Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūtį muitininkai sulaikė kontrabandos už 6,3 mln. litų

Kontrabandinės cigaretės
Muitinės departamento nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Per šių metų rugpjūčio mėnesį muitininkai sulaikė prekių už daugiau kaip 6,3 mln. litų. Dažniausiai pareigūnams įkliūdavo cigarečių kontrabandos gabentojai. Per pastarąjį mėnesį neteisėtai gabenamų rūkalų aptikta beveik už 6,2 mln. litų.

Kaip informuoja Muitinės departamentas, daugiausia cigarečių rugpjūtį sulaikė Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, Vilniaus rajone esantį nelegalių rūkalų sandėlį šturmavę panaudodami kovinių imtynių veiksmus. Sandėlyje, kuris buvo ir stambus kontrabandinių cigarečių laikymo, paskirstymo bei prekybos centras, muitinės kriminalistų surengtos operacijos metu sulaikyti du vilniečiai bei aptikta 6 tūkst. tūkst. pakelių rusiškų nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 4 mln. litų.

Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnams rugpjūtį įkliuvo du Rusijos Federacijos piliečiai, iš Kaliningrado srities važiavę krovininiu vilkiku. Vyrai teigė vykstą į Kauną paimti krovinio. Muitininkams toks tuščio krovininio vilkiko maršrutas pasirodė įtartinas, todėl buvo nuspręsta vilkiką apžiūrėti detaliai.

Pareigūnų įtarimai pasitvirtino, kai automašinos puspriekabės lubose ir grindyse įrengtose slėptuvėse buvo rasta 47 tūkst. 800 pakelių rusiškų kontrabandinių rūkalų už beveik 350 tūkst. Lt.

Vienas iš muitinės veiklos prioritetų šiais metais − kova su cigarečių kontrabanda. Per aštuonis šių metų mėnesius muitininkai sulaikė cigarečių už beveik 52 mln. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sulaikytos rūkalų kontrabandos padidėjo beveik 3,5 karto. Jei šios cigaretės būtų realizuotos juodojoje rinkoje, šalies gyventojai per valstybės biudžetą būtų netekę daugiau kaip 36 mln. litų.

Palyginimui - vienas bazinis mokinio krepšelis kainuoja 3310 litų. Vadinasi, beveik 16 tūkst. moksleivių netektų valstybės paramos, jei šias cigaretes nupirktumėme „iš po skverno“.

Praėjusį mėnesį muitininkai užkirto kelią ir vogtų automobilių gabentojams. Marijampolėje tikrinant vieną iš traukinio vagonų buvo aptikti iš Lietuvos į Tadžikiją eksportuoti paruošti trys lengvieji automobiliai, kurių kėbulų identifikacijos numeriai bei pagaminimo metai buvo suklastoti. Bendra sulaikytų automobilių vertė – 110 tūkst. Lt.

Vilniaus oro uosto muitinės posto pareigūnai, tikrindami į vieną iš krovinių terminalų atgabentas prekes, aptiko didžiulę siuntą šalikų, kurie, įtariama, pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Iš Kinijos tranzitu į Rusiją keliavusi ir į atskirus paketus supakuota šalikų siunta buvo skirta vienai Maskvoje registruotai įmonei.

Patikrinę paketų turinį, muitininkai juose suskaičiavo net 4 tūkst. vnt. šalikų, pažymėtų „Burberry“ prekės ženklais. Kilus įtarimų, jog daugiau nei 35 tūkst. litų kainuojančios prekės pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, visa siunta sulaikyta. Palyginus 2010 m. sausio-rugpjūčio mėnesių sulaikymus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, intelektinės nuosavybės teises pažeidžiančių prekių sulaikymo skaičius išaugo 2,6 karto.

Kitos neteisėtai rugpjūtį gabentos prekės: alkoholiniai gėrimai, naftos produktai, vaistai, drabužiai, avalynė, gintaras, prekės, pažeidžiančios Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencijos nuostatas.

Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė neteisėtai gabenamų prekių už daugiau nei 55 mln. litų. Tai 2,7 karto daugiau nei per 2009 m. tą patį laikotarpį (20,5 mln. Lt). Bendras 2010 m. sausio–rugpjūčio mėn. nustatytų pažeidimų skaičius, palyginti su 2009 m. tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 18 procentų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min