Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos pasienyje Pagėgių gyventojas užkūrė kelių kilometrų atstumu matomą laužą

Pragariškas gaisras Akmenėje – dega padangų sąvartynas
Skaitytojos Vygintės Adomaitytės nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagėgių savivaldybės gyventojas krūmus pasienio ruože naikino degindamas padangas ir tepalą.

Viešvilės užkardos pareigūnai sulaikė Pagėgių savivaldybės gyventoją, kuris pasienyje su Rusija degino krūmus mesdamas į juos padangas ir pildamas tepalą. Taip esą geriau įsiplieskia ugnis.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pareigūnai patruliavo prie pat sienos su Rusija esančio Pagėgių savivaldybės Vėžininkų kaimo ribose. Šioje vietovėje yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona, į kurią patekti galima tik gavus VSAT leidimą.

Vyras sugalvojo į krūmus prikrauti gerai degančių padangų, jas apipilti greitai įsiliepsnojančiu tepalu ir visa tai padegęs atkovoti sau iš gamtos plotelį žemės.

Joje pasieniečiai pastebėjo vyrą, kuris iš netoliese stovėjusio automobilio į čia augančius krūmus buvo sukrovęs padangų. Iš tolėliau artėjantys pasieniečiai matė, kad vyras ant padangų pylė tepalą ir jį padeginėjo.

Atskubėję VSAT pareigūnai pažeidėją sulaikė. Paaiškėjo, kad tai – jokių dokumentų neturėjęs 26-erių Pagėgių savivaldybės gyventojas. Jis VSAT pareigūnams paaiškino, kad norėjo ugnimi sunaikinti savo žemėje augančius ir sparčiai plintančius krūmus, kurie mažina naudingą žemės plotą. Kadangi krūmai dabar yra apledėję ir šlapi, jie labai prastai dega. Todėl vyras sugalvojo į krūmus prikrauti gerai degančių padangų, jas apipilti greitai įsiliepsnojančiu tepalu ir visa tai padegęs atkovoti sau iš gamtos plotelį žemės.

Ugnis dar nebuvo spėjusi labai išplisti ir padaryti daug žalos. Kol pasieniečiai aiškinosi su pažeidėju, nekurstoma liepsna nuslopo savaime, pasakojama VSAT atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pasieniečiai į įvykio vietą iškvietė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių savivaldybės agentūros pareigūnus. Šie Pagėgių savivaldybės gyventoją baus už aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus.

Pagėgių savivaldybės gyventoją pasieniečiai nusivežė į Bardinų užkardą, kur pradėjo administracinės bylos teiseną dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų – dokumentų neturėjimo ir patekimo į sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo. Atlikus formalumus ir vyrui įteikus šaukimą vėliau atvykti į užkardą bylos nagrinėjimui, pasieniečiai pažeidėją paleido.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min