Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 14:05

Rusų kalbos mokytojas narkotikus į Vilniaus pataisos namus nešė už butelį brendžio

Genadijus Reketis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Genadijus Reketis

Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Vilniaus mokymo centro pedagogas Genadijus Reketis (gim. 1962 m.) kaltinamas kvaišalų platinimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Mokytojas G.Reketis įkliuvo su metadono milteliais, kuriuos slėpė kelnaitėse, kai ėjo dėstyti rusų kalbos Vilniaus pataisos namuose įkalintiems nuteistiesiems.

Pedagogas tvirtina manęs, kad nuteistajam neša maisto papildus. Kai už nešamą slaptą siuntinį iš tarpininko G.Reketis gavo ir brendžio butelį, mokytojui tiko paaiškinimas, kad „čia Saulius sveikina su gimtadieniu“.
Būtent nuteistajam S.Plečkaičiui kvaišalai ir buvo skirti.

„Sutinku, kad nešiau... Bet kad ten buvo narkotikai!“, – teisme nuostabos savo misijos rezultatais neslėpė teisiamasis.

Ketvirtadienio popietę prieš posėdį kaltinamasis neefektyviai bandė slėpti veidą, o vienu metu, duodamas teismui parodymus, vyriškis pravirko. Jį ginantis advokatas pareiškė, kad vilniečio emocijomis ir nuoširdumu abejoti neverta. Šiuo atveju juo tiesiog mėginta pasinaudoti kaip geranorišku, bet naiviu ir nepatyrusiu žmogumi.

Su nuteistuoju susidraugavo

„Vilniaus mokymo centre dirbau nuo 2001 metų, niekada nebuvo, kad manęs ko nors prašytų. Bet Saulius Plečkaitis buvo mano vadovaujamoje klasėje, su juo buvo draugiški santykiai. Jis man padėdavo surasti mokinius, kurie neateidavo į pamokas. Reikėdavo vaikščioti po pataisos namus ir ieškoti, nes ne visada jie norėdavo ateiti. Aš juo patikėjau“, – pasakojo teisiamasis, kaip per maždaug šešerius metus vienas nuteistųjų jam tapo kone draugu.

Anot mokytojo, kartą 2017 m. kalinys prasitarė, kad iš savo brolio Vokietijoje gaus „labai gerų“ maisto papildų. Mat jis intensyviai sportavo ir vylėsi užsiauginti įspūdingus raumenis.

Vieną vakarą į mokytojo ir jo sutuoktinės namų duris paskambino vyras, prisistatęs nuteistojo Sauliaus broliu.

„Davė ir brendžio butelį. Sakė, čia Saulius jus su gimimo diena sveikina. Buvo namuose žmona – na, maisto papildai. Žmona dar pasakė – aš irgi tokius gėriau. Į internetą nuėjom – pažiūrėt kokia sudėtis, – viskas gerai“, – kaip gavo tiek bėdų jam sukėlusią siuntą, teismui pasakojo teisiamasis.

G.Reketis dar pridūrė: „Kai pasakė, aš nuo Sauliaus, aš ir patikėjau, galvojau, viskas gerai. Dabar labai gailiuosi šito poelgio.“

Teko slėpti kelnaitėse

Jam taip pat teko smulkiai prisiminti, kaip jis ruošėsi apgauti pataisos namų apsaugą, bet per patikrą įkliuvo.

„Pagalvojau, buteliuke juk nenešiu. Tai užsidėjau dvejas kelnaites ir įsidėjau tarp jų. Pareigūnai sakė, kad tikrins mane visą. Kai prasidėjo toks tikrinimas, aš atidaviau. Kai man pirmą kartą pasiūlė atiduoti viską, ką turiu draudžiamo, aš neatidaviau. Bet kai antrą kartą – ką daryt – aš atidaviau“, – kalbėjo apklausiamas teisiamasis.

Vis dėlto, jei teisme G.Rekečio kaltė dėl narkotikų platinimo pasitvirtintų, vyras gali būti baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:11
01:08
00:29
Parašykite atsiliepimą apie 15min