Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rūkalų kontrabandos sulaikoma daugiau, legalių cigarečių pardavimai didėja

Sulaikyta cigarečių kontranabda
Muitinės kriminalinė tarnyba / Sulaikyta cigarečių kontranabda
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos muitinės pareigūnai pirmąjį šių metų pusmetį sulaikė kontrabandinių ir neteisėtai gabentų prekių už 25,5 milijono litų. Užkardytos žalos valstybei dydis viršija 14 milijonų litų.

Populiariausia kontrabandine preke išlieka tabako gaminiai. Muitinės pareigūnai sulaikė 60 mln. vnt. cigarečių, įvertintų 22,4 mln. litų. Tai daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį: tuomet buvo sulaikyta 54 mln. vnt. cigarečių, kurių vertė siekė 19 mln. litų.

Pasak Muitinės departamento generalinio direktoriaus Antano Šipavičiaus, pamažu gerėjančią situaciją liudija ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys: š. m. pirmąjį pusmetį, palyginti su 2013 metų tuo pačiu laikotarpiu, pajamos už cigarečių pardavimus legalioje prekyboje Lietuvoje padidėjo 9,3 procentais, o cigarečių pardavimai išaugo 3,9 procento.

Daugiausia tabako gaminių sulaikyta Lietuvos – Baltarusijos pasienyje.

Daugiausia tabako gaminių sulaikyta Lietuvos – Baltarusijos pasienyje. Cigaretės, pažymėtos Baltarusijos Respublikos banderolėmis, sudarė 41 proc. Lietuvos muitinės pareigūnų sulaikytų cigarečių kiekio. Tarp sulaikytų baltarusiškų cigarečių ir toliau vyrauja Gardino tabako fabrike „Neman“ ir Minsko fabrike „Tabak-invest“ gaminamos „Premier“, „Minsk“, „Fest“, „Queen“ ir kitos cigaretės.

Per pirmąjį šių metų pusmetį muitinės pareigūnai sulaikė 630 kg narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Šių medžiagų vertė nelegalioje rinkoje viršytų 21,4 mln. litų. Daugiausia – apie 600 kilogramų, sulaikyta hašišo.

Dėl narkotikų kontrabandos sausio – birželio mėnesiais pradėti 54 ikiteisminiai tyrimai. Dauguma ikiteisminių tyrimų pradėta dėl bandymų kvaišalus siųsti paštu. Muitinės pareigūnai ragina piliečius įvertinti tai, kad už narkotinių ir psichotropinių medžiagų siuntimą paštu dažniausiai gresia ne administracinė nuobauda, o baudžiamoji atsakomybė ir reali laisvės atėmimo bausmė.

Tarp pagrindinių muitinės veiklos prioritetų šių metų pirmąjį pusmetį buvo ir iš trečiųjų šalių į Lietuvą įvežamo kuro kontrolė. Nuo šių metų vasario visuose tarptautiniuose muitinės kelių postuose krovininių transporto priemonių vairuotojai privalo raštu deklaruoti iš trečiųjų šalių įvežamus degalus, esančius transporto priemonės kuro talpyklose.

Kontroliuodami įvežamą kurą muitininkai nustatė beveik 4500 degalų gabenimo pažeidimų.

Kontroliuodami įvežamą kurą muitininkai nustatė beveik 4500 degalų gabenimo pažeidimų: neteisėtą kuro nupylimą iš kuro bakų šalies viduje, degalų gabenimą nestandartinėse kuro talpyklose, neteisingų duomenų apie vežamo kuro kiekį pateikimą. Nustačiusi pažeidimus ir apskaičiavusi mokėtinus mokesčius, muitinė papildomai surinko 1 mln. 133 tūkst. litų, t. y. 55 proc. daugiau, palyginti su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu (730 tūkst. litų), iš jų akcizo – 704 tūkst. litų (2013 m. sausio – birželio mėn. – 405 tūkst. litų).

Kova su kontrabanda ir kitais muitinės teisės aktų pažeidimais neatsiejama nuo antikorupcinės aplinkos muitinėje formavimo. Muitinėje įdiegus pranešimų pateikimo apie kyšio davimą sistemą, per šešis šių metų mėnesius užfiksuoti 507 pinigų siūlymo muitinės pareigūnams atvejai. Pinigų banknotai dažniausiai buvo paliekami tarp pareigūnui pateikiamų dokumentų, teisinantis, kad jie ten atsidūrė netyčia ar buvo pamiršti.

Tokie „netyčiniai“ pinigų užmiršimai muitinės pareigūnų yra vertinami kaip padidinta rizika, ir tuomet gabenamas krovinys yra tikrinamas detaliai. Nustačius pažeidimus, pradedami ikiteisminiai tyrimai dėl mėginimų papirkti muitinės pareigūnus.

Sausio – birželio mėnesiais įtarimai dėl šios nusikalstamo veikos pareikšti 33 asmenims, iš jų 17 asmenų jau teismo baudžiamaisiais įsakymais pripažinti kaltais (jiems paskirtos baudos), 4 ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti. Dėl kitų asmenų vis dar vyksta ikiteisminiai tyrimai arba bylos nagrinėjamos teismuose.

Primename, jog informaciją apie nusikalstamas veikas, korupcijos apraiškas Lietuvos muitinėje asmenys gali pranešti nemokamu Muitinės departamento pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44 arba elektroniniu paštu budetmd@cust.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min