Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rezonansinėje Joninių žmogžudystės byloje – vėl perversmas: čigonas Nikolajus Soročinskas pripažintas kaltu

Septyniolikmetis čigonas Nikolajus viliasi, jog LAT teisėjai patikės jo nekaltumu.
Irmanto Gelūno/„Scanpix“ nuotr. / Čigonas Nikolajus padarė nusikaltimą būdamas nepilnametis. 1-osios instancijos teismas jį nuteisė, apeliacinės – išteisino, o Aukščiausiasis vėl pripažino kaltu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) panaikino apeliacinės instancijos teismo sprendimą išteisinti 2007 m. Joninių naktį nepilnametę merginą nužudžiusį romų tautybės Nikolajų Soročinską, teigiama teismo išplatintame pranešime spaudai.

Aukščiausiasis Teismas paliko galioti Vilniaus apygardos teismo priimto nuosprendžio dalį, kuria N.Soročinskas nuteistas už tyčinį nepilnametės merginos nužudymą bei kitą, vėliau padarytą žmogžudystę.

Nuteistajam skirta laisvės atėmimo bausmė – devyneriems metams, kadangi įstatymas nepilnamečiams leidžia skirti daugiausia dešimt metų nelaisvės subendrintos bausmės.

LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija atkreipė dėmesį į tai, kad apeliacinės instancijos teismas, vertindamas įrodymus, pažeidė Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimus ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo suformuotą teismų praktiką dėl įrodymų vertinimo. „Šie pažeidimai yra esminiai, sukliudę šiam teismui išsamiai išnagrinėti bylos dalį dėl Jovitos S.  nužudymo ir priimti teisingą nuosprendį“, – konstatuojama šiandien paskelbtoje LAT nutartyje.

Kasacinis teismas pabrėžė, kad asmenų parodymai įrodymais pripažįstami tuo atveju, kai šie nepažeidžiant įstatyme nustatytos tvarkos yra duoti pirmosios ir apeliacinės instancijos teismo posėdyje arba iki teisminio tyrimo teisėjui. Apeliacinės instancijos teismas, vertindamas byloje surinktus įrodymus dėl merginos nužudymo, ignoravo trijų liudytojų parodymus, duotus pirmosios instancijos teisme, bei vieno asmens parodymus, duotus ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

15min.lt jau daug sykių ir nuosekliai pasakojo (žr. susijusius straipsnius) apie teismo procesą, susijusį su 2007-ųjų birželio 23-iosios žmogžudyste Nemenčinėje, prie upelio.

Kaip žinoma, šis romų tautybės vaikinas į teisėsaugos akiratį pakliuvo, kai tą pačią vasarą esą gindamas savo seserį užmušė jos sugyventinį Rimą Petrošių. Netrukus jis apkaltintas ir Jovitos S. nužudymu.

Pirmosios instancijos teismas Nikolajui už R.Petrošiaus nužudymą skyrė 6, Jovitos S. – 7 metus nelaisvės. Bausmes subendrinus, nuteistajam skirti 9 metai nelaisvės.Šiandienis LAT verdiktas vėl išmušė iš vėžių nužudytosios tėvą Viktorą, o kaltu pripažinto čigono sesuo Rūta žadėjo ir toliau nenuleisti rankų.

Tuo tarpu Lietuvos apeliacinis teismas, pabandęs dar labiau įsigilinti į šią bylą, galiausiai konstatavo, kad dėl Jovitos S. nužudymo Nikolajus yra išteisinamas neįrodžius jo dalyvavimo šiame nusikaltime. Be to, Apeliacinis teismas iš nuosprendžio dalies dėl R.Petrošiaus nužudymo panaikino Nikolajaus kaltę sunkinančią aplinkybę, kad gyvybę jis atėmė būdamas neblaivus.

„Ką aš padariau, tą aš pripažinau. Bet ne aš pats save išteisinau. O kaip bus toliau – jums spręsti“, – jo bylą nagrinėjusiai LAT teisėjų kolegijai prieš porą savaičių buvo pareiškęs 19-metis Nikolajus.

Antradienį jis nepanoro būti atvežtas ir išklausyti galutinio bei neskundžiamo LAT verdikto.

Tačiau teismo salėje pasirodė nuteistojo sesuo Rūta. „Mes nenorime, kad brolis kentėtų už tai, ko nepadarė!“ – moteris žadėjo tartis su advokatais ir net po LAT nutarties ieškoti būdų, kaip reabiliuoti N.Soročinską dėl Jovitos S. nužudymo.

Šiandienis bylos perversmas pribloškė ir aukos tėvą Viktorą. Dėl užimtumo darbe į teismą atvykti negalėjęs vyras pasiskambino 15min.lt pasiteirauti, ar teisingai suprato, ką nutarė LAT.

Įsitikinęs, kad kaltė vėl gulė ant čigono, ponas Viktoras tik sunkiai atsiduso: „Supratau, supratau, aišku...“

Bent iki šiol aukos tėvas buvo įsitikinęs, kad N.Soročinskas neturėjo jokio motyvo žudyti jo dukters, todėl vylėsi, kad teisėsauga ir teismai per 3,5 metų galiausiai išnarplios šią painią istoriją.

Bylą kuruojantis Generalinės prokuratūros prokurorė Daiva Skorupskaitė Lisauskienė (kairėje) Aukačiausiajame teisme vis dėlto įveikė...
Bylą kuruojantis Generalinės prokuratūros prokurorė Daiva Skorupskaitė Lisauskienė (kairėje) Aukščiausiajame teisme vis dėlto įveikė...

 

...romų tautybės vaikiną Nikolajų ginantį advokatą Vilhelmą Keliuotį.
...romų tautybės vaikiną Nikolajų ginantį advokatą Vilhelmą Keliuotį.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min