Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 7d. 09:28

Samanės prisigėrę kupiškėnai nušvilpė ūkininko akėčias, plūgą ir vagotuvą

Plūgas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Plūgas

Ūkininko žemės ūkio padargus pavogę du kupiškėnai – 23 metų E. T. ir 19 metų R. M. – pripažinti kaltais ir nuteisti per vieną dieną. Vienas jų privalės tris mėnesius po 20 valandų dirbti visuomenės labui, kitas sumokėti 390 litų baudą, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Kupiškio rajono Pajuodupės kaimo du gyventojai E. T. ir R. M., gerdami sumanę pavogti iš ūkininko pašiūrės arklinį plūgą, vagotuvą ir trijų dalių arklines akėčias, pavogtus žemės ūkio padargus pardavė metalo supirktuvei, gautus pinigus išleido alkoholiui ir cigaretėms. Vagišiai prisipažino nusidėję ir atsiprašė nukentėjusiojo, bet baudžiamosios atsakomybės neišvengė.

Panevėžio apygardos prokuratūros Kupiškio apylinkės prokurorė Virginija Kliaugienė teigia, kad teismas gali nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, kai kaltinamieji prisipažįsta ir susitaiko su nukentėjusiuoju, kuriam atlygina padarytą žalą. Tačiau šį kartą kaltinamųjų veiksmai tik formaliai atitiko atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygas, nes žalą galima atlyginti ne tik pinigais, kurių nukentėjęs asmuo neprašė, bet ir suremontuojant sugadintus padargus, tačiau kaltinamieji to nepadarė. Todėl jie nebuvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir nubausti.

Teismas patvirtino, kad kaltinamųjų, padariusių baudžiamąjį nusižengimą ir pagrobusių svetimą 300 litų vertės turtą, veika kvalifikuota teisingai.

Šiemet Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis, pasinaudodami teise užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka arba supaprastintu procesu – teismo baudžiamuoju įsakymu, kreipiasi į teismą žymiai dažniau: prokurorai šiemet perdavė nagrinėti teismui  2800 ištirtų nusikalstamų veikų, tarp jų – su pareiškimais užbaigti procesą pagreitinto proceso tvarka į teismą kreipėsi dėl įvykdytų 280 nusikalstamų veikų, užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu prašyta dėl įvykdytų 650 nusikalstamų veikų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min