Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 26d. 14:45 , Atnaujinta: 2020 birželio 26d. 15:41

Gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Rotušės aikštę Kaune: pranešta apie gaisrą bažnyčios pastogėje

Kilo gaisras Kauno Rotušės aikštėje veikiančios bažnyčios pastogėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kilo gaisras Kauno Rotušės aikštėje veikiančios bažnyčios pastogėje

Penktadienio popietę pranešta apie kilusį gaisrą pačioje Kauno širdyje – Rotušės aikštėje, veikiančioje Jėzuitų bažnyčioje. Į įvykio vietą skubėjo gausios ugniagesių pajėgos. Netrukus gaisro šaltinis buvo lokalizuotas – atviros liepsnos neaptikta.

Kaip penktadienio popietę pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, gausios ugniagesių pajėgos išvyko į Rotušės aikštę Kaune.

14.15 valandą mokyklos darbuotojas pranešė, kad dega Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčios pastogė.

Kaip paaiškėjo, ant bažnyčios stogo tuo metu plušo darbininkai – darė apdailą. Dirbdami jie pajuto, kad kažkas svyla. Tikėtina, kad problemos kilo dėl laidų.

Vietoje nesimatė nei atviros ugnies, nei gausių dūmų.

Apie 15 valandą Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba 15min informavo, kad gaisras lokalizuotas – rastas galimas židinys. Vyko baigiamieji darbai.

Vietoje dirbo keturios autocisternos, dvejos autokopėčios ir operacijų vadovo automobilis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė BNS informavo, kad atviros liepsnos nebuvo matyti, rūko dūmai iš po skarda uždengto stogo, – ugniagesiams gelbėtojams teko ardyti stogo dangą ir konstrukcijas.

Policijos paprašyta reguliuoti eismą Rotušės aikštėje ir greta jos.

Tuo pačiu metu Kaune sulaukta ne vieno iškvietimo į įvykius – ugniagesių gelbėtojų racijos netilo.

Gaisro metu termiškai paveikta ir iš dalies nuardyta rektorato skardinė stogo danga apie 10 kv. m plote, apdegė medinės stogo konstrukcijos, sulietas vandeniu kambarys ir jame buvę daiktai. Viduje buvo įrengti ir suveikė dūmų detektoriai.

Per 15 metų – 11 gaisrų religiniuose pastatuose

Per pastaruosius 15 metų Kauno apskrityje kilo 10 su bažnyčiomis ar klebonijomis susijusių gaisrų. Kaip informuoja Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, štai 2005 metais Vilkijoje esančios klebonijos koridoriuje svilo plastmasinis kibiras su pelenais, apsvilo 0,5 kv. m grindų. Gaisro priežastis – neatsargus žmogaus elgesys.

2009 metais Kauno A.Jakšto gatvėje religinės paskirties pastate apdegė grindys, aprūko sienos. Tuomet teko išpjauti lango grotas, išdaužti stiklus. Gaisro priežastis – neatsargus žmogaus elgesys.

2010 metais Kauno Vilniaus gatvėje esančioje koplyčios laiptinėje įrengtoje 18 kv. m ploto patalpoje degė čiužinys ir sudedama lova. Taip pat fiksuotas neatsargus žmogaus elgesys.

Kitą dieną po šio gaisro Šv. Sakramento bažnyčios (tas pats adresas kaip ir prieš tai kilusio gaisro metu) zakristijonas pranešė, kad pagavo padegėją. Gaisro metu apdegė 2 kv. m pagalbinės patalpos sienos, 2 kėdės, suolas. Aprūko siena. Gaisrą sukėlęs asmuo policijos išvežtas į Kauno miesto VPK areštinę. Gaisras užgesintas pačių darbuotojų 4 kibirais vandens.

2012 metų Batniavos seniūnijos Paštuvos kaime kilo rimtesnis gaisras, – medinis bažnyčios pastatas degė atvira liepsna. Gaisro metu nudegė ir įgriuvo stogas, stipriai apdegė sienos, išdegė pastato vidus, sudegė viduje buvę valstybės saugomi paveikslai. Išsaugota tik maždaug 10 m nuo bažnyčios stovėjusi medinė varpinė. Tuomet fiksuotas padegimas.

Tais pačiais metais padegta ir Kulautuvos bažnyčia. Degė bažnyčios siena. Apdegė ir nuardyta 3 kv. m plote lauko sienos apdailos ir rąstų. Spėjama gaisro priežastis – tyčinė žmonių veika.

Prabėgus dešimčiai dienų, Kulautuvos bažnyčia buvo padegta dar kartą. Šv. Mergelės Marijos bažnyčia tuomet degė atvira liepsna. Nudegė medinės stogo konstrukcijos, išdegė vidus su liturginiais reikmenimis, baldais, muzikos instrumentais, apdegė 9 kv. m plote zakristija, 2 kv. m plote sandėliukas.

2013 metais degė Kauno Širvintų gatvėje veikusi Kauno Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė. Gaisro metu apdegė ir nuardyta 70 kv. m cerkvės stogo, apdegė ir nuardytas mažesnysis kupolas, 20 kv. m plote sudegė medinio altoriaus dalis, apdegė ir sulieta vandeniu likusi altoriaus dalis, šventųjų paveikslai, maldaknygės, pradegė 8 kv. m medinių lubų, termiškai paveiktos, aprūko ir sulietos cerkvės vidaus patalpos, sutrūko dalis langų stiklų. Tuomet fiksuotas neatsargus žmogaus elgesys.

2015 metais Kauno R.Kalantos gatvėje veikiančioje bažnyčioje sprogo dujų balionas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, bažnyčios rūsys buvo uždūmintas, jautėsi stiprus dujų kvapas, virtuvės patalpa degė atvira liepsna. Gaisro metu stipriai apdegė 11 kv. m ploto virtuvės patalpa su namų apyvokos daiktais ir buitine technika, aprūko ir sulietos vandeniu visos rūsio patalpos.

2018 metais ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Nepriklausomybės aikštėje veikiantį Kauno soborą: gautas pranešimas, kad bažnyčioje smilksta audiniai. Degė porolono skiautė, kuri užgesinta iki atvykstant priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms. Nuo suvirinimo darbų buvo užsidegusios porolono šiukšlės. Nuostolių tuomet nenustatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min