Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Kauno muitininkai cigaretes traukė ir iš čiužinio

Cigarečių kontrabanda
Kauno teritorinės muitinės nuotr. / Cigarečių kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Kauno teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 108 tūkst. litų. Didžioji kontrabandos dalis keliavo iš Kaliningrado srities per Kybartų kelio postą.

Gruodžio 17 d. Kybartų kelio posto pareigūnai kartu su Mobiliosios grupės pareigūnais patikrino vieną Rusijos piliečio ir dviejų mūsų šalies piliečių automobilius. Kontrabandos gabenimo schema ta pati: teigiama, kad nieko neleistino nevežama, taip tikimąsi apgauti muitininkus. Kontrabandiniai rūkalai slepiami automobilių dujų balionuose, bagažinėse po apdailos detalėmis, ratuose, dvigubuose dugnuose ir sėdynių atlošuose kontrabandai pritaikytose slaptavietėse. Iš detaliai patikrintų automobilių slėptuvių pareigūnai ištraukė beveik 2 dėžes cigarečių, kurios įvertintos per 6 tūkst. litų.

Šeštadienį (gruodžio 18 d.) Kybartų kelio posto pareigūnams įkliuvo net šeši mūsų šalies piliečiai, bandę į Lietuvą pargabenti nelegalių rūkalų. Pasitelkus pagalbon Mobiliosios grupės pareigūnus, lietuvių automobiliai buvo patikrinti detaliai. Neapseita ir be montavimo darbų, nes cigarečių pakeliai buvo išslapstyti atsarginiame rate, priekiniame buferyje bei kuro bake, dujų balione, už užpakalinės sėdynės, priekiniame sparne ir konstrukcinėse tuštumose. Iš viso slėptuvėse gabenta daugiau kaip 24 dėžės rusiškų cigarečių. Bendra sulaikytų rūkalų vertė – per 90 tūkst. litų.

Tą pačią dieną Ramoniškių (Sudargo) kelio posto pareigūnai sulaikė du automobilius: krovininį ir lengvąjį, kuriuos vairavo mūsų šalies piliečiai. Išmontavus automobilius paaiškėjo, kad specialiai kontrabandai pritaikytose slėptuvėse: kėbulo apačioje, gulto čiužinyje, dėžėse po gultu bei ertmėse virš priekinio stiklo, buvo išslapstyti 1225 pakeliai „Saint George Lights“ ir „LM Red“ rusiškų cigarečių. Sulaikytos cigaretės įvertintos beveik 9 tūkst. litų.

Sekmadienį (gruodžio 19 d.) Kybartų kelio poste įkliuvo ir 41 metų lietuvis, kuris automobilyje „Peugeot“ slėpė 475 pakelius rusiškų cigarečių. Jo vežta kontrabanda įvertinta beveik 4 tūkst. litų.

Kituose muitinės postuose Kauno teritorinės muitinės pareigūnai patikrino ir daugiau automobilių, kurių vairuotojai mėgino paslėpti nedidelius kiekius kontrabanda gabenamų cigarečių. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabentos cigaretės ir automobiliai sulaikyti. Realizavus per savaitgalį sulaikytą kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais apskaičiavimais, daugiau kaip 75 tūkst. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min