Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušių prie Seimo dalyvius siūloma įkalinti nuo dvejų iki trejų metų

Riaušių bylos nagrinėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Riaušių bylos nagrinėjimas
Šaltinis: BNS
0
A A

Prokuroras siūlo 28 asmenims, kaltinamiems prieš dvejus metus kėlus riaušes prie Seimo, skirti realias laisvės atėmimo bausmes nuo dvejų iki trejų metų.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jablonskas sakė, kad surinkti duomenys leidžia 2009-ųjų sausio 16 dienos įvykius prie parlamento klasifikuoti kaip riaušes.

„Apibendrinant tuos duomenis, kurie buvo ištirti teisme, ir atsižvelgiant į tai, kad tie veiksmai buvo masiški, tai nebuvo konkretaus asmens privataus pobūdžio veiksmai – visos šitos aplinkybės, mano supratimu, leidžia pareikšti kaltinimą, kad visgi riaušės vyko ir šie asmenys, kurių byla vyko, turi atsakyti už padarytą nusikalstamą veiką“, – po posėdžio žurnalistams sakė prokuroras.

Jis taip pat pabrėžė, kad riaušininkai naudojo šaunamąjį ginklą, o  tai taip pat yra viena iš riaušes kvalifikuojančių aplinkybių. Prokuroro teigimu, vaizdo įraše matyti, kaip kaltinamasis Arturas Laveckis šaudė į pareigūnų pusę, pas jį vėliau buvo aptiktas dujinis ginklas.

„Tai mums leidžia daryti išvadą, kad buvo naudojamas šis šaunamasis ginklas, ir tokiu būdu yra kvalifikuojantis požymis – būtent šaunamojo ginklo naudojimas“, – teigė prokuroras.

A.Levickį prokuroras siūlo įkalinti trejiems metams. Tai didžiausia prokuroro pasiūlyta bausmė. Be A.Levickio, ji taip pat pasiūlyta Leonidui Ivanovui.

Iš kaltinamųjų solidariai taip pat prokuroras siūlo priteisti per riaušes padarytą žalą. Didžiausias iš jų – Seimo kanceliarijos, kuri prašo atlyginti daugiau kaip 200 tūkst. litų.

Teismo posėdyje prokurorui baigus skaityti kaltinamąjį aktą, kai kurie iš kaltinamųjų gynėjų replikavo, kad tai bus „pirmieji politiniai kaliniai nepriklausomoje Lietuvoje“. Ginamosios kalbos numatomos kitame teismo posėdyje.

Kaltinamieji prokuroro kalbą palydėjo plojimais ir šūksniais „ačiū, prokurore“.

Šioje byloje kaltinami ir siūlomi įkalinti Darius Subotkevičius, Tadas Šoblis, Romas Vaicekauskas, Genrikas Lisovskis, Edgaras Švabauskas, Aleksandras Daško, Tomas Čaikauskas, Karolis Lenkovskis, Jurijus Šidlionokas, Edgaras Jonušas, Andrejus Artemenko, Slavomiras Stankevičius, Aleksandras Aškelovičius, Tomas Virbickas, Aivaras Avgustinas, Česlavas Dukelis, Česlovas Bitovtas, Tomas Čedrauskas, Vadimas Kundinovičius, Aleksejus Druzevas, Saulius Stepaitis, Saulius Žukauskas, Arturas Pantiuchinas, L.Ivanovas, Sigitas Astratovas, Michailas Gajevskis, A.Laveckis ir Veslavas Lukaševičius.

Anksčiau šioje byloje kaltinamuoju buvusio Skomanto Pakalkos byla atskirta – jis bus teisiamas atskirai. Jis kurį laiką slapstėsi nuo tesėsaugos, šiuo metu jis yra suimtas, BNS informavo teisme.

Maksmali bausmė pagal Baudžiamojo kodekso 283 straipsnio 2 dalį, numatančią atsakomybę riaušių organizatoriams, provokatoriams, smurtautojams ar turtą niokojusiems ar kitaip šiurkščiai viešąją tvarką pažeidusiems asmenims, kurie priešinosi policininkams arba naudojo šaunamąjį ginklą ar sprogmenis, yra šešeri metai.

2009 metų sausio 16-ąją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vykęs profesinių sąjungų organizuotas mitingas prieš Vyriausybės padidintus mokesčius baigėsi riaušėmis. Per jas nukentėjo apie 30 žmonių, išdaužta dalis Seimo langų, apgadinti kai kurie aplinkiniai pastatai, bandyta įsiveržti į Seimą. Profsąjungų atstovai tąkart nuo riaušininkų atsiribojo.

Riaušininkus tramdę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai naudojo ašarines dujas, gumines kulkas.

„Dėl policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų veiksmų buvo išnagrinėta daug skundų ir šitie prašymai pradėti ikiteisminį tyrimą pareigūnų atžvilgiu apygardos teismo nutartimis buvo atmesti. Tie sprendimai yra įsiteisėję, jie pridėti prie šios baudžiamosios bylos“, – žurnalistams pabrėžė P.Jablonskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min