TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Kybartų pasieniečiai demaskavo šešis kontrabandininkus

Kybartuose sulaikytos cigaretės
VSAT nuotr. / Kybartuose sulaikytos cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Kybartų kontrolės punkte pasieniečiai, talkinami muitininkų, sulaikė 6 Lietuvos ir Rusijos piliečius, automobilių slėptuvėse iš Kaliningrado srities į Lietuvą gabenusius kontrabandą. Nors čia dirbančių Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų pagrindinė funkcija yra keliaujančiųjų ir automobilių dokumentų kontrolė, pasieniečių žinios ir atidumas padeda išaiškinti ir kontrabandininkus.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad visais 6 atvejais buvo veikiama pagal tą pačią schemą: Kybartų pasieniečiams įtartinu pasirodęs automobilis buvo patikrintas detaliai, tam pasitelkus muitininkus, kurių pagrindinis uždavinys ir yra kontrabandos užkardymas.

Penktadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai Kybartų punkte patikrino iš Kaliningrado srities grįžtančio 34-erių Vilkaviškio gyventojo ir jo vairuojamo automobilio „Volkswagen Passat“ dokumentus. Jie buvo tvarkingi.

Tačiau rizikos faktorius išmanantiems Kybartų pasieniečiams kilo įtarimų, kad vyras gali gabenti draudžiamų prekių. VSAT pareigūnai kartu su Kybartų punkte dirbančiais kolegomis iš Kauno teritorinės muitinės atliko nuodugnų „Volkswagen Passat“ patikrinimą. Jo metu automobilio degalų bake ir priekinės oro pagalvės vietoje rasta 900 pakelių cigarečių „Golden Gate“, „West“, „Bond“ ir „Compliment“ be akcizo ženklų.

VSAT pareigūnų nuojauta neapgavo ir tuomet, kai šeštadienį įtartinas jiems pasirodė į Lietuvą vykęs Kalvarijoje gyvenantis 28-erių vyras, vairavęs „Audi 100“. Šio automobilio degalų bake rasta 700 pakelių cigarečių ,,Denim“ be banderolių, teigiama pareigūnų pranešime spaudai.

Panašiai tą pačią dieną buvo demaskuotas 31-erių Prienų rajono gyventojas, automobilio „Volkswagen Passat“ degalų bake ir priekiniuose posparniuose iš Rusijos vežęs 1030 pakelių cigarečių „Denim“ be banderolių.

Tą pačią dieną pasieniečių iniciatyva kartu su muitininkais buvo patikrintas iš Kaliningrado srities automobiliu „Volvo 850“ važiavęs 29-erių prieniškis. Mašinos degalų bake ir slėptuvėje galinėje dalyje rasta 1550 pakelių cigarečių „Winston“, „LM“ , „Lifa Original“ ir „Bond Lights“ be banderolių.

Šeštadienį įkliuvo ir 32-ejų Rusijos pilietis, Kaliningrado gyventojas. Jis „Volkswagen Passat“ degalų bake gabeno 1520 pakelių cigarečių „Viceroy Red“ su rusiškomis banderolėmis ir 30 pakelių cigarečių „Jin Ling“ be banderolių.

Dar vienas Kaliningrado srities gyventojas demaskuotas sekmadienį, kai automobilio „Audi 100“ slėptuvėse pasieniečiai ir muitininkai nuodugnaus patikrinimo metu aptiko 1200 pakelių cigarečių „Jin Ling“ be akcizo ženklų.

Visais atvejais tyrimus dėl kontrabandos atlieka muitinės pareigūnai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min