TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šaltenio dukra Italijos teisme pralaimėjo

S.Šaltenio dukrai Italijos teismas buvo negailestingas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / S.Šaltenio dukrai Italijos teismas buvo negailestingas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Florencijos teismas paskelbė nuosprendį, nepalankų rašytojo Sauliaus Šaltenio dukrai Saulei – trejų metukų jos dukros Marios Lovari globa atitenka mergaitės tėčiui, buvusiam Sienos futbolo klubo vartininkui Leonardo Lovari.

Teisinis konfliktas tarp 36 metų S.Šaltenytės ir 49 metų L.Lovari prasidėjo praėjusių metų gegužę. Poros konfliktą, kas turi auginti vaiką, sprendė Italijos ir Lietuvos teismai. Tačiau pagal Europos reglamento 23-iąjį straipsnį kompetencija priimti sprendimą dėl mergaitės globos buvo skirta Italijos teismui. Po ilgų diskusijų ir debatų tarp Lietuvos ir Italijos teisingumo institucijų, Florencijos teisėjai priėmė palankų teismo sprendimą L.Lovari.

„Nuostabiausia diena mano gyvenime”

Teismo sprendime rašoma, kad mergaitės globa patikima tik tėvui, tad Maria netrukus iš Lietuvos, kur nuo 2008 metų gegužės gyveno su mama, turi atvykti gyventi į Italiją. „Tai nuostabiausia diena mano gyvenime, teisingumas pagaliau įvyko, dėkoju savo advokatei, kuri nepriekaištingai dirbo savo darbą”, – pasibaigus teismo posėdžiui džiaugėsi L.Lovari.

Tuo tarpu Lietuvos teismo sprendimas, priimtas 2008 metų gruodžio 2-ąją, neteko galios. Buvusio vartininko advokatė teismui pateikė vaikų darželio Italijoje lankymo dokumentus, atliktų skiepų įrašus, mergaitės registravimo dokumentus Italijoje. Tai įrodė, kad mergaitė didžiąją savo gyvenimo dalį praleido būtent Italijoje.

„Elgėsi savavališkai“

S.Šaltenytės dukros įsivežimas į Lietuvą buvo traktuotas ne tik kaip nelegalus, bet kaip ir savavališkas. Buvo atkreiptas dėmesys ir į motinos darbo pobūdį. Mergaitės motina didelę laiko dalį praleidžia užsienyje ir tai neleidžia tiesiogiai rūpintis savo dukra. Dažnai mergaitė buvo paliekama su giminaičiais ir seneliais, tačiau 2008 metų lapkričio 21 d. mirė mergaitės močiutė, kuri dažnai rūpindavosi ir globodavo mergaitę.

Interpolas jau informuotas dėl mergaitės grįžimo į Italiją. „Net nenoriu pagalvoti apie Marios pervežimą iš Lietuvos į Italiją jėga. Tikiu, kad mano buvusi gyvenimo draugė ir mano dukros mama nesiims kraštutinumų”, – pasakojo L.Lovari.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min