Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 9d. 20:15

Į avariją prie Paluknio patekęs „Toyota“ vairuotojas prašo atsiliepti liudytoją

Avarijos metu niekas nenukentėjo
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Avarijos metu, laimė, niekas nenukentėjo, tačiau dėl kaltininko dar verda aistros

Rugsėjo 16 d. šalia Paluknio susidūrė „Toyota“ ir „Opel“. Eismo įvykio aplinkybės liko ginčytinos. Vienas vairuotojų kreipėsi į 15min redakciją, prašydamas atsiliepti šio eismo įvykio liudininkus ir pagelbėti tyrėjams.

Atsigavęs po avarijos šoko, ieškau pagalbos, o tuo pačiu tai priminimas visiems eismo dalyviams – į redakciją kreipėsi „Toyota“ vairuotojas.

Mano istorija gali būti tarsi atmintinė visiems vairuotojams, kokie baisūs ir painūs netikėtumai gali ištikti kelyje.

Dėl patirto didžiulio šoko man tiesiog neužteko nuovokos paprašyti bent jau jūsų telefono numerio.

Nuoširdžiai prašau atsiliepti rugsėjo 16-osios, šeštadienio, rytą kelyje Vilnius–Druskininkai ties Paluknio aerodromu įvykusios avarijos liudininką, mačiusį įvykio aplinkybes ir ten pat jas išdėsčiusį mums, incidento dalyviams. Dėl patirto didžiulio šoko man tiesiog neužteko nuovokos paprašyti bent jau jūsų telefono numerio.

Apie viską iš eilės. Tą rytą važiavau į Alytų – buvau užsiregistravęs dalyvauti pėsčiųjų žygyje „Birutiečių keliais“. Jau gerokai nutolęs nuo Vilniaus, iš tolo pamačiau automobilius stabdančio žmogaus siluetą. Turiu įprotį nepravažiuoti pro balsuojančius, nebent stabdytų pasitikėjimo nekeliantys vyrukai. Dabar gi į kompaniją priėmiau iki Valkininkų ketinusią nuvažiuoti moterį. Važiuodami tik trumpai aptarėme grybavimo ypatumus – matyt, todėl, kad pakelėje buvo pilna grybautojų paliktų automobilių.

Artėdamas prie Paluknio aerodromo, mačiau kelkraštyje sustojusį automobilį. Kadangi jis nerodė jokių gyvybės ženklų, tai yra šviesos signalų, pasitraukęs arčiau priešingų krypčių eismo juostas skiriančios linijos, kuo ramiausiai vairavau, kol staiga pamačiau, kad anas automobilis be jokių ceremonijų įvažiuoja į kelio vidurį. „Avarija!“ – išgąsčio pilnu balsu sušuko mano keleivė. Sprendimas gimė akimirksniu – priešpriešinė kelio juosta laisva ir, tik kliūtį apvažiuodamas iš kairės, galiu bandyti išvengti susidūrimo. Tačiau po sekundės – smūgis, bloškęs mano automobilį į griovį. Per stebuklą nesivertėme.

Dešiniaisiais ratais ardamas vagą, automobilis įveikė šlaitą, išsiropštė. Išjungęs variklį, pasisukau į keleivę. Ar nieko neatsitiko? „Viskas gerai“. Tada sparčiu žingsniu – prie kito, už keliolikos metrų stovėjusio automobilio. Tačiau anksčiau, negu aš, prie jo suskubo kitas žmogus ir paklausė automobilyje raudančios vairuotojos, ar jai viskas gerai? Moteris pritariamai palingavo galva. Tada įvykio liudininkas prabilo kiek kitokiu tonu ir nepašykštėjo vairuotojai griežtų žodžių.

Ėmiau skambinti 112. Aiškindamas operatorei, kas, kur ir kaip, nepastebėjau, kada avariją matęs žmogus patraukė savo keliais. Kaip paaiškėjo vėliau, man tai buvo neatleistinas neapdairumas. Kad ir kaip būtum tikras dėl aplinkybių, labai pravartu turėti įvykį iš šalies mačiusį liudininką. Kita kartaus patyrimo diktuojama išvada – įsigyk vaizdo registratorių. Nereikėtų kaip dabar tarsi adatos šieno kūgyje ieškoti nelemtą situaciją kelyje mačiusio žmogaus.

Gal nebus šventvagiška, jei pasidalijęs labai laimingai pasibaigusios avarijos patirtimi (visi likome gyvi ir sveiki), pacituosiu visai kitokio masto įvykių dalyvio, pasaulinio garso mokslininko, sąžinės kankinio Andrejaus Sacharovo žodžius: „Kai žmogus matai tiesą, už ją negali nekovoti“.

Šio kelių eismo įvykio liudininkų prašoma paskambinti telefonu 8 618 67845 arba atsiliepti redakcijos el. paštu kriminalai@15min.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min