad jos vyras yra uždarytas į psichiatrinę ligoninę.

Šiuo metų kaltinamiesiems yra pritaikyta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei registracija policijos įskaitoje. Kiek vėliau suimtajam trečiajam broliui A.C. teismas paskyrė kardomąją priemonę suėmimą.

Kaltinamiesiems P.P., A.B., J.N. ir A.C. už šias padarytas nusikalstamas veikas gresia laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Praėjusiais metais Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo skyriaus prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė 97 baudžiamąsias bylas dėl nužudymo, kaltinimai pareikšti 130 asmenų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min