Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalčininkuose kontrabandininkus pasieniečiai gaudė ir ant žemės, ir iš oro

Cigaretės
VSAT nuotr. / Cigaretės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šalčininkų rajone kelių pasieniečių padalinių pajėgos, kurioms talkino sraigtasparnio įgula, sulaikė sprukti mėginusią kontrabandininkų grupę. Iš viso operacijos metu sulaikyti šeši Šalčininkų rajono gyventojai, automobilis, kuriuo, įtariama, ketinta į Lietuvos gilumą gabenti kontrabandą, ir rūkalų krovinys.

Penktadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai, kuriems talkino Specialiosios paskirties bei Gintaro Žagunio užkardų pasieniečiai, stebėjo sienos su Baltarusija prieigas ties Šalčininkų rajono Velniaraisčio mišku. Turėta informacijos, kad čia gali būti mėginama gabenti kontrabandinį krovinį. Į pagalbą ant žemės buvusioms pajėgoms pasitelktas ir VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis.

VSAT nuotr./0317-Vilnius-cigaretes1
VSAT nuotr./Cigaretės

Netrukus orlaivio įgula užfiksavo, kaip iš Velniaraisčio miško, įtariama, išgirdusi skrendantį sraigtasparnį, mėgina pasišalinti keturių asmenų grupė. Iš oro taip pat užfiksuotas ties Šalčininkų rajono Mikantonių kaimu važiuojantis įtartinas automobilis. Nuo čia iki Lietuvos ir Baltarusijos sienos – apie porą kilometrų.

Apylinkes blokavę pasieniečiai netrukus sulaikė Mikantonių link judėjusį automobilį „Ford Galaxy“ lietuviškais valstybiniais registracijos numeriais bei jo vairuotoją, 23 metų Šalčininkų rajono gyventoją. Įtariama, kad šia transporto priemone buvo planuojama gabenti kontrabandinį krovinį.

Nustatyta, kad keturi nuo VSAT pareigūnų sprukę asmenys yra Šalčininkų rajono gyventojai. Jų amžius – nuo 19 iki 23 metų

Du vyrus VSAT pareigūnai sulaikė ant žemės. Vienas bėglys pastebėtas įsikoręs į medį. Demaskuotas vyras buvo priverstas lipti žemyn ir čia pat buvo sulaikytas. Dar vieną sprukusįjį VSAT kinologas bei jo keturkojis augintinis aptiko bei sulaikė pasislėpusį prie pat Visinčios upelio.VSAT pareigūnai ėmė gaudyti ir sprukusią ketveriukę. Čia puikiai pasidarbavo kinologas su tarnybiniu šunimi bei sraigtasparnio pilotai, „apsiginklavę“ galinga termovizorine įranga, reaguojančia į aplinkos temperatūros skirtumus.

Nustatyta, kad keturi nuo VSAT pareigūnų sprukę asmenys yra Šalčininkų rajono gyventojai. Jų amžius – nuo 19 iki 23 metų.Vietovės apžiūros metu pasieniečiai Velniaraisčio miško pakraštyje, netoli nuo kelio Šalčininkai – Dieveniškės, aptiko dviejose vietose išmėtytas dvylika juoda polietileno plėvele aptrauktų cigarečių „Fest“ dėžių. Visi 6 tūkst. pakelių buvo pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Savaitgalį Vilniaus rajono apylinkės teismas 23-ejų ir 30-ies sulaikytuosius leido suimtus laikyti mėnesį

Ties Mikantonių kaimu aptikta ir vieta, kurioje, įtariama, cigarečių krovinys buvo atgabentas į Lietuvą. Čia rasta pėdsakų, vedančių per valstybės sieną, šlavimo žymių.

Tęsdami tyrimą Vilniaus rinktinės pasieniečiai penktadienį vienoje Vilniaus mieste esančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje sulaikė 30 metų šalčininkietį.

Tą pačią dieną Šalčininkų rajone VSAT pareigūnai sulaikė ir dar vieną Šalčininkų rajono gyventoją, siejamą su neteisėtu akcizais apmokestinamų prekių gabenimu. Jam – 40 metų.

Savaitgalį Vilniaus rajono apylinkės teismas 23-ejų ir 30-ies sulaikytuosius leido suimtus laikyti mėnesį. Kiti keturi vyrai po apklausų paleisti. Jiems skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Šios istorijos aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos atliekantys Vilniaus rinktinės pasieniečiai. Šiame VSAT padalinyje saugomas ir sulaikytų kontrabandinių cigarečių krovinys, ir automobilis „Ford Galaxy“.

VIDEO: Kontrabandininkų sulaikymas Velniaraisčio miške. VSAT medžiaga
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min