Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Savaitgalį Lietuvoje – 101 gaisras

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) apibendrino praėjusio savaitgalio (lapkričio 11-13 d.) įvykius.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Per praėjusias 3 savaitgalio paras šalyje kilo 101 gaisras. Žmonių aukų juose pavyko išvengti, tačiau 2 gyventojai buvo traumuoti. Be gaisrų gesinimo ugniagesiai dar atliko 30 kitų gelbėjimo darbų, kurių metu išgelbėjo 3 piliečius, pažymima pirmadienį PAGD atstovų paviešintame pranešime.

Didelis gaisras penktadienio naktį apie 3 val. kilo Panevėžyje, Respublikos gatvėje esančiame paslaugų paskirties pastate. Atskubėjus ugniagesiams, 4 aukštų pastato antro aukšto viduje matėsi liepsna, o pro išdužusius langus veržėsi dūmai. Šiame pastate patalpos buvo išnuomotos daugiau kaip 10 įmonių. Gaisro metu išdegė trečio aukšto sporto klubo patalpa 300 kv. m plote, antro aukšto baldų parduotuvės patalpa, aprūko kitos antro aukšto patalpos, o vandeniu buvo sulietos pirmo aukšto patalpos 200 kv. m plote. Gaisro priežastis ir nuostoliai tikslinami.

Penktadienio vakarą apie 20 val. 50 min. Utenos rajone, Mineiškiemio kaime, užsiliepsnojo individualus gyvenamasis namas. Atskubėjus ugniagesiams, medinio pastato stogas jau buvo įgriuvęs, o sienos degė atvira ugnimi, tad namo išgelbėti nepavyko. Šiame name gyvenęs vyras, kaip spėjama, apsinuodijęs dūmais buvo perduotas greitosios pagalbos medikų globai. Manoma, kad gaisras įsiplieskė dėl neatsargaus rūkymo.

Šeštadienį apie 13 val. 35 min. gaisras kilo Vilniuje, Švitrigailos gatvėje, fabrike „Sparta“.

Per gaisrą 5 aukštų pastato III ir IV aukšte įrengtame kojinių mezgimo bare apdegė dvi mezgimo mašinos NAGATA. Gaisrą dar iki ugniagesių atvykimo spėjo užgesinti įmonės darbuotojai. Įvykis tiriamas.

Tą pačią dieną apie 17 val. 55 min. Skuodo rajone, Lenkimų kaime, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Atskubėjus ugniagesiams, medinio pastato stogas degė atvira ugnimi, o jo viduje liepsnojo šieno rulonai. Gaisro metu sudegė pastatas, apie 20 kub. m malkų, 50 rulonų šieno, melžimo aparatas, nenaudojamas autobusiukas „Ford“, apdegė nenaudojama medinė priekaba. Liepsnose žuvo 2 karvės, kiti gyvuliai. Gaisro priežastis ir nuostoliai tikslinami.

Sekmadienio naktį gaisras kilo Tauragės rajone, Taurų kaime, daugiabučiame gyvenamajame name. Gaisras įsiplieskė pirmo apleisto, be durų, buto prieškambaryje, kuriame užsidegė sukrautos šiukšlės, fotelis, apdegė dalis sienos, aprūko viso buto ir laiptinės sienos bei lubos. Ugniagesiai evakavo 4 trijų aukštų namo gyventojus, kol laiptinė buvo išvėdinta. Įvykis tiriamas.

Sekmadienį apie 16 val. 20 min. gaisras kilo Panevėžyje, Staniūnų gatvės daugiabučio namo bute. Čia užsidegusią lovą ir čiužinį užgesino gyventojai, o čia miegojusį ir dūmais apsinuodijusį vyrą greitoji išvežė į ligoninę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius