Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 21d. 10:41

Šalčininkuose – vandalų provokacija: „Lenkai lauk iš Lietuvos“

Įvykio vietoje
Julijos Mackevič/„Facebook“ nuotr. / Įvykio vietoje

Antradienį Šalčininkuose pastebėta antilenkiška provokacija. Vandalų užrašą užfiksavusi vietos politikė Julija Mackevič savo „Facebook“ profilyje įspėjo, kad tokių išpuolių vis daugėja, tačiau paragino jiems nepasiduoti.

Šalčininkuose ant betoninės tvoros tikriausiai naktį atsiradęs užrašais purškiamais juodais dažais pastebėtas balandžio 21 d. rytą.

Į šią provokaciją reagavo ne tik vietos policija, bet ir Šalčininkų rajono tarybos narė Julija Mackevič.

„Norėčiau šiandien kreiptis į savo kolegas politikus, visuomenės ir švietimo atstovus bei lyderius. Žemiau nurodytoje nuotraukoje yra užrašas, kuris pirmą kartą pasirodė mano gimtosiuose Šalčininkuose šiandien. Tai rodo, kad dedamos pastangos ne tik visoje Lietuvoje daryti atskirtį tarp tautinių mažumų (ypač lenkų tautybės žmonių) ir Lietuvos visuomenės, bet taip pat kryptingai yra dirbama tautinių mažumų rajonuose. Provokacijų vis daugėja.

Noriu dar kartą labai aiškiai pasakyti: kad ir kas tą daro – priimkite, prašau, ir atsakomybę už visuomenę, nes žmonės nesuvokia, prie ko tai gali privesti ir kiek tai yra rimta. Kiek tai yra mano jėgose, neleisiu mus viduje sukiršinti. Šalčininkai visada buvo ir bus vieningas daugiakultūris rajonas, namai daugelio tautybių žmonėms: lenkams, lietuviams, baltarusams, rusams, žydams. Neleisime, kad tai darytų suinteresuoti žmonės“, – J.Mackevič paskelbė savo „Facebook“ paskyroje.

Kilusios diskusijos metu pasiūlyta lietuviams ir lenkams, drauge susirinkus šiame patvoryje, vandalų užrašą išvalyti, taip demonstruojant tautų vienybę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min