Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rentgeno sistema padėjo aptikti stambią cigarečių kontrabandą traukinio cisternoje (nuotraukos)

Traukinio cisterna
MKT nuotr. / Traukinio cisterna
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sausio 14 dieną, ketvirtadienį, Kenos geležinkelio poste sulaikė didelę rusiškų cigarečių kontrabandą. Pasitelkus rentgeno sistemą traukinio cisternoje aptikta 500 dėžių įvairių rūšių nelegalių rūkalų, kurių vertė – 1,5 mln. Lt.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, ketvirtadienio popietę Vilniaus TM pareigūnai Kenos geležinkelio poste pasirinktinai tikrino iš Rusijos Federacijos per Baltarusiją į Lietuvą atvažiavusio traukinio krovinį.

Rentgeno kontrolės sistema patikrinta ir cisterna, kuri pagal pateiktus dokumentus turėjo būti tuščia ir iš Sankt Peterburgo gabenama į Kauną.

Analizuodami gautus radiografinius vaizdus, pareigūnai pastebėjo, kad šioje talpykloje gausu įtartinų objektų. O patikrinus detaliau paaiškėjo, kad į Lietuvą mėginta įvežti stambią cigarečių kontrabandą: cisternoje muitininkai aptiko šimtus dėžių įvairių rusiškų rūkalų.

Kontrabandos siunta buvo supakuota išradingai: kad dėžės kelionėje nesivartytų, nelegalių rūkalų gabentojai jas sutvirtino specialiomis plastiko juostomis.

Pačios dėžės buvo sukrautos cisternos galuose, centre paliekant tuščią tarpą. Tai, matyt, padaryta, kad pažvelgus iš viršaus, pro talpyklos liuką, cigarečių nebūtų galima iš karto pastebėti.

Iš viso muitinės pareigūnai cisternoje rado 500 dėžių kontrabandinių cigarečių: 360 „Jin Ling“, 125 „Maksim“ ir 15 „Saint George“.

Bendra sulaikytos kontrabandos vertė – 1 mln. 529 tūkst. Lt.

Muitinės pareigūnų žiniomis, ši cisterna toliau iš Kauno turėjo būti gabenama į Klaipėdą, o iš ten plukdoma į Didžiąją Britaniją, taigi sulaikytos cigaretės veikiausiai buvo skirtos Vakarų Europos rinkai.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalį (Kontrabanda).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min