Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 18d. 14:06

Rusai užbaigė tyrimą: verslininko Stanislovo Juciaus žudikas stos prieš teismą

Kaliningradas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Kaliningradas

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad baigtas tyrimas dėl lietuvio verslininko Stanislovo Juciaus pagrobimo ir nužudymo. Kaip praneša klops.ru, prieš teismą stos 37-erių įtariamasis.

Kaltinamajam bus pateikti kaltinimai dėl nužudymo, pagrobimo, neteisėto ginklo įsigijimo ir naudojimo, tyčinio sunkaus kūno sužalojimo ir užsakymo nužudyti.

Lietuvos verslininkas Stanislovas Jucius Kaliningrade dingo 2007 metų balandį. Po penkių mėnesių buvo nužudytas poste jį pakeitęs bendrovės „Roslitstroj“ bendrasavininkas Aleksandras Siomkinas. Minėta statybų bendrovė Kaliningrade statė namus, taip pat ir tuberkuliozės ligoninę.

Byla sulaukė tarptautinio dėmesio. Gubernatorius Georgijus Boosas Lietuvos vidaus reikalų ministrui Raimondui Šukiui pažadėjo, kad byla kontroliuojama. S.Juciaus dingimo byla domėjosi ir Lietuvos pareigūnai.

I.Ševaljė buvo nepatenkintas, kad prie jo nuosavybės iškilo daugiabutis namas, jį statė S.Juciaus statybinė bendrovė.

2008 metais tyrimas buvo atnaujintas, apklausta daugiau kaip 120 žmonių. 2011 metų rudenį verslininko kūnas buvo aptiktas Bargationovsko rajone, po kurio laiko sulaikyti keturi kaliningradiečiai ir vienas Maskvos gyventojas.

Anot tyrėjų, 2007 metų balandžio 18 dieną kaltinamasis su bendrininkais sekė S.Jucių netoli jo namų. Žinodami, kad verslininkas į biurą keliaus ne asmeniniu, o viešuoju transportu, jį sekė „Mercedesu“ iki Kalinino prospekto stotelės. Čia, laukdami, kada S.Jucius išlips iš maršrutinio taksi, nusikaltėliai prisistatė policininkais, pateikdami padirbtus dokumentus. S.Jucius buvo įsodintas į automobilį. Jame lietuvis surakintas antrankiais, o iš mobiliojo telefono buvo išimta baterija. Verslininkas nuvežtas į mišką šalia kelio Kaliningradas-Mamonovas, kur buvo išlaipintas. Pagrobėjai privertė lietuvį atsiklaupti ant kelių ir į jį nukreipė pistoletą.

Kaltinamasis tris kartus iššovė verslininkui į galvą ir kūną, nepaisant to, kad organizatorius planavo tik lietuvio pagrobimą. Nuo šūvių miręs lietuvis čia pat buvo ir užkastas.

Kaip pranešė regioninis tyrimo komitetas, surinkti duomenys rodo, kad Stanislovo Juciaus pagrobimas buvo kruopščiai suplanuotas ir surengtas Ivano Ševaljė aplinkos žmonių. Šis Kaliningrade, Gaidaro gatvėje buvo nušautas 2011 metais. Nužudymo priežastimi tapo konfliktas tarp verslininkų. I.Ševaljė buvo nepatenkintas, kad prie jo nuosavybės iškilo daugiabutis namas, jį statė S.Juciaus statybinė bendrovė. Tyrimas dėl nužudymo organizatoriaus dar nėra baigtas.

Anot tyrėjų, grįžęs į Kaliningradą, S.Jucių pagrobęs ir nužudęs asmuo tą pačią dieną gavo 30 tūkst. rublių (apie 2 500 Lt).

Be to, 2011 metais žudikas Maskvoje už 10 tūkst. dolerių bandė nužudyti vietos verslininką. Su tokiu pasiūlymu į jį kreipėsi vienas iš S.Juciaus pagrobimo bendrininkų. Kaltinamasis atvyko į Maskvą, kur gavo pistoletą ir slopintuvą, tačiau besirengiant nužudymui pareigūnai jį sulaikė.

Abi baudžiamosios bylos buvo sujungtos į vieną tyrimą. Surinkta medžiaga perduota Kaliningrado apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min