Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 29d. 15:09

Šakių rajone pasienietis nušovė jį užpuolusią pasiutusią lapę

Pasiutusi lapė
VSAT nuotr. / Nušauta pasiutusi lapė

Gindamasis nuo užpuolusios lapės sieną su Rusija saugantis pasienietis iš tarnybinio pistoleto ją nušovė. Manoma, kad lapė sirgo pasiutlige.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos pasienietis vykdė tarnybą Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio miestelio ribose. Čia pat eina Lietuvos ir Rusijos siena.

Staiga VSAT pareigūnas pamatė iš krūmų iššokusią lapę, kuri nesižvalgydama į šalis metėsi tiesiai link pasieniečio. Šis bandė šūksniais atbaidyti žvėrelį. Paprastai gyvūnai garsiai sušukus išsigąsta ir sprunka, tačiau ši lapė jokių įspėjimų nepaisė. Kai ji pripuolė prie pat VSAT pareigūno tapo aišku, kad gyvūnas stengiasi įkąsti žmogui.

Matydamas, jog puolanti lapė elgiasi agresyviai, ir vengdamas įkandimo pasienietis išsitraukė tarnybinį pistoletą ir vienu šūviu gyvūną nušovė.

Apie panaudotą tarnybinį ginklą ir įvykį pasieniečiai informavo Šakių rajono apylinkės prokuratūrą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šakių skyrių, Šakių rajono gamtosaugininkus ir vietinį medžiotojų būrelį, pasakojama VSAT atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Į įvykio vietą atvykę VMVT darbuotojai dezinfekavo teritoriją, kurioje gulėjo nušauta lapė, ir ją išsivežė ištirti bei utilizuoti. Manoma, kad gyvūnas sirgo pasiutlige. Galutinai tai paaiškės lapę ištyrus Kauno apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos laboratorijoje.

Patruliuojant atokiose, neretai miškingose ar sunkiai praeinamose vietose pasieniečiams nuolat yra pavojus ne tik nukentėti nuo erkių ar kitų gyvių, bet ir susidurti su sergančiais ar savo jauniklius stojančiais ginti laukiniais gyvūnais.

Pavyzdžiui, praėjusių metų žiemą to paties Šakių rajono miške, prie pat sienos su Rusija, pasieniečio kinologo tarnybinis belgų aviganis susigrūmė su šernu. Abu gyvūnai vienas kitą buvo sužaloję. Atskubėjus kinologui, matyt, užspeistu pasijutęs šernas maždaug iš 5 metrų metėsi į pasieniečio pusę. Atšokdamas į šoną nuo puolančio ir per ištiestos rankos atstumą priartėjusio gyvūno kinologas spėjo iš tarnybinio pistoleto paleisti vieną šūvį.

Kulka pataikė tiesiai šernui į tarpuakį, todėl gyvūnas krito vietoje. Pasienietis per stebuklą nenukentėjo, o sužalotą belgų aviganį teko ilgokai gydyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min