Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Romualdas Visokavičius teismui skundžia kratą per šventes jo namuose atlikusius pareigūnus

R.Visokavičius teisme
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / R.Visokavičius teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Lietuvos taupomojo banko vadovas ir diplomatas R.Visokavičius teismo reikalauja pripažinti, kad krata jo namuose prieš pat Kalėdas buvo atlikta neteisėtai.

Buvęs Lietuvos ambasadorius Kazachstane ir Lietuvos taupomojo banko vadovas Romualdas Visokavičius kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą prašymas pripažinti, jog žemesnės instancijos teismo teisėjos nutartis, patvirtinusi jo namuose paskubomis atliktos kratos teisėtumą, yra neteisėta.

„Atvyko dvi brigados, iš pradžių keturi žmonės, po to dar šeši. Filmavo iš gatvės, kaimynų akivaizdoje. Vaikščiojo po visus kambarius. Pretenzijų jiems neturiu, jie elgėsi korektiškai, bet buvo namų šeimininkai“, – trečiadienio rytą teismo posėdyje kalbėjo R.Visokavičius.

Diplomatui teisme atstovavęs advokatas Juozas Gaudutis išdėsti poziciją, kodėl prašoma panaikinti Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutartį.

„Negalime pateisinti ikiteisminio tyrimo pareigūnų nevalyvumo, neveiklumo ir įstatymo apeidinėjimo“, – kategoriškai pasakė J.Gaudutis.

Jo žodžiais tariant, krata yra išskirtinė ikiteisminio tyrimo teisėjos kompetencija, o vadinamoji neatidėliotina krata gali būti atliekama tik tuo atveju, kai fiziškai nėra galimybės greitai gauti teismo sutikimo.

Prieš kratą R.Visokavičiaus namuose tokių sąlygų, anot advokato, nebuvo: tai buvo gruodžio 23-iąją, darbo dieną, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai galėjo kreiptis į teismą, gauti leidimą atlikti kratą ir tada imtis šių veiksmų. Tuo tarpu FNTT viską atliko atvirkščiai: iš pradžių savo iniciatyva atliko kratą, o tik po šventinio savaitgalio kreipėsi į teismą dėl jos patvirtinimo.

R.Visokavičiaus skundo nagrinėjime dalyvavęs prokuratūros atstovas aiškino, kad Baudžiamojo proceso kodeksas numato ir tokią galimybę. „Prašau skundą atmesti“, – sakė prokuroras, kuris pabrėžė, kad viskas buvo atlikta pagal galiojančią tvarką: per tris darbo dienas po kratos teisėja, susipažinusi su visa bylos medžiaga, patvirtino, kad krata atlikta teisėtai.

Verdiktą dėl R.Visokavičiaus skundo Vilniaus apygardos teismas žada skelbti kitą savaitę.

Kaip skelbta pernai, FNTT įtaria R.Visokavičių vadinamojoje „Mailiaus“ byloje – pareigūnai įtaria, kad buvęs bankininkas, padėdamas gauti reikiamus dokumentus, dalyvavo organizuotoje grupuotėje, kuri iš Nacionalinės mokėjimo agentūros neteisėtai bandė pasisavinti per 22 mln. litų Europos Sąjungos (ES) paramos. Už juos grupuotė esą apleistuose pastatuose būtų auginusi žuvis.

Pats R.Visokavičius pareigūnų kaltinimus neigė.

15min.lt primena, kad 1993 metais R.Visokavičius buvo apkaltintas, kad būdamas Lietuvos banko vadovas suteikė finansinių problemų turinčiam „Litimpex“ bankui, kuriame anksčiau dirbo, 20 mln. litų paskolą. Visi kaltintojų įtarimai subliūško teisme. R.Visokavičius buvo išteisintas, tačiau dėl šios istorijos neteko Lietuvos banko vadovo posto.

R.Visokavičius (gim. 1943 m.) kartais pavadinamas lito tėvu, nes vadovavo Lietuvos bankui lito įvedimo laikotarpiu.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min