Kaip informuoja Muitinės departamentas, didžiausią dalį neleistinai gabentų prekių – už beveik 700 tūkst. Lt - aptiko Šiaulių teritorinės muitinės veiklos zonoje dirbantys muitininkai. Gerokai po švenčių – sausio 9 dieną – mobiliosios grupės pareigūnai sustabdė 2 krovininius automobilius, kuriuose buvo pilna kontrabandinių cigarečių.
Vairuotojai tikino muitininkus, esą jie gabena pavėluotas kalėdines dovanas artimiesiems. Pareigūnams šios kalbos nepasirodė įtikinamos, nes „Kalėdų seneliai“ neturėjo jokių įsigijimo ir gabenimo dokumentų šiems rūkalams.
Muitininkai konfiskavo 6 tūkst. 720 vnt. cigarečių „LM Full Flavor“ ir 142 tūkst. 320 vnt. – „Jin Ling“ su rusiškomis banderolėmis.
Be šių „dovanų“ vienas vairuotojas taip pat nelegaliai gabeno 440 l dyzelino plastikinėse talpose. Sulaikyti ir abu naujutėlaičiai, 2008 metais pagaminti, vilkikai Scania.
Abu „Kalėdų seneliai“ namo grįžo tuščiomis, pėsčiomis ir skaičiuodami gresiančias baudas - už kontrabandinių cigarečių gabenimą gresia baudos nuo 10 tūkst. iki 20 tūkst. litų, o už dyzelino gabenimą - nuo 1tūkst. iki 2 tūkst. litų.
Metų pradžioje padidėjus alkoholio kainoms apsukrūs vertelgos stengiasi pasipelnyti pasiūlydami patikliems piliečiams pigesnių, tačiau nelegaliai pagamintų svaigiųjų gėrimų.
Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, sekdami spirito kontrabandos pėdsakais, Vilniaus Fabijoniškių mikrorajono garažuose aptiko žinomų alkoholio gamintojų produkcijos falsifikavimo „gamyklėlę“. Įtariama, jog ten iš lenkiško kontrabandinio spirito, panaudojant specialią filtravimo įrangą, buvo gaminami degtinės „Bajorų“, „Sobieski“, trauktinės „Dainava“, „Palanga“ ir „Starka“ falsifikatai.
Iš atvežtinio kontrabandinio „langų ploviklio“ čia į plastikines talpas buvo išpilstomas spiritas, stovėjo speciali įranga filtruoti ir skiesti alkoholį. Išvalytas spiritas buvo maišomas su sirupu. Tokia degtinėlė dar „paskaninta“ įvairiais priedais, pavyzdžiui, aitriaisiais pipirais.
Garažo savininkas negalėjo paaiškinti, kaip jam priklausančioje patalpoje atsirado toks kiekis alkoholio. Vilnietis nerado pasiteisinimo ir muitininkams šalia esančiame garaže aptikus dar vieną panašios „produkcijos“ pilną sandėlį.
Iš viso Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai abiejuose garažuose surado apie 600-700 litrų spirito. Be to, dėžėse ir maišeliuose rasta apie 10 tūkst. kamštelių buteliams bei degtinės „Bajorų“, „Sobieski“, trauktinės „Dainava“, „Palanga“ ir „Starka“ etikečių.
Kitos neteisėtai sausį gabentos prekės buvo lengvųjų automobilių dalys, vaistai, daiktai, pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises bei dujinis pistoletas ir 7 šoviniai.
