Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 6d. 11:49

Šalčininkų rajone su įkalčiais įkliuvo kontrabandinių rūkalų gabentojai

Šalčininkų rajone pasieniečių sulaikyti kontrabandiniai rūkalai.
VSAT nuotr. / Šalčininkų rajone pasieniečių sulaikyti kontrabandiniai rūkalai.

Prie sienos su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo keturi Šalčininkų rajono gyventojai, ketinę pasiimti ir gabenti iš kaimyninės šalies į Lietuvą per apsauginę tvorą permestas cigaretes.

Krovinį kontrabandininkai mėgino maskuoti tepale išmirkytu polietilenu, o prie dėžių iš anksto pritvirtino minkštas porolono petnešas, praneša VSAT.

Naktį iš antradienio į trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai, patruliavę ties Šalčininkų rajono Milvydų kaimu, naktinio matymo įranga užfiksavo du asmenis su nešuliais, artėjančius Lietuvos teritorijos link. Tuo pat metu Lietuvos pusėje pastebėti trys asmenys, einantys prie valstybės sienos.

Apie numatomą sienos pažeidimą ir galimą neteisėto krovinio gabenimą pasieniečiai pranešė ruože buvusiems kolegų ekipažams bei Specialiosios paskirties būrio pareigūnams.

Pasieniečių stebimi asmenys, ėję iš Baltarusijos, neleistinoje vietoje kirto valstybės sieną, priartėjo prie netoliese esančios apsauginės tvoros, permetė per ją gabentą nešulius ir nubėgo atgal.

VSAT nuotr./Kontrabandininkų nešulys su pritvirtinta savadarbe rankena.
VSAT nuotr./Kontrabandininkų nešulys su pritvirtinta savadarbe rankena.

Įvykio vietoje VSAT patruliai sučiupo du asmenis, atėjusius pasiimti nelegalaus krovinio. Paaiškėjo, kad abu sulaikytieji yra Šalčininkų rajono gyventojai – 16 ir 20 metų. Jų bendrininkui pavyko pasprukti, tačiau bėglį pasieniečiai sulaikė už maždaug 800 metrų. Nustatyta, kad jis yra trylikametis šalčininkietis.

Prie valstybės sienos su Baltarusija pareigūnai aptiko ir dėžes, kurias ketino pasiimti trijulė. Jose aptikta 1900 pakelių cigarečių „Premier“, „Premier Lioghkyje“ ir „Prima“. Visi rūkalų pakeliai buvo paženklinti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Per pusę perpjautos gamyklinės rūkalų pakuotės buvo įvyniotos į baltos spalvos tvirtą polietileną, kurį kontrabandos gabentojai nudažė specifinį kvapą skleidžiančiu juodos spalvos skysčiu, panašiu į tepalą. Manoma, kad taip mėginta užmaskuoti krovinį, kad jį būtų sunkiau pastebėti tamsoje.

Prie septynių rastųjų nešulių taip pat buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, nuvytos iš medžiaginių diržų ir minkšto porolono.

Tuo pačiu metu Specialiosios paskirtis būrio pareigūnai, apžiūrinėdami vietovę, už maždaug kilometro nuo valstybės sienos su Baltarusija aptiko lengvąjį automobilį „Volkswagen Golf“. Nuošalioje vietoje likimo valiai palikta mašina sukėlė įtarimą, todėl čia pasieniečiai surengė pasalą.

Maždaug po valandos specialiojo būrio pareigūnai sučiupo prie automobilio priėjusį vyrą. Nustatyta, kad tai 22 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Sulaikomas jis nesipriešino.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą

Po apklausos abu nepilnamečiai perduoti tėvams, o kiti du šalčininkiečiai uždaryti į areštinę.
Automobilis ir rastieji rūkalai laikinai saugomi Tribonių užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min