Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugpjūčio 5d. 08:46 , Atnaujinta: 2016 rugpjūčio 5d. 09:36

Šalčininkų rajone į Valstybės sienos apsaugos tarnybos pastatą įmesta petarda

Įvykio vietoje
VSAT nuotr. / Įvykio vietoje: užkarda po sprogimo
Dieveniškėse, sprogimo užkardoje metu, išdužo lango stiklas. VSAT atstovai šį chuliganizmą vadina įžūliu išpuoliu prieš pareigūnus ir valstybės instituciją.

Rugpjūčio 3 d. apie 22 val. 30 min. Šalčininkų r., Dieveniškių k., Geranionų g., į Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Vilniaus rinktinės Dieveniškių užkardos pastatą įmestas sprogo daiktas, panašus į petardą.

Pasak pasieniečių, sprogstamojo užtaiso kilmė dar nenustatyta.

Sprogimo metu išdužo lango stiklas, penktadienį praneša Policijos departamentas. Nuostolis nustatomas.

VSAT Prevencijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einančio Roko Pukinsko penktadienį paviešintame pranešime šis įvykis vadinamas „įžūliu išpuoliu“.

Sienos ruožą su Baltarusija saugančioje Dieveniškių užkardoje užfiksuotas įžūlus išpuolis prieš čia dirbančius pasieniečius. Į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padalinio teritoriją įmestu kol kas nenustatytos kilmės sprogstamuoju užtaisu apgadintas atsarginis išėjimas, išdužo keli stiklai. Incidento metu žmonės nenukentėjo.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį VSAT Vilniaus rinktinės Dieveniškių užkardos budėtojai išgirdo sprogimo garsą. Tuoj pat apžiūrėję užkardos teritoriją pasieniečiai pastebėjo, jog išdaužti atsarginio užkardos išėjimo durų stiklai, o taip pat išdužo antrame aukšte esančio demontuoto balkono durų stiklas.

Į įvykio vietą nedelsiant atvyko arčiausiai buvęs užkardos patrulių ekipažas. Pasieniečiai dar sykį patikrino užkardos teritoriją, tačiau nieko įtartino daugiau neaptiko.

Pirminiais duomenimis, į VSAT padalinio teritoriją neteisėto įsibrovimo neužfiksuota, tad spėjama, kad užtaisas atskriejo iš gatvės. Sprogimo padaryta žala nustatinėjama.

Atsarginis įėjimas yra įrengtas nuošaliau pagrindinės Dieveniškių miestelio gatvės, prie kurios ir stovi Dieveniškių užkarda. Jos teritorija yra aptverta, o nuo artimiausios tvoros iki sprogimo apgadinto atsarginio išėjimo durų – keliolika metrų. Netoliese yra Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla bei „Ryto“ gimnazija.

Ketvirtadienį įvykio vietoje dirbo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, sprogmenų ekspertai. Jie tęsia tolesnį tyrimą.

VSAT Vilniaus rinktinės Dieveniškių užkardos saugomame 60 kilometrų sienos su Baltarusijos ruože šiemet sulaikyti daugiau kaip 33 tūkstančiai pakelių cigarečių, nustatyti 6 sienos pažeidimai ir užfiksuota 80 įvykių, susijusių su įvairiomis kitomis nusikalstamomis veikomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Petarda

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min