Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Šaudytojų“ tikslams įgyvendinti sutrukdė budrūs pareigūnai

Telefonai
Kalėjimų departamento nuotr. / Telefonai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vadinamieji uždraustųjų daiktų į pataisos namų teritoriją „šaudytojai“ vėl atakavo Marijampolės pataisos namus, šį kartą pareigūnų budrumas bandytas net du kartus per dieną.

Kaip informuoja Kalėjimų departamentas, antradienį, apie 7.25 val., pataisos namų apsaugos perimetro poste budėjęs pareigūnas pastebėjo, kaip Stoties gatvėje trumpam sustojo lengvasis automobilis, o jame esantys asmenys į pataisos namų gamybinės zonos teritoriją, įtariama, savadarbės suslėgto oro patrankos pagalba, įšovė paketą. Po šūvio minėtas automobilis dideliu greičiu nuvažiavo.

Kalėjimų departamento nuotr./Pareigūnų perimtas paketas
Kalėjimų departamento nuotr./Pareigūnų perimtas paketas

Į gamybinės zonos teritoriją nuskubėję Apsaugos ir priežiūros skyriaus pareigūnai sulaikė nuteistąjį V. S., kuris paėmęs įšautą paketą jau bėgo į liejimo cecho pastatą. Minėtas nuteistasis buvo pristatytas į budėtojų patalpas ir laikinai izoliuotas. Iš jo paimtame pakete pareigūnai surado 6 mobiliojo ryšio telefonus bei mobiliojo telefono įkroviklio antgalį.

Vos po kelių valandų, apie 10.10 val., per vaizdo stebėjimo sistemą pareigūnai užfiksavo, kad toje pačioje gatvėje iš važiuojančio automobilio, pro stoglangį, į Marijampolės pataisos namų gamybinę zoną, kaip įtariama, panaudojant savadarbę sulėgto oro patranką, vėl iššautas paketas. Atskubėjus pareigūnams minėtas paketas, su jame buvusiais 3 mobiliojo ryšio telefonais, 2 mobiliojo ryšio SIM kortelėmis, 2 mobiliojo telefono įkroviklio antgaliais, rastas pataisos namų gamybinės zonos teritorijoje.

Abiejų pažeidimų atvejais, dėl žaibiško pažeidėjų pasišalinimo, identifikuoti automobilių ar sulaikyti pažeidėjų kol kas nepavyko. O nuteistojo atžvilgiu (perėmusio paketą) atliekamas tyrimas.

Kalėjimų departamento nuotr./Telefonai
Kalėjimų departamento nuotr./Telefonai

Pasak Marijampolės pataisos namų Administracijos reikalų skyriaus viršininko Arvydo Stankevičiaus, pastaraisiais metais būtent savadarbių suslėgto oro patrankų panaudojimas yra populiariausias uždraustų daiktų patekimo į pataisos namus būdas. Daugiausiai bandoma įšauti telefonų.

„Pareigūnams itin sudėtinga kovoti su šia problema, nes asmenys įvykdę tokius pažeidimus turi galimybę žaibiškai pasišalinti iš pažeidimo įvykdymo vietos (įstaiga yra miesto centre). Visgi, dėka operatyvių pareigūnų veiksmų vis dažniau pavyksta sulaikyti tokių pažeidimų vykdytojus, o iš jų paimtos savadarbės suslėgto oro patrankos panaudojamos pareigūnų supažindinimui, siekiant sėkmingiau užkardinti uždraustų daiktų patekimą į įstaigos teritoriją“, - teigia Arvydas Stankevičius.

Nuo šių metų pradžios Marijampolės pataisos namuose užfiksuoti 23 atvejai, kai asmenys bandė įšauti paketus savadarbių patrankų pagalba. 22 atvejais paketus pareigūnai surado ir paėmė. Dėl bandymų permesti bei peršauti paketus į įstaigos teritoriją šiemet sulaikyta 12 asmenų. Iš viso dėl bandymo perduoti nuteistiesiems jiems draudžiamus turėti daiktus šiemet sulaikyta 19 asmenų.

Kalėjimų departamento 2010 m. rugpjūčio 24 d. duomenimis, Marijampolės pataisos namuose terminuoto laisvės atėmimo bei arešto bausmes atlieka 1 tūkst. 191 asmuo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min