Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 11d. 10:24

Rusijoje įkalinto žudiko Romo Zamolskio žmona: mano vyras buvo tik ūkininkas

Romas Zamolskis Rusijoje šeimos ūkyje dirba traktoriumi
Romas Zamolskis Rusijoje dirba šeimos ūkyje

Rusijoje sučiupto ir įkalinto samdomo žudiko Romo Zamolskio šeima tikina, kad jis įkalinimo įstaigoje kankinamas, o iki sulaikymo esą buvo ne žudikas, o paprastas ūkininkas. Apie tai praneša Rusijos portalas uralpolit.ru.

Vieno labiausiai ieškomų Lietuvos nusikaltėlio ir Rusijoje žinomo žudiko Romo Zamolskio, sulaikyto Jekaterinburge, žmona pareiškė, kad nuo Lietuvos teisėsaugos Rusijoje daug metų slėpęsis jos vyras esą buvo paprastas ūkininkas, o dabar tardytojai bando išmušti iš jo parodymus, su juo žiauriai elgiasi ir kankina. Teisėsaugininkai tai neigia, rašo uralpolit.ru.

Romas Zamolskis Rusijoje šeimos ūkyje dirba traktoriumi
Romas Zamolskis Rusijoje dirba šeimos ūkyje.

44 metų R.Zamolskis, nusikalstamame pasaulyje žinomas Zamo pavarde, buvo sulaikytas praėjusių metų rugpjūčio 19 d., kai su žmona atvyko į Jekaterinburgą. Jo sulaikymo operacija buvo it iš kino filmo. Specialusis policijos būrys sustabdė jo automobilį gatvėje, bet Zamas puolė pareigūnus peiliu, tad buvo peršautas. R.Zamolskis buvo sulaikytas dėl įtarimų plėšimais ir turto užgrobimu. Manoma, kad jis priklausė Jekaterinburgo verslininko Michailo Kloko suburtai gaujai. R.Zamolskis įtariamas Rusijos Sverdlovsko srityje, Sankt Peterburge ir Maskvoje įvykdęs daugiau nei dešimt užsakomųjų žmogžudysčių.

Romas Zamolskis Rusijoje šeimos ūkyje dirba traktoriumi
Romas Zamolskis Rusijoje dirba šeimos ūkyje

Lietuvos Generalinė prokuratūra kreipėsi į Rusiją prašydama išduoti R.Zamolskį, nes jis Lietuvoje taip pat įtariamas daugybe nusikaltimų. Rusija atsisakė jį išduoti.

Netrukus Lietuvos žiniasklaidą bei šalies ambasadą Rusijoje pasiekė neva R.Zamolskio rašyti laiškai, kuriuose jis pareiškė atsisakantis Lietuvos pilietybės.

Uralpolit.ru šaltiniai teigia, kad R.Zamolskis prisipažino, kad bandė nužudyti verslininką Valerijų Povarovą ir „UralTransBank“ banko savininką Valerijų Zavodovą.

R.Zamolskio žmona tikina, kad pastaraisiais metais jis esą taikiai su ja ir vaikais gyveno Rusijos Čeliabinsko srities Kaslinsko rajone ir užsiėmė ūkininkavimu, dirbdavo laikinus darbus.

zamolskis
Romas Zamolskis

Iš R.Zamolskio žmonos laiško galima suprasti, jog jis domėjosi ir Lietuva.

„O Lietuvoje kiekvienais metais, kol jis Rusijoje gyveno ir ūkininkavo, rodė apie jį laidas. Įsivaizduojate, koks spaudimas žmonėms ir kiek buvo pateikiama neigiamos informacijos apie jį?

2013 m., nors buvo ieškomas, Jekaterinburge jis dirbo statybose, statė namą, vienai moteriai pastatė medinį garažą, o paskui, kai buvo ramu, atvažiuodavo mums ūkyje padėti – traktoriumi valė sniegą, pirkdavo gyvuliams ėdalo, parduodavo bulves, užsiimdavo su vaikais, pavasarį laukus ardavo, 2014 m. bulves sodinome“, – rašo laiške moteris.

Policijos departamento montažas/Ekspertų pasendinto R.Zamolskio atvaizdas
Policijos departamento montažas/Ekspertų pasendinto R.Zamolskio atvaizdas

15min.lt redakciją neva iš R.Zamolskio pašto pasiekė ir kelios nuotraukos, kuriose užfiksuotas neva R.Zamolskis, besikrapštantis kaime prie traktoriaus.

R.Zamolskio žmona tikina, kad su jos vyru tardymo izoliatoriuje blogai elgiamasi, nors jo sveikata prasta – per sulaikymo operaciją lūžo jo koja. Lūžusi koja esą prastai gyja, ją reikia vėl operuoti, bet gydytojai neva atsisako R.Zamolskį gydyti.

Teisėsaugos pareigūnai teigia, kad šie kaltinimai niekuo nepagrįsti, o R.Zamolskis jokių skundų neturi. Tačiau Sverdlovsko Visuomeninės stebėtojų komisijos atstovai teigia, kad nuolat gauna R.Zamolskio skundų dėl kankinimų ir nesaugumo. Tiesa, vėliau jis pakeisdavo savo nuomonę.

VIDEO: R.Zamolskio sulaikymas

Lietuvoje jis kaltinamas aštuoniomis žmogžudystėmis, tarp jų ir policininkų bei inkasatorių. Slėpdamasis nuo policijos R.Zamolskis išvyko į Rusiją, pasikeitė vardą, pavardę, net savo slapyvardį, ir toliau žudė.

Temos: 1 Romas Zamolskis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min