Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 26d. 10:20

RST išaiškino itin pavojingą stambaus masto vagystę

Pėsčiųjų tiltas, per kurį nutiestą kabelį buvo bandoma pavogti
RST nuotr. / Elektra

Vilniaus miesto septintasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piliečio Z.T. nusikalstamos veikos, dėl kurios bendrovė Rytų skirstomieji tinklai (RST) patyrė apie 40 tūkst. litų žalą. Tyrimas atliekamas pagal RST Saugos ir prevencijos departamento iniciatyva išaiškintą nusikaltimą, kai įtariamasis Z.T., bandydamas pasisavinti 6 kV įtampos elektros kabelį, nutiestą per pėsčiųjų tiltą Vilniaus Lazdynų mikrorajone, jį nepataisomai sugadino.

Kaip rašoma RST pranešime, šių metų birželio 3 d. RST specialistai, gavę pranešimą, kad Vilniuje iš elektros kabelio, nutiesto per Lazdynų pėsčiųjų tiltą, sklinda kibirkštys ir liepsna, skubiai nuvyko į įvykio vietą. Ant nebeeksploatuojamo pėsčiųjų tilto RST darbuotojai rado pažeistą rezervinį 6 kV įtampos kabelį, dėl ko šioje vietoje atsirado elektros srovės nuotėkis.

RST nuotr./Pėsčiųjų tiltas, per kurį nutiestą kabelį buvo bandoma pavogti
RST nuotr./Pėsčiųjų tiltas, per kurį nutiestą kabelį buvo bandoma pavogti.

Nors senasis pėsčiųjų tiltas per Nerį dėl avarinės būklės buvo uždarytas, per jį nutiesta kabeline linija iki šiol buvo tiekiama elektros energija Bukčių kvartalo gyventojams bei netoli esančioms įmonėms. RST specialistai nedelsdami išjungė elektros srovę šioje tinklo dalyje ir pradėjo įvykio tyrimą.

Remdamiesi RST Saugos ir prevencijos departamento surinkta informacija po dviejų dienų bendrovės atstovai bendradarbiaudami su policijos pareigūnais sulaikė tame pačiame mikrorajone gyvenantį pilietį Z.T., įtariamą darant šį pavojingą nusikaltimą. Manoma, kad įtariamasis norėjo pasipelnyti parduodamas pavogtą kabelį spalvotųjų metalų supirktuvėje.

„Atliekant kratą Z.T. namuose buvo rasta įkalčių, įrodančių, kad panašia nusikalstama veikla jis vertėsi ir anksčiau“, – sako RST Prevencijos skyriaus vadovas Robertas Krikštaponis. Jo manymu, šiuo atveju Z.T. veiksmai bandant pavogti elektros kabelį galėjo baigtis paties žūtimi.

„Įtariamojo bandymas pavogti 6 kV įtampos elektros kabelį, jį nukertant ar nupjaunant, iš tiesų šokiruoja“, – sako R. Krikštaponis. Pasak jo, tai rodo, kad asmenys, siekiantys nesąžiningai pasipelnyti, neįvertina rizikos, jog savo veiksmais gali sutrikdyti elektros energijos tiekimą ir į savo, ir į kitų gyventojų namus.

RST nuotr./Pėsčiųjų tiltas, per kurį nutiestą kabelį buvo bandoma pavogti
RST nuotr./Pėsčiųjų tiltas, per kurį nutiestą kabelį buvo bandoma pavogti

„Maža to, jie ne tik rizikuoja būti nubausti, bet ir sukelia pavojų savo bei kitų žmonių gyvybei“, – sako RST Prevencijos skyriaus vadovas.

RST specialistų teigimu, pažeisto kabelio eksploatuoti šiuo metu jau neįmanoma, o šios kabelinės linijos remontuoti negalima dėl avarinės tilto būklės. Todėl elektrą tiekianti bendrovė turės keisti kebelinės linijos trasą, tai gali kainuoti daugiau nei 40 tūkst. litų.

Pagal piliečio Z.T. veiksmus, kurie atitinka nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. („Turto sunaikinimas ar sugadinimas“), požymius jam gresia areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

R.Krištaponio teigimu, nesąžiningų piliečių veiksmai, bandant pasisavinti elektros įrenginius ar neteisėtai vartoti elektros energiją, pažeidžia ne tik RST, bet ir visų garbingų klientų interesus bei kelia grėsmę jų saugumui, nes tokiais atvejais nusikaltėliai pirmiausia pažeidžia saugaus elgesio su elektros įrenginiais reikalavimus.

„Mes skatiname gyventojus nelikti abejingus – pastebėjus elektros įrenginių plėšimo ar vagystės požymius bei nelegalaus elektros prisijungimo faktus ar įtarimą keliančius asmenis šalia elektros įrenginių prašome nedelsiant pranešti mūsų bendrovės kontaktų centro telefonu 1802 arba anoniminių pranešimų įrašymo telefonu (8-5) 25 52 555. Bendromis pastangomis galėsime užtikrinti vartotojų saugumą ir dar greičiau išaiškinti nusikaltimus, trukdančius užtikrinti kokybišką elektros energijos tiekimą”, – primena RST Prevencijos skyriaus vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min