Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 17:28

Šantažu įtariamas advokatas reikalauja STT vado atsakomybės: „Jis padarė tą patį, ką ir aš“

Giedrius Danėlius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Giedrius Danėlius

Dėl neteisėtai atskleistos ir panaudotos informacijos apie privatų gyvenimą bei piktnaudžiavimo tarnyba įtariamas advokatas Giedrius Danėlius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė, kad būtų pradėtas tyrimas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo Žydrūno Bartkaus atžvilgiu.

„Šiuo prašymu noriu parodyti, kad specialiųjų tarnybų darbuotojams yra taikomi dvigubi standartai. Aš, kaip advokatas, vykdydamas savo pareigas, gavau informaciją iš kliento ir pasidalinau ja su STT pareigūnais. Tą patį padarė STT vadovas gavęs šią informaciją.

Man pateikti įtarimai ir kratos metu paimti telefonas ir kompiuteris, tuo tarpu STT vadovas, atlikęs tuos pačius veiksmus, nesulaukė jokių pasekmių. Tai yra akivaizdus dvigubų standartų taikymas teisėje, ir senovės romėnai tai yra įvardinę posakiu „kas leidžiama Jupiteriui, neleidžiama jaučiui“, - teigė advokatas.

Advokatui Giedriui Danėliui buvo pareikštas įtarimas ir dėl to, kad jis neva neteisėtai atskleidė ir panaudojo informaciją apie privatų gyvenimą bei piktnaudžiavo tarnyba.

Veikos, numatytos BK 168 straipsnio 1 dalyje, tariamas padarymas pasireiškė tuo, kad Giedrius Danėlius, būdamas gynėju, pasinaudodamas savo profesija, gavo iš ginamojo Antano Petrošiaus STT agento Renato Martišiaus susirašinėjimus, ir juos pademonstravo STT tyrėjai Vilijai Kerbelienei.

"Susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga paaiškėjo, kad visiškai analogiškus veiksmus atliko ir dar vienas asmuo – Žydrūnas Bartkus, tačiau jam jokia atsakomybė nekilo. Konkrečiai, Žydrūnas Bartkus parodė, kad 2020 m. balandžio 1 d. į savo telefone įdiegtą „Signal“ programėlę iš Valdo Rakausko gavo PDF formato failą, su kuriuo detaliai susipažino 2020 m. balandžio 2 d., ir suprato, kad tai Renato Martišiaus susirašinėjimo informacija. Šią informaciją Žydrūnas Bartkus persiuntė Jovitui Raškevičiui paprašydamas ją įvertinti", - rašoma advokato iniciatyva išplatintame pranešime spaudai.

Susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga buvo priimtas sprendimas kreiptis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo STT vadovo G.Bartkaus veiksmų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min