Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 20:00

Retas, bet pavojingas incidentas Vilniuje: elektrinis motoroleris virto fakelu

Sostinėje sudegė elektrinė transporto priemonė. Motoroleris (iš pradžių klaidingai skelbta, kad tai buvo paspirtukas – red. past.) liepsnojo atvira ugnimi. Žmonės incidento metu nenukentėjo.
Asociatyvi iliustracija: paspirtuko gaisras
Asociatyvi iliustracija: paspirtuko gaisras / Kadras iš „YouTube“

Nemačiusiems įsivaizduoti sunku, tačiau palyginti nedidelio, iš metalo ir plastiko pagaminto paspirtuko ar motorolerio gaisras – pavojingas reikalas.

„Jei užsidegs – fakelas bus galingas“, – taip 15min sakė vienas incidentą komentavęs gaisrinės saugos specialistas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pirmadienį paviešintais, vėliau patikslintais duomenimis, motoroleris degė paryčiais, naktį iš penktadienio į šeštadienį.

05.37 val. skubios pagalbos numeriu pranešta, kad sostinės Senamiesčio pakraštyje, Pylimo g., atvira liepsna dega motoroleris. Atvykus, atvira liepsna degė „elektrinis paspirtukas“, kuris iš tiesų visgi buvo motoroleris.

Budėję ugniagesiai atvyko žaibiškai, per porą minučių. 05.39 val. jau fiksuota ir gaisro pabaiga.

Sudegė degios dalys, reziumuojama PAGD suvestinėje.

Atrodytų, „degių dalių“ motoroleriai ar juolab paspirtukai beveik neturi, tačiau didžiausią pavojų kelia būtent dideli, galingi jų elektriniai akumuliatoriai. Svarbu prisiminti tai, kad liepsnojančio baterijos, kuomet veržiasi ugnis bei dūmai, praktiškai neįmanoma užgesinti nei vandeniu, nei miltelinio gesintuvo medžiaga.

Efektyviausia priemonė – nedegantis audeklas.

Anot specialistų, didesnė tikimybė paspirtukui ar motoroleriui užsidegti yra jo krovimo metu. Todėl transporto priemonė negalima palikti prijungtos prie elektros tinklo be priežiūros. Apskritai saugiausia krauti lauke ar bent ten, kur bent per metrą nuo elektrinės transporto priemonės nebūtų kitų užsiliepsnoti galinčių daiktų.

Jei paspirtukas arba motoroleris kraunamas namuose ar kitoje patalpoje, specialistai pataria laikyti jį ant metalinio padėklo. Viena vertus, kilus gaisrui neužsidegs grindys, be to, galbūt bus būtinybė tempti už to padėklo „fakelą“ į lauką ar bent mažiau pavojingą vietą. Primygtinai siūloma turėti netoliese minėtą nedegantį uždangalą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min