Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 9d. 10:53

Šalčininkų rajone pas senolę užėję pareigūnai liko nustebę: tokios parduotuvės dar nematė

Nelegali parduotuvė Šalčininkų rajone
Vilniaus aps. VPK nuotr. / Nelegali parduotuvė Šalčininkų rajone

Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo senolė, visą parą neteisėtai prekiavusi akcizais apmokestinamomis prekėmis. Nors senolė ne kartą bausta už tokio pobūdžio pažeidimus, savo veiklos vis nenutraukia.

Pareigūnai, vykdydami priemones šešėlinės ekonomikos reiškiniams mažinti, patikrino vieną Šalčininkų r., Naujakiemio k. namą, apie kurį vietos gyventojai nuolat pranešdavo policijai kaip apie vietą, kur visą parą galima įsigyti akcizinių prekių.

Liepos 5 d. atlikę patikrinimą, pareigūnai nustebo, užfiksavę prekybos iš gyventojų pranešimuose minėto namo mastais, todėl šią nelegalią prekybos vietą pavadino tiesiog parduotuve.

Nelegalia prekyba Naujakiemio k. užsiėmė garbaus amžiaus senolė ‒ visą parą čia buvo galima įsigyti ne tik akcizais apmokestinamų prekių (alaus, degtinės, sidro), bet ir siūlomos užkandos (traškučių ir kt.). Senolė turėjo svarstykles, o parduodamos produkcijos kiekį fiksuodavo specialiuose lapuose su pavadinimu „Išlaidos“.

Įvykio vietoje policijos pareigūnai sulaikė ne tik į nelegalią „parduotuvę“ atvykusius apsipirkti pirkėjus su įsigytu alkoholiu, bet, pradėję teiseną, paėmė apie 700 butelių įvairių alkoholinių gėrimų (alaus, vyno, degtinės, sidro).

Senolė bus patraukta teisinėn atsakomybėn, taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl paimto alkoholio konfiskavimo. Galima tik įsivaizduoti, kokio masto ekonominę žalą daro panašaus pobūdžio nelegalios parduotuvės, nemokėdamos jokių valstybės nustatytų mokesčių, nesilaikydamos sąžiningos konkurencijos principo ir veikdamos visiškai nelegaliai.

Pažymėtina, kad gyventojų nepakantumas dėl nelegalios prekybos akcizais apmokestinamomis prekėmis dažniausiai susijęs su tuo, kad šeimos nariai, turintys priklausomybę nuo alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų, pirkdami taškuose, palieka nelegaliems prekeiviams paskutines šeimos santaupas, parduoda už alkoholį šeimos turtą, atiduoda tėvų šalpos pensiją ir vaikams skiriamų pašalpų lėšas. Todėl šiuo atveju policijos ir gyventojų pastangos ir interesai sutampa.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai ir ateityje vykdys tokio pobūdžio priemones.

Temos: 2 Akcizas Alkoholis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min