Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 09:36

Rokiškėnas pabudo nuo dūžtančio stiklo garso: įsibrovėlių trijulė aiškinsis teisme

Baigti ikiteisminiai tyrimai dėl apiplėšimų Rokiškio krašte, praneša Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyrius.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija: sulaikytas asmuo / VSAT archyvo nuotr.

Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis baigė ikiteisminius tyrimus ir teismui perdavė dvi baudžiamąsias bylas dėl brutalių plėšimų Rokiškio mieste bei rajone. Du Vilkaviškio rajono gyventojai kaltinami apiplėšę vienkiemyje gyvenančių senukų porą, o trys rokiškėnai – garbaus amžiaus Rokiškio miesto gyventoją.

Vienkiemyje Rokiškio rajone gyvenantys 90-mečiai sutuoktiniai išgyveno siaubo naktį.

Šių metų balandį vienkiemyje Rokiškio rajone gyvenantys 90-mečiai sutuoktiniai išgyveno siaubo naktį. Apie pusę trijų nakties į jų namą įsibrovė 4 nepažįstami vyrai. Jie sodybos šeimininkus mušė, reikalaudami atiduoti pinigus. Senukai įsibrovėliams atidavė namie turėtus maždaug 300 eurų, tačiau šie reikalavo daugiau, gąsdino susidorojimu. Patys išvertę namus ir pinigų neradę, plėšikai išvažiavo baltos spalvos automobiliu, kuriuo ir buvo atvykę.

Sodybos šeimininkų telefonus įsibrovėliai buvo sugadinę, tad naktį išsikviesti pagalbos jie negalėjo. Tik sulaukęs ryto, vyriškis nuėjo į kaimyninę sodybą ir pranešė, kas įvyko.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos (AVPK KP) pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras P. Jasiukaitis. Prokuroro teigimu, atliekant tyrimą įvykio vietoje rasti įkalčiai leido identifikuoti ir sulaikyti du įtariamuosius – Vilkaviškio rajone gyvenančius 34 metų R. B. ir A. B.

Abiems asmenims pareikšti kaltinimai dėl plėšimo įsibraunant į patalpas, įvykdyto veikiant bendrininkų grupėje. A. B. taip pat kaltinamas ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis, nes per kratą jo namuose rasta 12 šovinių, skirtų šaunamiesiems B kategorijos ginklams, kuriems laikyti leidimo jis neturėjo.

Pasak prokuroro P. Jasiukaičio, A. B. iš dalies pripažįsta savo kaltę tik dėl neteisėto šaudmenų laikymo. „Abu kaltinamieji savo kaltę dėl plėšimo neigia. Tačiau ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai leidžia pagrįstai manyti, kad šie asmenys dalyvavo įvykdant šią nusikalstamą veiką“, – sakė prokuroras, apgailestaudamas, kad dar dviejų įtariamųjų nustatyti nepavyko.

Dar vienas įžūlus apiplėšimas Rokiškio mieste buvo įvykdytas šių metų birželio 24-osios naktį. Vienas privačiame name gyvenantis 80-metis rokiškėnas pabudo nuo dūžtančio stiklo garso. Į jo namą, išdaužę verandos langą, įsibrovė 3 vyrai ir ėmė reikalauti kieme stovėjusio automobilio užvedimo raktelių. Namo šeimininkas paaiškino, kad į užsienį išvykusio sūnaus automobilio raktelių neturi. Įsibrovėliai senuką mušė ir gąsdino, bet raktelių taip ir negavo, todėl išėjo, iš namo pagrobę televizorių ir kirvį. Dar vieną televizorių ir telefoną plėšikai sudaužė.

Įsibaiminęs garbaus amžiaus vyras pagalbos paprašė tik ryte, pamatęs pro šalį einantį kaimyną.

Savo kaltę rokiškėnai neigia.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Panevėžio AVPK KP pareigūnai netrukus nustatė įtariamuosius – ne kartą teistus rokiškėnus: 51 metų A. B., 50-metį A. K. ir 37 metų J. T. Jiems pareikšti kaltinimai dėl plėšimo veikiant bendrininkų grupėje. Savo kaltę rokiškėnai neigia.

Abi bylos perduotos nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmams. Baudžiamasis kodeksas už plėšimą, įvykdytą įsibraunant į patalpas, numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min