Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Remigijus Arvydas Vaičiūnas dėl ligos atleidžiamas nuo 11 metų laisvės atėmimo bausmės heroino byloje

Areštinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: ne visiems nuteistiesiems pakanka sveikatos atsakyti už padarytus nusikaltimus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Didelį kiekį heroino turėjusiems vyrams bausmės ne per švelnios. Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paskelbė, kad už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu heroino nuteistiems Remigijui Arvydui Vaičiūnui (gim. 1962 m.), Algimantui Žiulpiui (gim. 1969 m.) ir Mindaugui Bernotui (gim. 1978 m.) paskirtos bausmės nėra per švelnios, todėl griežtinti jas, kaip to prašė prokuroras, nėra pagrindo. Tačiau R.A.Vaičiūnas dėl ligos atleidžiamas nuo 11 metų laisvės atėmimo bausmės.

Teismas nustatė, kad pirmosios instancijos teismas, nepritaikydamas nuteistajam R.A.Vaičiūnui BK 76 straipsnio ir net nesvarstydamas šio baudžiamosios teisės instituto jam pritaikymo galimybės, netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą, ir tai yra pagrindas skundžiamą nuosprendį šioje dalyje pakeisti.

Nors teismas pripažįsta, kad R.A.Vaičiūno padaryta veika yra labai sunkus nusikaltimas, tačiau jo dabartinė sveikatos būklė, ligų progresavimas ir nesmurtinis padarytų nusikaltimų pobūdis leidžia daryti išvadą, kad jo pavojingumas visuomenei nebėra didelis ir tikimybė, jog ateityje nuteistasis darytų panašias nusikalstamas veikas yra gana maža. Teisme apklaustas ekspertas yra pateikęs informaciją, kad R.A.Vaičiūno sveikata įkalinimo sąlygomis tik blogėtų, be to, ligos, kuriomis jis serga, yra įtrauktos į atitinkamą Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą sąrašą, ir jomis sergantis asmuo gali būti atleidžiamas nuo bausmės atlikimo.

Eksperto teigimu, kad nuteistojo R.A.Vaičiūno sveikatos priežiūrą tinkamai galėtų atlikti tik Santariškių arba Kauno klinikos.

Eksperto teigimu, kad R.A.Vaičiūno sveikatos priežiūrą tinkamai galėtų atlikti tik Santariškių arba Kauno klinikos.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat išteisino šioje byloje nuteistą Liną Armoną (gim. 1978 m.) – byloje nėra pakankamai įrodymų šiam asmeniui pripažinti kaltu. Tokį sprendimą Teismas priėmė konstatavęs, kad apkaltinamasis nuosprendis asmeniui negali būti pagrįstas prielaidomis. Byloje surinkta medžiaga neduoda pagrindo tvirtinti, kad kitam nuteistajam šioje byloje M.Bernotui narkotines medžiagas perdavė būtent L.Armonas, kaip tvirtinama pirmosios instancijos teismo nuosprendyje. 

Teismas taip pat panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą priteisti iš Algimanto Žiulpio beveik 3 tūkst. Lt jo ekstradicijos iš Estijos išlaidų – šios išlaidos yra pripažįstamos būtinomis policijos pareigūnų funkcijoms vykdyti atliekant asmenų paiešką ir turi būti padengtos iš valstybės biudžeto. 

Primename, kad Kauno apygardos teismo 2013 m. kovo 28 d. nuosprendžiu Remigijus Arvydas Vaičiūnas, Algimantas Žiulpys, Mindaugas Bernotas ir Linas Armonas buvo nuteisti už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų ketinant jas parduoti. Pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu Remigijui Arvydui Vaičiūnui ir Mindaugui Bernotui buvo skirta kalėti po 11 metų, o Algimantui Žiulpiui ir Linui Armonui – po 10 metų laisvės atėmimo.

Apeliaciniame skunde Kauno apygardos prokuratūros prokuroras prašė perkvalifikuoti veikas ir griežtinti nuteistiesiems bausmes. A.Žiulpys ir L.Armonas prašėsi išteisinami, o vienintelis savo kaltę pripažinęs R.V.Vaičiūnas prašė atleisti jį nuo bausmės atlikimo dėl ligų, rašoma Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min