Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šamoni gelbėjimo tarnyba rado dingusio Betygalos kunigo V.Aukštakalnio automobilį

Viktoras Aukštakalnis
Viktoras Aukštakalnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šamoni gelbėjimo tarnyba ieško dingusio be žinios kunigo 56-erių Viktoro Aukštakalnio. Jis rugpjūčio 24-ąją išvyko iš savo namų į poilsinę kelionę po Prancūziją ir iki šiol negrįžo. Netoli Šamoni miestelio esančioje gyvenvietėje rastas jo automobilis „Opel Vivaro“,

Šamoni gelbėtojai iškart operatyviai pradėjo darbą, tačiau mieste kunigo automobilio neaptiko. Jiems kilo abejonių, ar kunigas išvis buvo atvykęs iki šio miesto. Gelbėtojai susisiekė su netoliese esančių miestelių gelbėtojais. Iš jų alpinistai taip pat kopia į Monblaną.

Šeštadienio popietę netoli Šamoni miestelio esančioje gyvenvietėje rastas kunigo automobilis. Po pietų gelbėtojai gandų apie rastą dingusį kunigą nepatvirtino.

Dingo be žinios

Betygalos kunigas planavo vykti į Prancūzijos Šamoni miestelį ir kopti į Monblano kalną, tačiau iki šiol negrįžo.

Kunigas ketino kopti į Monblano kalną, tačiau iki šiol negrįžo.

Asmenis, žinančius kunigo Viktoro Aukštakalnio buvimo vietą, jį mačiusius ar turinčius kitokios vertingos informacijos, prašome bet kuriuo paros metu kreiptis į Raseinių rajono policijos komisariato budėtojus telefonais (8 428) 51158 arba 112, darbo valandomis – tel. (8 428) 79641.

Pareigūnų žiniomis, V.Aukštakalnis išvažiavo nuosavu juodos spalvos automobiliu „Opel Vivaro“. Valstybiniai numeriai – TKD 444.

Dingęs kunigas telefonu nepasiekiamas

Betygalos bažnyčioje jau porą savaičių vikaro teisėmis reziduojantis kunigas Mindaugas Smetonis teigia matęs dingusįjį tik tris dienas. Per šį laiką nespėjo jo geriau pažinti.

Penktadienį kunigas jau turėjo grįžti.

„Atlieku patarnavimus įprasta tvarka. Jokių reikalų skambinti išvykusiam kunigui nebuvo. Penktadienį jis jau turėjo grįžti. Tuomet paskambinau, tačiau išgirdau signalą, jog telefonas ne ryšio zonoje. Savaitgalį taip pat negalėjau su juo susisiekti“, – pasakoja Betygaloje reziduojantis kunigas.

Paskambinus kunigo telefonu operatorė ir dabar praneša, jog šiuo metu su vartotoju nėra galimybės susisiekti.

Šeimininko ilgisi šuo Rokis

Betygalos seniūnas Stanislovas Totilas su kunigu bendrauja jau 14 metų. Prieš išvykdamas į kelionę kunigas užsuko pas seniūną ir prašė darbininkų bažnyčios stogui dengti.

Rokis nerimaudamas atsisakė toliau kopti. Tuo metu visai šalia nukrito akmuo.

„Sakė, jog neatostogavo visą vasarą. Nusprendė kelias dienas pailsėti. Pasakė, kad sugrįš penktadienį“, – pamena paskutinį susitikimą seniūnas.

S.Totilas teigia, kad kunigas buvo aistringas keliautojas. Labai mėgo kalnus ir slidinėjimą. Kartu į kalnus dažnai keliaudavo ir jo šuo Rokis – Staforšyro terjerų veislės šuo, mokytas ir su dokumentais.

„Šįkart Rokis liko namuose, nes jau yra senyvas. Kartą kunigas pasakojo lemtingą nutikimą. Rokis nerimaudamas atsisakė toliau kopti. Tuo metu visai šalia nukrito akmuo“, – prisiminė seniūnas.

Seniūno žiniomis, kunigo reikia ieškoti kalnuose: „Belieka tikėtis, kad kunigo neužgriuvo lavina ar koks akmuo.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min